8800GS extra pipelines

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Elegance, Jun 8, 2008.

  1. Elegance

    Elegance Aktivista

    :smt006
    Rodjak mi ima ovu graficku, a uskoro cu imati i ja. :)
    Pa sam malo citao i naisao na ovo: The 8800 GS has 6 out of 8 shader clusters activated, and 3 out of 4 ROP partitions. From all I know there is no way to unlock the extra pipelines in this GPU, but you never know.
    E sad me zanima jeli ovo moguce, negdje sam citao da moze. Jeli iko pokusao ili naletio negdje da je neko uradio? Ako imate link podjelite s nama.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Da nisi to pomijesao sa moddingom 9600GSO u 8800GTS? Ja nisam cuo da je neko uspio to otkljucati.
     
  3. Elegance

    Elegance Aktivista

  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    "As mentioned before, the GPU is the NVIDIA G92 with a smaller number of shaders and ROPs. The 8800 GS has 6 out of 8 shader clusters activated, and 3 out of 4 ROP partitions. From all I know there is no way to unlock the extra pipelines in this GPU, but you never know."
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fazon je naci 8800GS/9600GSO karticu koja ima svih 8 memorijskih chipova, a ne 6, kao sto je to inace. (od tih 8 dva ne rade, sto je posljedica kresanja 256-bita na 192-bita) i fleshat je.

    Zasada, jedino Galaxy 9600GSO Superclocked ili kako vec (ne gledam te gaymerske sufikse) ima tu mogucnost, ali IMHO, radi se samo o potezu da se poboljsa prodaja Galaxy kartica.

    Zasto bi neko namjerno na karticu ugradio 8 chipova i dva ostavio neiskoristena? :D
     
  6. GW

    GW Moderator

    Zato što su ta dva neispravna?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A-a, ne neispravna. Namjerno su to ugradili. ;) U suprotnom, procenat softmoda u 8800GTS 512 ne bi bio tako uspjesan. :D
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imali viska cipova, pa da misi ne pojedu :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kao i kod atijeve serije 9500 koja je isla u 9700, od prije par godina, radi se o tome da neke graficke kartice nisu prosle ispravno sva testiranja pa su im onemoguceni neke "hardverske komponente" i time pretvorene u slabije primjerke. Fazon je u tome sto se te greske ne primjete u svim igrama, a ponekada ni u jednoj. Tako da se modanjem dobije "ispravna" jaca grafa.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo je nesto drugacije. "Otkljuca" se mem. sabirnica sa 192-bita na 256-bita. Drugacije od otkljucivanja pipelineova. :wink:
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa dobro nesto drugacije ali se svodi na isto. I 9500 je isla sa 128bita na 256 ;)
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Ne otkljucava bite, vec pajpe.

    9500 ima 4 i unlocka jos 4.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    da i dodatno memorija ide sa 128 na 256 bita :)
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, mem. sabirnica na vulgaris 9500 ide sa 128 bita na 256 bita + dodatna 4 pipelinea. Ali to pali samo na karticama sa "L" memorijom, one sa "I" konfiguracijom chipova nisu modabilne.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    jesu i one ali samo u 9500pro :)
     
  16. Elegance

    Elegance Aktivista

    Svasta se ja nacitah. :)
    Znaci nije moguce :cry: , a ja se bas ponadao. :p
     
  17. Konjislav

    Konjislav Komšija

    dodas jos malo para i imas 9600GT i kud ces dalje