ADSL 5G - problem s brzinom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by MadbaLL, Aug 21, 2009.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    Ne trebaš biti konektovan da bi to napravio.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    probao sam u safe modu, ali ista stvar. i onda sam se sjetio da nema veze nikakve s tim, jer isto se dešava i kad uopšte ne otvorim FF, nego i kad krenem windows live messenger da konektujem.

    što se tiče onog uputstva, kada sam ukucao onu adresu, vidio sam da je na toj stranici sve već automatski podešeno kao što piše u uputstvu i nisam dalje ništa htio da čačkam.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    Ma ne.
    Ovo je tutoril kako postaviti modem u routed režim rada, tebi je trenutno na bridged. (jer se konektujes rucno iz windowsa)
    Ipak bih ja pokusao uraditi ovo kao na uputama.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    riješio sam problem... naravno sam.

    nego brzina na speedtestu mi je oko 1,70mbps, download sa rapidsharea oko 170-180. sporo za 5g.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ne radi ADSL

    Mmm.. mislim da ti je to prosjek/standardno.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    standard za 5g koji je na 2mbps?

    nešto malo preveliko odstupanje...
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ne radi ADSL

    Ma nije.. ja nikad nsiam ostavrio na speedtest.net 4bbps.. a imam download i preko 400 kb/s. I t osa rapidom ne mora da znaci. Nije uvek ista brzina.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    a na kojem si ti paketu? 15g?

    evo meni sad brizna oko 1mb, dakle duplo pala... isto pokazuje i beocity.net
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ne radi ADSL

    Da... 15G. Sacekaj malo, ja sma testirao kada si pisao ovo i bila mi je na oko 2.3 mbps i na beogradskom i na mostarskom serveru. Mozda je do njih netso.

    EDIT: Evo ..ovo je neki standard sto dobijem Jedino mi je se ping popravio. Bio je 38 a sad je eto nesto bolje.

    [​IMG]
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Ne radi ADSL

    meni ping nikad ispod 50, možda jednom 48 da je bio na beogradu... a mostar užas...
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Da sluicajno ne koristis Operu posto ja imam ubjedljivo razlicite rezultate sa FF i Operom. Generalno mi je veci ping na Operi.

    EDIT:

    Ovako nesto:

    [​IMG]
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne, koristim najnoviji FF...