5310 vs N73 ili neki treci

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Amer, Mar 2, 2009.

  1. Amer

    Amer Aktivista

    Koristicu ga za slusanje muzike, kamera nije bitna, s vremena na vrijeme pokoja slika.

    Dvoumim se, posto je N73 pregazilo vrijeme. Al nisam siguran za ovu 5310, ima li je ko, kakav je, jel slusa, cini mi se solidan al...
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    MA dva potpuno razlicita modela za potupo razolicite korisnike. Sta ti treba uzmi.. n73 symbian sa solidnom 3mp kamerom i AF a 5310.. nemam poojma sta ima korisno..
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    N73 je uzasno spor telefon.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slazem se. Jedini Symbian telefon koji mi je radio brzo bez obzira na sve (i koji jos radi, ne mijenjam ga dok ne crkne) je 6120c.
    Ako je muzika najbitnija onda je 5310 no-brainer.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Neo Bahamut Zero, pa logicno jer 6120c ima CPU od 300 i nesto MHz
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    N82 je brza. dual CPU :D Hardware 3D accelerator :)


    a nije ni N73 bas spora, sa novim firmware-om je prijmetno brza. bar je meni bila.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    N73 sa najnovijim debrandiranim firmwareom se toliko vukla da sam jedva docekao da ga prodam. Cuj 3D accelerator u telefonu? To ona NGage 2.0 pizdarija? :lol:
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znam drug, bilo je vise sarkasticno nego ozbiljno. :roll:
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja sam imao NGage na N73 flashovanom u Music Edition softver, i iako nije njemu namijenjena, slijedio sam onu gdje ima volje ima i nacina, pa sam na kraju i uspio napraviti, radilo je sve dok ga nisam prodao (hvala ti boze), ali ipak su igre napravljene za Symbian i Ngage igre puno oku ugodnije i bolje uradjene nego na J2ME. Isti Asphalt 2 pokrenimo na Symbianu i na nekom Java-based telefonu i razlika je odmah vidljiva. N73 - spor je, to se ne moze ne spomenuti, dodati malo para pa uzeti N93, koji ja sad imam, i izuzmemo li to sto je na preklop, i malo povelik, telefon je u svakom pogledu masina za te pare. Svaki telefon sa ~300 MHz je naravno osjetno brzi od telefona sa ~220 MHz. 6120c je takodjer dobar telefon, a nije los ni E51 u tom cijenovnom rangu, u pogledu brzine rada. 5310 isto tako ima svoje prednosti i mane, no ovisi ko sta zeli. Symbian telefoni imaju velike mogucnosti za prosirenje, tj. ako nemate, uzmimo za primjer, neki codec za neki video, postoje programi koji ce to omoguciti, sto ne mogu telefoni bazirani na J2ME (Java), dok nekom sav taj glamur i raskos koji Symbian nudi ne treba, vec mu treba solidan i brz telefon za muziku, smsanje i pokoju sliku. 5310, da, ako ne trazis puno od telefona.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    A o igrama na mobilnim telefonima da ne govorim.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Pogledaj i 5320. ARM11 na 370 mhz.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da da.. dobro ga ubode. Mana su mu sam odisplej i kamera. Iams 3.5mm prikljucak sto monogo znaci za muziku. Symbian OS 9.3 Series 60 3rd Edition Feature Pack 2 sto je nova platforma. nekih 80MB raspolozivog rama i odlican spomenuti procesor.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    N73 je smeće u svakom pogledu. Ulaz na slušalicama se pojebe nakon mjesec dana tako da krene zajebavat i prekidat zvuk. Kamera kao u svakog telefona, po danu slike tu i tamo za ostatak neupotrebljivo. O sporosti ne treba trošit riječi.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja nisam imao ni sa cim drugim problema s N73, osim sa joystickom, koji se kvario svakih nekoliko mjeseci (dosadilo mi ga popravljati pa je to razlog sto sam ga se kotarisao) i nenormalnim nekvalitetom i habanjem maske, koji i nije toliki problem, ali izgleda ko da sam ga iz kontejnera izvadio. Mozda je tebi do slusalica. Meni je jednom slucajno skliznuo iz ruke i uhvatim ga za kabl od slusalica, cudo, slusalice se nisu istaknule. Iste sam koristio i u N70, pa N73 i malo kod N93, platio ih na pijaci 5 KM, Nokijine HS-23, trajale su sve dok ih nisam negdje u skoli izgubio. Kamera ni na jednom telefonu nije za pohvaliti, pogotovo ovoga ranga (3 MPix), ali daje solidne slike, cak i u mraku, ako dobro nastimas opcije slikanja. Sporost nije iznenadjujuca i normalna je pojava kod svih s60v3 telefona s 220 MHz procesorom. Evo cak i moj N93 ponekad je znao zastekati pokoji trenutak, jer je brzina procesora ipak malo niza od danasnjih jurilica s 369 MHz, koji odlicno rade, dakle kod mojeg telefona je brzina 314 MHz, dokazana i testovima. Inace, covjek je uzeo 5310, poslao mi je i slike od njega na mail.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Inače je trebao napisati da je kupio mobitel. Ni zahvala za pomoć ne bi bila loša. :x
     
  17. aj kad se on ne zahvaljuje ,ja bih bio zahvalan da mi neko postavi ovdje link za minioffice...imam sad 3250 nokiu i ne mogu nikako da nadjem.....s 60 symbian je kod nje....i jos kakvih po preporuci utilitiesa za nju.....

    mobitel je vec postar,al ga ne planiram mjenjati sve dok zvucnik ne rikne,a zvucnik joj je :shock: :shock: jedini razlog sto je jos uvijek imam....

    edit: ?????
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    @GW vala bas.
    @seid Poslao sam ti na privat program, a pored toga preporucujem ti x-plore, odlican filemanager, all-in-one rjesenje, takodjer mozes pregledati slike, slusati zvucne i gledati video zapise, kopirati, brisati, premjestati i puno je laksi od nokijinog file managera. Najbolja i osnovna stvar koju bi bilo dobro imati na svakom symbian telefonu.
     
  19. thnx...javim ti ako bude OK....bas si pogodio pred ispit :D
     
  20. Amer

    Amer Aktivista

    Uzeo sam telefon prije 10 dana, velika zahvala svima na pomoci :D