6600GT AGP: best buy / najtiša ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ||NeX||, Nov 23, 2005.

  1. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Vozdra raja, razmišljam koju 6600GT da uzmem nakon što je nestalo modabilnih 6200A iz trgovina po Njemačkoj.

    Pošto ne namjeravam da je overclockiram, volio bih čuti vaše mišljenje koja bi bila best buy.

    A drugo što mi treba je test palete ovih grafičkih karti na proizvodnju zvuka. Pa ako neko zna test o tome (između ostalog) volio bih da pročitam.
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Gainward u Plusu bi bila taman, iako mislim da im je nestalo trenutno tih karti, ostale su one stare zalihe (veoma skupe). Provjeri za svaki slučaj, i po meni Gainward bi trebao biti prvi izbor, ili možda Leadtek.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gainward, Leadtek, Gigabyte...
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Leadtek ...
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    BiceBolje covjek je u njemackoj

    Trazi one silencer edition
     
  6. FearLess

    FearLess Aktivista

    uzmi ovu iz mog potpisa ja sam zadovoljan sa njom
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Albatronka je sve samo me tiha,

    [​IMG]

    ako je ova sa slike....
     
  8. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Gainward 6600GT Golden Sample, po difaultu uzme 8000 3DMark'03 markova ako joj memoriju kloknes na nekih 1200 moze i do 9000. Markova.

    Kod ove gore albatronke imao sam slucaj da je ventilator pukao na pola. Vjerovatno od brzine okretanja, grafa radi i dalje ali eto covjek to vidio... mozda bi mu se kroz pola godine skroz raspao vent :)
     
  9. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Albatron definitivno neću.
    Na Gaindwardki mi nekako labav onaj hladnjak.
    Ostaju Leadtek i XFX.

    Pošto mi se niko ne žali na Leadtek, vidjeti ću da njega nabavim.

    Evo šta kaže jedan lik:

    Ja sam ponosni vlasnik tog Leadtek 6600GT AGP. Maksimalni klokovi za ekstra stabilan rad su: 577/1122. Na masini iz potpisa: 9240 u 3D Mark 2003 sa 82.10 drajverima. Temperatura za GPU pri sobnoj temp oko 22-23: 81 stepen maksimum, bez ikakvih artefakata.
    __________________
    Epox KDA3+|Athlon 64 ClawHammer-512 S754 2800+@2320MHz (8x290)|2x512 MB DDR500 KingMax HardCore@232Mhz 11-3-3-2,5|2x80GB HITACHI SATA RAID 0|HP DVD writer 630i|LiteOff DVD 16x|Audigy LS|Altec Lansing 5100|Chieftec DX-01BD|LC POWER 6550G 550W|Leadtek 6600GT|Dell 2026T