5200+ slomljen pin!!!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by LadiesMan, Nov 26, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. LadiesMan

    LadiesMan Novi član

    Moze li ko pomoci? Jucer sam kupio Thermaltake Typhoon cooler i kad sam ga montirao u žurbi sam slucajno slomio pin:( Meni jaran kaze da se moze popraviti ali da moram naci nekog ko to zna raditi. Pa ako znate nekoga koji to radi ili ako vi to radite javite mi.
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ako imas srece mozda si potrefio pin koji se ne koristi, mozes li skicirati koji si pin slomio?
    probaj na netu naci raspored pinova i cemu koji sluzi

    cisto sumnjam da neko moze to nazad zalemiti
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jednostavnije je staviti vodic u socket tako da kad stavis procesor pravi kontakt. Mozes recimo iskoristiti komad igle ili nesto slicno. Moze se i zalemiti ako je pin s vanjske strane, pa se moze pristupiti. Moguce je cak i unutrasnji pin, ali je jako tesko, treba znati lemiti, i imati odgovarajucu opremu.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Sve se moze napraviti, samo ti treba neko pravo strucan sa lemilicom i da ima pravo malu/oreciznu lemilicu kao i taj pin sto si odlomio.

    Mada probaj uzeti taj pin i staviti ga na njegovo mjesto u socket mozda uhvati kontakt sa procesorom.

    edit:

    Dog me pretekao u minut.
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ako ti je na krajevima pin slomljen, radit će. Ako je već u sredini, to je veliki problem. Ja sam imao procesor bez 3 pina (slomljene na krajevima), isti slučaj mi se desio u žurbi sa hladnjakom, ali je radio odlično (nije se ništa događalo).
     
  6. LadiesMan

    LadiesMan Novi član

    ma evo nasao sam gdje se to moze uraditi. ima na hrasnom neki micro tech neznam tacan naziv oni rade sa tim sitnim mehanickim ostecenjima. moram sutra odnijet. probao sam ja na 100 nacina ubacio sam stari pin u socket ali nema kontakta. ali sad je problem neznam gdje mi je onaj pin. Nisam g vadio iz socketa. Moze li mi stvarati probleme ako ostan unutra???
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa ako je ostao unutra neces moci staviti procesor a da ne slomis i taj novi koji ce ti zalemiti.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    stavi komad tvrde bakrene žice u socket na mjesto di ti je slomljen pin, vrati cpu i nadaj se najboljem ;)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidis dalo bi se onda napravit nesto a la s775, poredat zice u socket a potrgat pinove na procesoru :mrgreen: to bi bio zbilja unikatan proc :mrgreen: zvalo bi se LGA939 :D
     
  10. LadiesMan

    LadiesMan Novi član

    ev popravio sam pin i procesor lijepo udje u socket ali problem je sto nece da se upali :( na sekundu se upale ventilatori i opet se ugasi :?: da nije otisao socket :?: a kad izvadim proc ploca normala radi al joj samo fali ploca :smt003
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mozda su spalili procesor kad su lemili. Probaj resetovati bios. I probaj procesor na nekoj drugoj ploci ako si u mogucnosti.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh steta procesora. A ni na reklamaciji nece proc jer je lemljen. :roll:
     
  13. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Izgleda da su ti ga slabo popravili cim nece da ti se upali pc steta za procesor :(
     
  14. LadiesMan

    LadiesMan Novi član

    ma ev kupio sam ja novi. 5600+ nemogu se peglat oko onog. Probao sam kod jarana isto nece da upali:D Pokusat cu da uvalim nekome:p Zna li neko budalu koja bi to uzela???
     
  15. zilo

    zilo Komšija

    Napravi privjesak. I ja sam prije jedno godinu dana syeb'o procesor tako, ali sad imam unikatan privjesak za kljuceve. :smt003
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ti i još 20000 ostalih ljudi koji misle da imaju unikat :D
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Evo ja sam budala koja ti daje 5KM za njega :mrgreen:
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pa mogli smo napraviti licitaciju za "unikatni privjesak za kljuceve".. :D Ja dajem 6KM :mrgreen:
     
  19. Looney

    Looney Komšija

    Naime imao sam Pentium 133MHz na ključevima ali bi bilo fino imati Athlon X2 :mrgreen:
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja dajem 10KM :D Ako si u Tuzli daj da se nadjemo :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.