ADSL ANKETA

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by n1dal, Aug 12, 2004.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    jupi za rodjendan :wink:
    kakav modem treba za to i koliko ce biti prikljucak pretplata impulsi itd...
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    10GB bi popunio za tacno ono vrijeme za koje je potrebno da se natoči flaša od 2l pri punom mlazu iz cijevi promjera "puno"

    Smiješno je čuti 5GB dovoljno ili 10...

    Flatrate.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    radje reci "hocu adsl" : )
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Onda ce najvjerovatnije uvesti paket 384/64 :D.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Enise ja bi htio ADSL, al me strah dok su ovi limiti. Bacio bi porodicu na koljena. Bakrotom.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    samo te podsjecam da kod nas nema mogucnosti za uvodjenje ADSL-a tako da je prica o limitima na drugom mjestu :roll:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    dodat cu jos par informacija koje sam dobio iz "prve ruke".. adsl akcija se produzuje do oktobra kada bi novi cjenovnici trebali biti spremni te je za ocekivati cak i povoljnije cijene od onoga sto se trenutno nalazi u anketi na bihnet stranici.

    ocekuje se uvodjenje prepaid sistema, a paket "premium" (flatrate) bi trebao biti daleko pristupacniji cijenom za sve bh. surfere.. takodjer, bihnet ce pokusati da obezbjedi i dodatni bandwidth iskljucivo za "domaci saobracaj", nesto slicno kao sto lol veci nudi..

    toliko
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Ajd bar BIHnet nesto radi, razmisljaju malo glavom.

    Samo mi nije jasno zasto ISP-ovi na EXYU ne naprave neki link koji bi ih sve povezivao. Ovako da dodjem na neki server u RS, signal ide u Mostar, onda u Austriju, iz Austrije u RS iz Rs u Austriju, pa se vrati u Mostar da bi opet dosao do mene :). Umjesto da ide ja-mostar-rs-mostar-ja :roll: .
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ma vidis sta je i sa LOL-Bihnet linkom bilo...Bihnet odluci da im to ne treba i nece da placaju i link spadne na bijednih 512kbps koje opet placa LOL.

    Al me je poceo zanimati ADSL...da ne budem to uskoro uzeo :) .
     
  10. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Nije ni LOL nevinasce sto se tog usr**** linka tice :x :)

    Nego, treba predeverati septembar :D ...ali haj isplatit ce se cekati... : ))) a i taman mi je i ekskurzija u septembru, nece net ni biti toliko vazan... :)

    P.S.
    Nego za taj dodatni bandwidth za domaci saobracaj, to je sve extra...ali onda bi i trebali malo poraditi na game serverima, ova 3 trenutno se ne mogu nazvati adekvatnim i dovoljnim...i mozda koji ftp (p2p) server... :roll: :mrgreen:
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Bolje bi im bilo da porade na linku sa LOL-om jer se jedino na LOL-u masovno suta COD..
     
  12. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Istina...i sve ostale WWII FPS igre... :roll: ali opet, vecina igraca su LOL useri, sa BIP/KIP...tako da se nikom radi 1-2 igre ne zuri da poduzmu oko toga...
    :roll:

    P.S.
    Ima i BiHnet CoD server...koji je extra, barem po pingu za BiHnet korisnike...i da ima zainteresovanih BiHnet CoD igraca, igrali bi na BiHnet serveru... :)
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nema igraca... :)
     
  14. n1dal

    n1dal Aktivista

    pa sigurno ce ih biti kad mnogi prikljuce bolju konekciju.

    ahh....eo sad citam na gamersu oko ADSLa tek u oktobru ...isfura me lik,jos i ti Enise :D

    ma brzo ce to :!:

    ...kad je ono Bajram ?

    sve su to mozgovi :D
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja igram na LOL-z preko BIHNeta, bez zajebanijih problema.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    vrsi se reorganizacija, bice dosta game servera.. sto se tice popularnosti / posjecenosti, citav fazon je u tome sto lol korisnici na lol serveru imaju manji ping te trose bandwidth lokalno, tako da isto mozes ocekivat i kad bihnet ponudi vise servera, a adsl "zazivi" medju masom..

    usput, logosoft moze ponuditi adsl takodjer, s tim da moraju platiti telecomu odredjenu svotu, koju zamislite, placa i sam bihnet, ali nije big deal posto se radi o prenosenju novca s desna na lijevo 8)
     
  17. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Preko dial-up se mozda i ne osjeti, ali s ADSLa...ping cas 20 cas 50 cas 140 cas 2000 pa opet 20...30...150...2000...pa opet 20...itd...jednom rjecju nema sanse igrati...
     
  18. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Ma ja, sto rece, kad zazivi adsl u masam bice posjecenosti sigurno...a jos pogotovo ako punude taj lokalni bandwidth za adsl...onda nema razloga trositi limit na strane servere kad je na domacim 15-20 ping :D

    Nego evo bas dans onako beze dodao CoD i UT BiHnet servere u AllSeeingEye favorites...i bilo je dosta vremena igralo na CoD severu jedno 6-7 stranaca...a i na onom UT 2003 serveru su bila 4 igraca jedno duze vrijme... :)
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    LINK

    Eto jedan malo duzi link..
    Barem su stavili javno nadmetanje. Bit ce valjda ADSL i kod mene za 3-4 mjeseca :).
     
  20. Esh

    Esh HWB

    eh, a vremena kad se starcraft gulio na bnetu sa 14.4? :)