9400GT voltmodding.Pomoc.

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by sale1177, Nov 9, 2008.

  1. sale1177

    sale1177 Novi član

    Hocu da uradim voltmodding na PointOfview 9400GT kartici.Kartica je dosla sa pasivnim hlađenjem,a ja sam ugradio ventilator na nju i smanjio temperaturu za 20 stepeni.Moze li mi neko pomoci da uradim voltmodding?Hvala.
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    poz drug.

    jedna stvar je sigurna, za tu karticu ti ne treba voltmod, neces nista dobiti osim mozda spaljenje graficke kartice.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Voltmod ima smisla radit samo ako iz dosade ides obarat rekord sa 9400GT karticom. Sve sto je Moncho rekao, stoji.
     
  4. sale1177

    sale1177 Novi član

    Hocu da vidim dokle mogu ici sa ovom karticom.Nisu mi bitne perfomanse koje cu ostvariti,nego cisto iz dosade :lol:
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pogledaj VR-Zone, XtremeSystems i TechPowerUp, pronaci ces neke slike, a vjerovatno na nekom od prva dva imaju i objasnjenja. Sto se tice hladjenja, ventilator ti nece puno pomoci, ali zato neki chipset hladnjak poput onih Thermalright bi mogli dobro doci :)
     
  6. sale1177

    sale1177 Novi član

    Hvala.Nadam se da ce mi ovo pomoci.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma i ne treba neko bijesno hladjenje, neka samo ima dobar propuh po tom pasivcu. :D
     
  8. sale1177

    sale1177 Novi član

    Standarno core clock je 550MHz.Sa RivaTunerom dodem do 690Mhz.Temperatura se poveca za neki 15 stepeni,ali kad sam stavio ventilator temperatura ne prelazi 45 stepeni,dok bez ventilatora dode i do 75 stepeni.
     
  9. sale1177

    sale1177 Novi član

    Nikako da nadem nesto konkretno za 9400GT.Stvarno ne znam gdje vise da trazim.