Acrtic Cooling Freezer 64 ne hladi

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by amkan, Aug 11, 2009.

  1. amkan

    amkan Novi član

    Imam slijedeci problem:
    kupio sam nedavno gore navedeni cooler da ohladim svoga Athlon-a 6000+ (3.1GHz - brisbane core) na ovim ljetnjim vrucinama.
    Skinuo sam box cooler i postavio novi tacno prema uputama. Prvom sam ocistio procesor od stare paste i postavio novi cooler (ima na sebi vec apliciranu MX1 pastu) sve stegnuo. Cooler kako se cini lezi kako treba na procesoru.
    Temperature su oko 38°C u idleu i oko 62° u loadu. S obzirom na kvalitet coolera ovo mi se cini malo puno. Kuciste je provjetreno, jedna 12-ka upuhuje zrak a druga izbacuje napolje.
    Ima li ko kakvu ideju ili da skidam cooler i stavljam AS5 pastu i ponovo postavljam?
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Temperature se cine OK.
     
  3. amkan

    amkan Novi član

    Ma mogu ja zivit sa ovim temperaturama 8)
    ali gledam po netu mnogi se hvala jako niskim temperaturama sa ovim cooleram pa zato pitam.
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    mozda je njima manja sobna temperatura nego tebi.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Koja je pasta korištena?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    MX-1, napisao je gore.
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    To su ok temperature, s obzirom da ti je sobna bar 25+ C. Moj brisbane na 3.3Ghz sa poliranim CM Hyper 212 (push&pull) je isao do 64C, na 62C mu nece nista biti :wink:
     
  8. amkan

    amkan Novi član

    Momci hvala na odgovorima, necu nista dirat...Ovako je OK.

    PS U odnosu na stock cooler ovaj se nista ne cuje, moja preporuka.
     
  9. dzan

    dzan Novi član

    Imam i ja Freezera 64 pro na Phenomu II 720. Sada nakon 1h opterecenja sa prime95 47-48 stepeni. Meni se cini da je ovo prenisko, da senzori ne ocitavaju dobro. Ista temperatura i kod everesta, speed fana i u BIOSu.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To mu je glavna svrha...da se ne cuje.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Svrha je da hladi :) A na drugom mjestu da se ne cuje :)
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Malo si pobrko :D
    Freezer se uglavnom kupuje ako se nece slusati box hladnjak na vise hiljada obrtaja.
    Ili barem ja tako gledam na freezera.
    Neces dobiti bajne temperature, ali tišinu da.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobiju se i nize temperature, jer freezer na max obrtajima nije toliko tih, ali vec jebacki hladi.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sad frizer ispade nesto spektakularno, a imajuci u vidu aktuelne hladnjake, daleko je ispod prosjeka. U svoje vrijeme nije bio nista posebno, u danasnje vrijeme je los. Na max obrtajima ne da nije tih, nego je brutalno glasan. Da nismo na kraju svijeta, kako jesmo, frizer se ustvari ne bi ni spominjao.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je tvoje pljuvanje naj coolera ikad? :D
     
  16. extibo

    extibo Komšija

    Ako me sjecanje dobro sluzi, Freezer 64 je bio dobar cooler?
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To su cinjenice. Frizer se u mom slucaju mucio da ohladni x2 windsora, a da ga stavim na quada mi nije ni palo na pamet. To je pristojna zamjena za box po relativno povoljnoj cijeni, nije posebno dobar performer, a nije ni tih. Tu je kraj price.
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Bio, a i sada je uzimajuci u obzir cijenu.

    Cooler je dobar za te pare jer može ponuditi tišinu a kome ne smeta buka može pružiti dosta bolje mogucnosti hlađenja od box coolera.

    E sad biraj :)

    Zanemarit cemo Dog-ov komentar.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moze ponuditi tisinu sa performansama u rangu boxa. Moze ponuditi i performanse sa bukom usisivaca. Upravo to i govorim. Kako rece kolega exitbo, frizer je bio dobar hladnjak. Kljucna rijec je bio.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A šta je danas zamjena za ove pare?