6750 neuspjeh

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Vedo, Sep 1, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Jaran me zove haman u suzama :D Pokusao je dici svog E6750 za nekih 200 Mhz i dobije Blue screen. U BIOSu je vratio sve na default. Formatira disk, prilikom instalacije Windowsa opet bluescreen. Konfa je E6750, P5B, 3x1GB DDR2 800MHz, MSI 8800GT, Chieftec 550W. Zna li ko sta li bi mu moglo biti?
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Neka proba sa samo jednom pločicom memorije.
    I bilo bi dobro malo dignuti napon procesoru i memoriji jer može lako biti da je nešto defektno postalo.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Pa može biti milion stvari. Staviti manuelno frekvencije na default pa probati opet.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Probao je svaki ram pojedinacno, a i manuelno je sve vratio. Dobije error: 0x0000000A. Eh sad, nasao sam milion nekih tutoriala sta uraditi (pogasiti caching u BIOSu, pogasiti ovo, pogasiti ono), al jel' znaci da mu je sta hardverski otislo, to da je znati..
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa ako nije ništa dirao, nego je ovo samo od sebe došlo, vrlo je moguće da je nešto hardverski otišlo.
    Mislim, ako je resetao BIOS onda ne vidim razloga da je nešto do postavki u BIOS-u.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa dirao je, u prvom postu napisah da ga je pokusao kloknut za 200 MHz. Evo pokusao je i Vistu instalirati - ali opet isti bsod.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Mislim, ako nije dirao ništa od drugih postavki.
    Povecavanjem FSB-a, voltaža i mjenjanje omjera nema veze sa ostalim postavkama u BIOS-u.

    Ako je hardverski...ja bih najprije ciljao na matičnu ili hard disk....jer C2D procesori su skoro pa neuništivi. (osim ako nije toliki baksuz da je dobio defektan procesor)
     
  8. Elegance

    Elegance Aktivista

    Vidi imao sam ja zanimljiv problem, na laptopu. Naime kad god pokusam dici sistem izbaci BSOD, sve sam pokusao i nije htjelo. I nesta mi naletim da instaliram na drugu particiju, kad moze. :D
    Neznam do cega je ali mi na C: uopste nije htjelo, pokusaj nista te ne kosta. ;)
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo promjenio je redoslijed diskova, prodje mu instalacija XPa :) Sad ce da testira hoce li biti jos kakvih bs-ova.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ovisno koji mu je disk pravio probleme nek odradi low level format
    prepoznat ce mu sigurno par unrecoverable sectora mapirat ih kao neupotrebljive i zaobilazit u buducnosti.
    nakon low levela normalan format i sve ce biti ok ( bar neko odredjeno vrijeme)
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo da ne otvaram novu temu,ovdje cu da priupitam! Maloprije sam frendu pokusao da malo overclockiram procesor [email protected] .Ploca je P5B i uglavnom kad pokusam da podesim Vcore osim AUTO imaju samo naponi od 1,500v do 1,700v a meni definitivno treba nesto oko 1,25v-1,35v.A kad ga ostavim na AUTO,na 320mhz FSBa CPUz pokazuje 1.38v.E sad jel ima neka caka da se dobiju i manji naponi od 1.500v ili cu ga morati ostaviti na AUTO?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    C1E i Speedstep su ugaseni?
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jesam ih ugasio al u paketu sa podesavanjem napona! Nisam vise provjeravao poslije,samo ostavio na AUTO i u windowsu sa cpuz provjerio napon,vidio da je 1,38v i ostavio tako! Reko pitacu na forumu pa sutra ponovo!
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moras prvo ugasit ta govna, pa onda tek nakon reboota dobijes nizi napon.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ok,hvala na uputama! Sutra ponovo u akciju,nadam se da nece biti vise problema!
     
  16. GW

    GW Moderator

    I nemoj zaboraviti reći jaranu da mu je Stevie klokao procesor. :lol:
     
  17. Arnie

    Arnie Novi član

    evo vidim klokaju svi pomalo, pa se evo i ja kanim da malo probam, neki se zale na hard da ih zeza,pa me zanima mogu li se oni lahko zeznuti klokanjem,ili na njih to neutice puno.. i molim ako neko zna neki program za diosciranje harda da vidim u kakvoj je formi i to .. Hvala svima
     
  18. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Pretraži malo overclocking post a što se tiče alata za hard diskove pogledaj ovdje:
    viewtopic.php?f=18&t=12990
    Slijedeći put koristi malo search. :shock:
    PS. Overclocking nema veze sa hard diskom. :smt006
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    Itekako ima,milion je primjera kada zestoki overclock shebe sve na HDD ovim, svim podaci postanu osteceni, tako je barem u proslosti bilo. No, u danasnje vrijeme nisam bas naletio na takve probleme.
     
  20. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Onda se nisam susreo s time ili čuo za to bar ne u skorije vrijeme. Moraću poraditi na google search. :mrgreen: