64 bitni driveri za wireless karticu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dmr, Oct 11, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zna li neko mozda da li postoje 64bitni driveri za wireless PCI karticu Linksys wireless-b wmp11? Nigdje ne nadjoh a probao na win7 sa cd-om koji je dosao uz karticu i ne ide na 64bitne dok na 32bitni win7 ide bez problema. Inace kartica je u sklopu logosoftove opreme koju iznajmljuju za wireless pakete i imam je jos od 2005. I sta mislite kolike su sanse da win7 instalira sa neta sam genericke drivere ako bih racunar odnio nekome ko ima adsl pa se mreznim kablom skopci na net?
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ovako da ti skratim muke. ne postoje uopće driveri za tu karticu koji su bazirani na x64 arhitekturi ili bar nisu postojali do unazad 2 mjeseca.
    viewtopic.php?f=3&t=1593

    prekopao sam net uzduž i poprijeko danima i jedino šta sam našao jeste da postoje neki driveri od ralinka koji su slični a mogu se možda natjerati da rade. samo problem je ako ti chipset nije od ralinka ona ovo možeš zaboraviti. probaj dignuti sedmicu i odradi update pa vidi hoće li povući slučajno driver za ovu karticu iako sumnjam da će moći ali probaj. sretno i javi baš me interesuje. mene je ovaj adapter jedino kočio da pređem na x64 pa sam ga zamijenio sa airlive karticom i antenom.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zasto si me naveo na ovaj thread? Neka greska ili sta? :)

    Imas li link za te drivere od ralink-a ili da ih stavis na rapidshare pa da mi linkas ovdje pa da probam? Thx!
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    u pravu si pogriješio sam sorry. evo linka viewtopic.php?f=3&t=15934
    nažalost nemam linkove niti driver jer sam otad jedno 5 puta formatirao sistem a ne radim backup od bookmarksa. kod mene je bila verzija v2.6 i nije imala ralink chipset tako da nije moglo na moj adapter iako sam to pokušavao. kako god ako i ne nađeš možeš sličan adapter sa x64 driver podrškom naći za 30-40KM a ja sam ovaj linksysov prodao za cvaju prijatelju.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    OK thx u svakom slucaju. A mislim da su duzni u logosoftu da mi zamjene za drugi adapter jer u sklopu mjesecne pretplate placam i za opremu :D.