Adapter za EU

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Chem, Sep 14, 2015.

  1. Chem

    Chem Komšija

    Pozdrav ekipa,

    Dobio sam baby kameru ali sa punjacem za UK,na ebayu sam vidio da se ima kupiti adapter za punjac za EU i narucio sam(1 dolar komad) ali nemogu da cekam. Jel zna neko ima li u Sa kupiti ovaj adapter.

    https://www.google.ba/search?q=uk+to+eu ... PgiZ4iM%3A
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja koliko znam u Univerzalno imaju takvih na bacanje, ja sam dobio jedan uz telefon posto je isto bio uk punjac, ali ne bi trebalo da je skupo i ako ti samo treba adapter.
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Komelec(electronic centar na marin dvoru ima i u titovoj)
     
  4. Chem

    Chem Komšija

    Hvala na info,otici cu sutra pa javim. Pozz
     
  5. Chem

    Chem Komšija

    Hvala, imali su u univerzalnom. Cijena : dzaba :)
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Dali je moguće da ovaj adapter može utjecati na brzinu punjenja, kada koristim originalni punjač koji je došao uz moj telefon, i ovaj adapter stavim na njega, telefon se baš jako sporo puni, kao da ga u PC ustekam, pa koristim zamjenski koji radi ok, zanima me jel moguće da je do ovog adaptera ili možda punjač da nije ok.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nema šanse da je do ovoga.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Jer ovaj što sam platio je nekih 0,50km, a bio je neki od 19km, kontam nije zar do toga. Ok hvala
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa de vidi sta pise na tim punjacima koji je koliko ampera i sve ce ti biti jasno!
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Oba su iste ameperaze, zato sam i postavio pitanje ovdje.
     
  11. Chem

    Chem Komšija

    Jos jedna stvar koja utice na brzinu punjenja je kvalitet i duzina kabla. Makar ja imam takva iskustva.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Definitivno los kvalitet (ako mislis na ovaj adapter za struju, a ne uk/us konverter).
    Kupio u univerzalno usb + adapter, ko fol original, a ustvari smece stalno me zezao i sporo punio (5 minuta 1-2% baterije).
    Onda sam kupio pravi originalni preko ebaya i nikad vise nisam imao problema.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    jedino da stalno gubi/dobija kontakt i tako reducira punjenje, al to bi vec primjetio
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    evo samo da potvrdim da je ipak do ovoga adaptera tj pretvarača sa UK na EU , preko njega puni 200-300mah a preko ovoga normalnoga 900+mah, a oba su punjača 2a, jedan od sgs5 a drugi orginalni od oneplus one, ali sa UK tržišta.