ADSL limit

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by bega, Oct 15, 2006.

  1. bega

    bega Novi član

    Da li netko zna kako ovi kod Bihneta racunaju download,da li ubrajaju i ono sto je sa free zone pokupljeno kao normalni download,ali ne naplacuju.

    Jer sam ja bio na free zoni i skidao BF2 patch-eve,sad kad sam gledao limit vec sam 2.5 GB potrosio sto je nezamislivo :D tek je pola mjeseca.
    Jer na onim statistikama ne vidim sta sam sa free zone skinuo,a sta preko net-a.
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    free zona ti se nigdje ne pokazuje na statistikama, a 2.5GB skinuti u 14 dana nije bas nezamislivo :)
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    sorry zbog offtopica ali moram pitati, stari mi je gledao nekakvu reklamu na TV-u BIHnetovu, i kaze dialup -30%, DSL -50%, ja poletio na stranicu da vidim da slucajno nisu snizili cijene ali nista, zna li neko o cem se radi i jeli iko vidio tu reklamu na TV-u
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kada si na free zoni onda ne mozes pristupiti nekim stranicama kao google ili slično, provjeri to kada hoćeš da skidaš nešto sa newsa.
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Mozda je gledao one kornjace sto se trkaju. :D
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    nisu...to se sve odnosi na ono snizenje prije skoro godine dana :)

    sto se tice marketinga pravi su genijalci...
     
  7. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Koliko si gledao filmova na YouTube-u i Google Video-u?
    Koliko si web stranica posjetio sa sadržajem : slike, video, banneri...?
    Sva učitavanja se broje u limit.

    EDIT: Ja vec na limitu imam 2900 MB :lol: :lol: A koristim 3G paket.
     
  8. bega

    bega Novi član

    skinuo sam 500 mb na update WoW-a,mozda jos toliko za CS ali sigurno manje jer sam sa steam-a skidao samo CS a bilo je vec 66 % gotovo.

    Na free zone pristupam preko njihovog komunikatora,i znam da na free zoni jedino odredjenim site-ovima imam pristup.Bio sam na free zoni i skidao BF 2 patch.Prvo sam skino 1.3 full pa sam onda onaj 1.3-1.4 medjutim treba 1.4 full pa sam ponovo skidao.I sad mi tamo pise da sam 2.5 GB skinuo vec,medjutim ne znam ako predjem limit hoce li mi naplacivati.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    eo ja imao wireless 64up 64down s 1 giga protoka.. i uvijek potrosim 5 dana ranije, nista skidao nisam.. ;)

    onda za istu cijenu od 30KM daju mi paket 256 s flatrate, za 2 noci skinem 3 gige :)

    sta bi sve skinuo za 15 dana,, aaaa :) nemam ideje vishe fakat :) ak ko ima sta pametno, linkaj te me:)
     
  10. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Sad dolazi u pitanje tvoj kompjuter, nije do njih.
    Ako si isao na neke stranice tipa: full games, warez, serials.....Moguce da je do tebe.Mozda ti se "nakacio" neki spyware, adware, keylogger...Oni download-uju svasta sa interneta i mozda je do toga problem.Provjeri sa Ad-Aware-om i nekim Anti-virusom.Vidi da nemas kakav nepoznati toolbar.Da se vise ne mucis sa problemima kao ovaj evo rješenje:

    Kupi ADSL MAX paket....samo 115.99 KM sa PDV-om :lol:
     
  11. bega

    bega Novi član

    Ma pitao sam samo racunaju li oni na web stranici isto download sa free zone,jer znam da nisam mogao potrositi toliko.Moguce da oni stavljaju taj mjesecni download,ali necu to placati,jer tako bi trebalo :?

    Sto se tice spyware i tih sranja zasticen sam koliko toliko.Imam NOD32,Ad-aware pro sa Ad-watch monitorom,a te stranice ne posjecujem :D niti tipa takvih...
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    fino ti je odgovoreno da se ne racuna download sa free zone nigdje u statistici, a to sto neces da prihvatis da si spucao limit za pola mjeseca nece promijeniti cinjenicu da ce ti sve sto se prikaze na statistici naplatiti, a to ce uraditi smatrao ti ili ne da nisi mogao potrositi...to njih ne zanima ni najmanje :)

    nadam se da ces to prihvatiti kao musko i paziti malo bolje slijedeci mjesec :)
     
  13. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ma vjerovatno ti se jednostavno omaklo kao i meni (srećom samo jednom) da na komunikatoru nisi promjenio na "Free Zona" i skinuo si patch-eve i sl. Moraš samo biti pažljiviji 8)

    Nije ugodno kad plaćaš prekomjerni saobraćaj, pogotovo znajući kako je naš divni BTcom jeftin
     
  14. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    tek sam se nakacio na ADSL, pa imam pitanje: gdje su ti fileovi za download sa free zone?
     
  15. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ftp.bih.net.ba, ga.com.ba/download, news.bihnet.ba... i tako dalje i tako blize :smt002
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Skineš program GrabIt i konfigurišeš ga na news.bihnet.ba server, te filtriraš samo grupe koje sadrže "binaries".

    Čitanje vijesti, poruka i sl. ne bih ti preporučio sa ovim programom iako je to moguće; koristi ga smo za download file-ova. Za čitanje news-a koristi 40tude ili news leecher....

    Toplo preporučujem i skidanje Bihnet-ovog pomoćnog programčića Bihnet komunikator, pomoću kojeg ćeš lakše pratiti i prebacivati se iz FreeZone na Internet i obratno.
     
  17. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ma uhvati se ti lagano kakvog brojača i prati to, vidjet ćeš nije ništa bihnet kriv. BiHNet je samo kriv što su sve oko usluga dobro osmislili. Mi sad možemo protiv njih govoriti koliko god, ali oni nam ne uvaljuju megabajte, račune i ništa. Oni su samo pametni ljudi, a mi malo manje pametni i nimalo pažljivi.

    Ne možeš ništa reći na činjenicu da su 3GB mala maca za svakog. To leprša dok surfaš. Meni na surf ode najmanje 1,5 GB, zbog video, flash i ostalih sadržaja. Pripazi se ili pređi na 5G. On ti je 15-ak maraka skuplji (s porezom). Ako na 3G pređeš 2 GB i ukupno potrošiš 5GB nemoj plakati na račun od ~>85 KM. Zato ti je isplatnije 5G uzeti i platiti samo 53 KM

    poz
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Dovoljan mu je 3G paket. Ne znam, da kod nas ima paket od 1 GB ja bi ga uzeo, jer kako je konekcija kriminalna ovih 6 GB je nemoguce potrositi.
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    A ja placem sto nemogu preci na Optimu pa da imam 1mbit flat za 220kn (nekih 50KM) :mrgreen: (sad imam 256/128 flat)

    Kad se sjetim cjena u BiH... uff... jos uvjek razmisljam dal da doma (u BiH) uvedem dsl, dosao mi racun od 45km... a to je taman 512k veza sa 4GB prometa kod HT-a Mostar.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    daj ba ljudi sta se zalite.konekcija je dobra,imate free zonu,sms,izd.jedino meni se nekada nakon duze konekcije na net(oko 10-16 sati)prekine,pukne,prestane da radi :( neznam sto to.a nabavite si satelitski net i gotovo ;)

    :!: pls