1. ming

    ming Veteran foruma

    De ba Ace kakav DX10? Sta mislis odmah dolazi kartica DX10 za 300km?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja mislim da ce biti kao i sa DX9. Kartice sa podrskom za DX9 su izasle godinu dana prije nego finalna verzija devetke (DX9c).
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    neces odmah moci uzeti dx10 grafu dok izdije dx10 ali za godinu i pol ces moci uzeti dx10 grafu za 300KM, a do tada ce 9600Pro ili 6600 sasvim solidno drzati vodu
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    de reci, baš me zanima :wink:
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    uze mi rjec iz usta :eek:
     
  6. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ovako, directX10 nece biti backward compatible sa dx9, dx8 i 7, postojace softver pomocu kojeg ce se stare igre pokretati, ukidaju se neki nepotrebni algoritmi koji trenutno bespotrebno guse kartice, to ce dati znacajno ubrzanje, tako da cu ja sa nekom mid range directX10 karticom igrati recimo Half Life 3 jednakom brzinom kao i neko ko je istresao 1000KM za 7800GTX
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    JA kako vidim samo ja i Nani imamo malo bolje karte.E slusaj Ace to sto je nemas pa se tjesis macku o rep zavezi :evil: da imas pare i ti bi je kupio i nemoj mi te suplje molim te :evil:
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Sta to ja sad budala ispadam sto imam jednu od najboljih karti na svijetu.Sta imao sam pare i kupio sam je.Ti si mi nasao pricat da sam ja pare istresao :evil:
     
  9. Blackmore

    Blackmore Aktivista

     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma cim ce to koristiti emulaciju, dodatni softwar i te PM to ce da se gusi ko nista.... sto ce ti ga reci... sa dx9 igrama se pozdravi ako ces dx10..... koji to emulatori rade kao prava stvar?
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    čekaj malo hoćete reći da kad ja kliknem 2 x na ikonu doom 12 u dx10 tehnici ću dobiti blank screen sa svojom (ili bilo kojom ne-dx10) kartom? :?
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    nisam to rekao ali vjerujem da ce dx10 graficke dosta sporije vrtiti dx9 igre bas zbog tog emulatora... sad banalizujem ali ce broj fps-a opasti drasticno ja mislim...
     
  13. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ma kad vidite dx10 igru necete pozeljeti igrati dx9 igre, uostalom kliknite http://www.gamershell.com/news/24901.html , mozda ste gledali ovo je FarCry tech demo 2 - ovako ce izgledati dx10 igre a kad se uhodaju duplo ljepse, fizika me je zaprepastila i sjenke
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    jel ovo ono sto je doslo na info-u? da ne skidam dzaba na poslu sam? ono smjena dana noci pa lisce pa sjene i to?!
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Odoste vi u off topic. Otvorite novu temu pa o DX10 pricajte.
     
  16. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Qler, jeste dan-noc pa onaj lik hoda i micu se listovi, pa fizike malo pa oblaka ma straha
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    de ba smiri se, meni je glavna ikona na desktopu emulator amige 500 :wink:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jos jedan "graficar" koji nije igrao igre sa kaseta i disketa od 720kb. :mrgreen:
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Ace kakiš ko foka, gdje ti je DX10 graficka? Kakav CRYdemo ? Ovo sve je vec vidjeno jednina stvar su ovi oblaci ali volumetric smoke postoji od MOH AA.

    [​IMG]
    Evo sta se radilo 2003, cekaj ti DX10 igre mozda zaigras 2008 :wink:
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ljudi ba dok dodje dx10 vode ce i vode proteci ispod savskog mosta....
    DX10 ce izaci sigurno poslje viste
    sto se tice farcry demo.....heh sminka radije razmisljate o tome kako skupiti malo bogatstvo da sklopite nesto sto ce vuchi hdr u max detaljima...

    7800gtx je skroz ok (osim cifre)