Acer priprema Aspire One Pro

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Mar 23, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/novosti.php ... st_id=1281
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Hoce li rezolucija od 1366x768 biti povelika za 11,1" ekran ?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Krecu polako Asusovim stopama...
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ovaj netbook nema smisla sa ovom grafom, da su barem ubacili hd3200 ili nv9400
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na kraju cu se odluciti za Sam. NC10 zbog ovakvih bezobrazluka. :lol:
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Baha, mislio sam da si do sad pazario taj netbook :]
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mah duga prica, prvi AA1 sam dobacio iz Kanade poodavno, medjutim dobio ga sa defektnim touchpadom (nisam se tad usudio flashovati bios zbog onog moguceg brikovanja), ali sreca covjek koji mi je to donio je bio ovdje, tako da ga je i vratio srecom.
    Sada "browsam" i izgleda da je Samsung napravio najkvalitetniju stvar za malo vise para. Lenovo-u ne mogu oprostiti raspored tipki, a sto vrijeme prolazi Acer me sve manje privlaci.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    niti jedan AAO se nije brickovao sa 3309 biosom ako ti sta znaci
    ps. vjerovatno ti se touchpad flat kabl ukrivio

    ovaj novi ce se oznacavati kao d250 pretpostavljam
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mah prvo se kursor poceo ludo ponasati, a kasnije skroz "utihnuo", a sve to za 2-3 dana. Vjerovatno je bilo do spomenutog flat kabla. Kako god, vratio se "kuci", a ja dobih lovu natrag, pa sada gledam kako da je sto bolje potrosim u ovu svrhu. Sto se tice bios-a, ovo se sve desilo poprilicno prije 3309-tke, pa nisam htio da rizikujem da eventualno izgubim garanciju. Lakse je bilo vratiti sve.
    Ako neko spazi NC10 u gradu btw nek' javi.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Ne vjerujem da su se ovdje ikad pojavljivali Samsung notebook racunari. Mozda ce sad neko od distributera Samsung tehnike povuci netbook racunare.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Veki broj firmi krece ili je vec krenuo u proizvodnju Netbook i Notebook uredjaja, samo da vidimo sta ce na nasem trzistu opstati, ali vjerujem da je Samsung kod nas jako popularan brand i da bi imao dobar prolaz kod standardnih kupaca ukoliko bi cijena bila konkurentna, ako bi ga vec netko dobavio.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Da, neki dan sam s kolegom diskutirao na tu temu, netbook je "novi PSU", buduci da nakon trenda da svi prodaju napojne jedinice pod svojim brandom, sada je cini se isto na redu sa netbook racunarima.

    Mada opet nije dovolja ni jacina branda da se kod nas nesto osjetnije proda. Nije dovoljno stavit u katalog firme tipa notebook racunare super-cute-mini za 600KM ili napraviti nagradnu sa Coca-Colom. U neku ozbiljnu trzisnu/promo akciju nije se ukljucio nijedan notebook vendor/distributer.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Evo Aspire Fancy Edition za neodlucne:

    [​IMG]
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Da li je ovo stvarno linija netbook-a ili je to custom made, za ovakve prilike.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    na ovo ce zene da lete ko muhe na govno :lol: njima je najbitnije da izgleda ljepo, fancy.... :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Apdajt, za odgovarajucu sumu ces ih moci naruciti, ne direktno od Acera, ali od firme koja je "specijalizovana" za ovakve stvari. Zenske ne dobivas uz notebook, cisto da ne bude zabune ;)