8800GTX SLI, WR, 3DMark pwned...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Peacemaker-HS, Dec 15, 2006.

  1. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

  2. Neso

    Neso Komšija

    OMFG :shock: :shock: 23000 K na 3D Marku 2006.Covjece koja zvijer od masine.Ne mogu da vjerujem :shock: :mrgreen:
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    3D Mark... ne vrijedi onda da trosim moje flat megabajte da otvaram taj link :mrgreen:
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    ...vrijedi ;)

    cojce koje brojke, da ti se zavrti u glavi, ma ova osmica je zvijer od grafe... :shock: :shock:
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    3Dmark ne vrijedi ni da ga pogledam. Ta aplikacija mi ne predstavlja nikako mjerilo.
     
  6. Ace_

    Ace_ Aktivista

    da upravu si, ova zvijer je dobra samo u 3DMARK-u 06, Qvejk recimo vrti u dvadesetak frejmova :roll:
     
  7. Sale

    Sale Aktivista

    ma kako ona vrti 3dmark tako ce vrtjet i igre vjeruj mi care!!! 8)
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Ako igras igrica vrijedi.Jer kako ide 3D Mark tako idu i igrice.Mislim tu se nema sta raspravljat pa logicno je :wink:
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Nije logicno, 3dmark 2003 imao je ogromnih problema Pogledaj samo onaj test Battle for Proxycon Radeon 9800pro je imao jedva 20fps dok DooM ]|[ ide u 70fps. A upravo je taj test trebao docarati Doom3.
     
  10. Ace_

    Ace_ Aktivista

    kako ce ga docarat kad je Doom3 radjen u OpenGL-u a 3DMark u directX-u
    3DMark je po meni dobar pokazatelj performansi u directX-u, OpenGL je druga prica
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To da su 3Dčmark i igre vezani je samo donekle tacno. Dobro je poznato da i atijevi i nvidijini driveri sadrze razne optimizacije kako bi bio sto veci score u 3dčmarku. ;)

    Naposlijetku, ne igras 3Dčmark, nego igre. Zato ljudi dobro vele da 3Dčmark ne daje pravu sliku performansi grafe. 3Dčmark reza sluzi samo za vrlo brzu usporedbu grafa, a sada i proca. 3Dčmark 2006 u ukupan rezultat uracunava i proc, recimo ako imas DC proc rezultat ce bit veci, makar igre u stavrnosti ne podrzavale DC u tolikoj mjeri.

    Za iole bolju usporebu grafa valja odvrit i igre. ;)
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    [​IMG][​IMG][​IMG]
    Nema to veze dx i open gl, bolan sporije se vrtilo tri puta, po tom tvom rezonu onda niko ne bi pisao igre za DX APi.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    OMG zar jos uvijek ima ovakvih likova. :roll:
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Onda mi objasni kako cu ja iz 3Dmarka skuzit kako ce se graficka ponasati u CoD2 i W:ET.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Meni kako ide 3D Mark tako mi idu i igre tj. vecina igara.Ja sam mislio na vecinu a ne na sve.
     
  16. Ace_

    Ace_ Aktivista

    kao sto nakon vrtenja HL2 testa na nekoj grafi ne mozemo znati kako ce ta grafa raditi u Doomu 3 tako ni nakon 3Dmarka nemozemo znati kako ce radit grafa u HL2, ali 3DMARK je napravljen da pravi razlike izmedju grafa, da nam kaze koja je brza, i mislim da obavlja taj posao donekle dobro, no malo smo odletjeli s teme, tema je ovaj momak koji je sprzio ogromne pare da nam dokaze da 3mark06 moze doseci i brojku 23000 :roll:
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma nista vrijedno spomena. Nekad smo svi blejili ko ovce kad je 9800xt probio 20k u 3dmarku 2001 se, tako i sad. Za po godine ce taj score biti smjesan.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest vala. Cim naprave da se moze spojit 4x8800GTX(a kakve gluposti danas prave, ne bi me ni ovo iznenadilo) probit ce i 30k...ako ne i vise.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dzabe sve kad ces za realno dvije godine vec morati poceti smanjivati rezu/detalje da radi u solidnom framerateu...
    R300/350 forever. :mrgreen:
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nikad boljeg GPU-a od ATi-ja...nikad prezaljeni R300... :roll: