ADSL 5G - problem s brzinom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by MadbaLL, Aug 21, 2009.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne znam da li bih ovo trebao postati u "podrška" ili ovdje, neka moderatori prebace ako smatraju neophodnim...

    jučer mi je momak izvršio priključak na adsl, stavio spliter, sve prikopčali, međutim kada krenem da dignem neku stranicu sa FF, neće ništa da otvori, nego se kompletan komp zamrze i moram ga hardverski resetovati. znači čim kliknem na ikonu od FF-a i krene da učitava homepage, odmah se sve zamrzne. isto se desi kada krenem da konektujem windows live messenger (bez paljenja FF-a). zvao sam odmah telecom i tri puta su me kontaktirali i nikako ni oni da skontaju u čemu je problem. sve lampice na ruteru normalno gore. elob internet (kojeg srećom još nisam odjavio) mi normalno radi preko iste mrežne kartice preko koje ide i adsl.

    zna li neko šta bi moglo biti?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ne radi ADSL

    Mozel jos detalja. "Iščupaj" kabl kad zapne, ono.. "hardwerski" prekini konekciju sa modemom. Kad se zamrzne sta komp ..jel obradjuje nesto ili ?

    Kontam da to nema veze nikakve sa ADSL-om i ako se normalno koristis sa drugim operaterom.
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    ništa ne obrađuje, samo se zamrzne... pa do čega je? nije ni do mog kompa, tj. mrežne, jer elob internet radi normalno preko iste (sad sam na elobu i sve normala radi). a formatiran je i reinstaliran sistem prije 15tak dana.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ne radi ADSL

    Pazi, nema telekom neki čarobni prenos koji nije kompatibilan sa racunarima. Oni samo prizaju uslugu/promet a ne da je to posebna vrsta.

    Zasto jedn oradi a drugo ne, i mene cudi ali opet kazem.. mislim da ADSL nema veze s tim.

    (valdja neko zna u cemu je prob.)
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    i meni ništa nije jasno...
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    Slican sam i ja problem imao sa Linksys routerom i paradigm modemom.
    Stvar je u tome da nekad kada router ne upostavi konekciju sa modemom firefox zamrzne i nece odmrznuti dok router ne uspostavi konekciju.
    Koji su ti modem/router dali?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ne radi ADSL

    Ja.. al to nije problem sam osa FF .. (valjda).
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    Isti problem i sa IE samo što nekako prije proradi na IE nego na FF.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    ne znam... na routeru piše samo ethernet adsl2/2+ router i ispod paradigm technology inc. isto i na kutiji.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    Pa da, to je taj Paradigm router.
    A probaj ga prebaciti na bridge režim rada.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    nit' znam šta je to, nit' kako da uradim to :D

    iz podrške su mi rekli da su oni kao testirali taj router preko njihove veze i portova i da je sve ok s njim...

    EDIT: sad sam išao na saj bhtelecoma i tamo sam pronašao ovo: http://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user_ ... radigm.pdf i sjetio se da mi ovo nije urađeno nakon priključenja. ima li to ikakve veze?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ne radi ADSL

    Ne kontam.. nije ti napravljena konekcija ?
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    jeste konekcija, ali nije ono dalje što stoji u PDF-u, online konfigurisanje routera preko one adrese...
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ne radi ADSL

    Aha.. pa bit ce da je to. "To" zahtjeva a nije uradjeno i onda blokira.
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    ali opet, ako mi se zamrzne komp čim "dignem" browser, onda je pitanje kako uopšte ono da uradim? vjerovatno momak i nije to uradio kad je vidio da se komp zaledio i zato mi je odmah rekao da zovem podršku...

    ne znam, nadam se da ovdje ima forumaša koji mnogo bolje poznaju ovu problematiku, ja samo mogu nagađati.
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    Kako se konektujes na internet?
    Preko one PPPOE konekcije u windowsu ili si odmah konektovan kad upališ računar?
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    nisam odmah konektovan, nego idem preko one ikone na desktopu koju mi je napravio... to bi trebalo biti to PPPOE, ako se ne varam.
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    A pokusaj onda napraviti routed konekciju kao sto je objasnjeno na onom gore vodicu.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    a kako to da uradim kada mi se browser zamrzne čim ga "dignem"? koliko sam vidio, za onu operaciju treba normalno sve da radi i da surfa netom da bi se postavke podesile, a meni se komp zaledi čim upalim FF ako sam konektovan na ADSL.
     
  20. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Ne radi ADSL

    Pokreni FF u safe modu pa vidi hoce li ti se to desavati, mozda neki dodatak pravi probleme.