ADSL Router 2/2+ kako istovremeno spojiti na 2 racunara ???

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by elvismalezic, Feb 8, 2009.

  1. skywalker

    skywalker Guest

    u postavkama routera izaberi country BiH automatski se pojavi BH telecom i to je sve.
    kad se router resetuje, potrebno je samo da sa svih racunara uradic Local connection.
    kod mene tri racunara rade istovremeno .... :)
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Je si li ti ikako potrazio ili pogledao u knjizicu-papire od modema-routera ili sta li je vec, iznenadio bi se kako tamo korisnih informacija mozes pronaci, ukljucujuci ime modema koje usput receno nigdje nisi naveo, u njoj cesto znaju pisati i pristupna adresa routeru, username i password al hajd nema veze, to su ionako nebitni podatci pusti ljude sa HWB da pokusaju rijesti tvoje probleme.
    EDIT: et haman ti covjek rijesi probleme, bez puno muke po tebe ako ti to bude radilo.
     
  3. elvismalezic

    elvismalezic Novi član

    Router je 4 port ADSL 2/2 +
    PTI - 8411
    Paradigm Technology

    Ali sad ne mogu na 192.168.1.1 da bi usao u router postavke,
    nedostupna adresa ?! :shock: :?
     
  4. kAcA

    kAcA Aktivista

    Resetuj router sa strane
     
  5. elvismalezic

    elvismalezic Novi član

    Da ne bi sta pokvario u postavkama ovim RESETIRANJEM :?: :smt003 drug...?!
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Resetovanjem neces nista pokvariti, vec dobiti priliko da ponovo to napravis kako treba, jeste da ces morati ponovo unositi osnovne podatke, ali uz ovolika objasnjenja to ne bi trebao biti problem.
     
  7. elvismalezic

    elvismalezic Novi član

    Uh bolje da to ne diram kolega , nekako imam predosjecaj da cu sve zajeb...covjece...sta onda da radim, mogao bi izgubiti i Vasu podrsku ako ne budem mogao se konektovati kasnije !?

    Hmmmm....
     
  8. skywalker

    skywalker Guest

    ma neces nista za..... resetuj sa strane i idi na automatske postavke onda SAVE i cekaj da se router restarta.....i to je to ...sve ferscera 100%.......kod mene dva racunara imaju windows XP a jedan laptop windows vista....i sve radi
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    naravno da je moguce...ne kazem da nije...
    Ali vecinom sarajlije nemaju tih problema.
    Uglavnom, ne pricamo o sarajlijama :D

    @elvismalezic - Ajde pokušaj u postavkama mrežne kartice postaviti ip adresu "192.168.1.1"
    Pa onda pokusaj.
    Nekad zna dodjeliti ip adresu nesto kao 168.xxx.xxx.xxx pa nema šanse pristupiti routeru.
     
  10. elvismalezic

    elvismalezic Novi član

    Soory, ali gdje se te postavke mrezne kartice nalaze...?! :shock:
     
  11. elvismalezic

    elvismalezic Novi član

    ReNNo, pa gdje se te postavke nalaze, kako do njih mislim... :roll:
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Control Panel => Network => Manage network connections => Local area connection => Propertis =>Internet protocol i u njemu oznacis "use the following Ip address i u "IP Adress" upisi 192.168.1.1.
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ne zelim da zvucim bezobrazno ali da li si ti procitao bilo sta od podrske sto ti je objasnjeno na prvoj stranici ove teme, ovo je treci put da ti se objasnjava jedna te ista stvar, a i ostale stvari da ne kazem vecina njih koja ti se mogla dogoditi su ti objasnjene, ja neznam je li ti ovdje testiras koliko neko ima zivaca da ti ponovi jednu te istu stvar ili te stvarno zaboli za time sto hoces da napravis pa cekas kada ti nece biti mrsko procitati i probati stvarno nesto i uraditi, doduse do sada si imao tek nekih 10tak postova gdje ti se nudi rjesenje tvog problema.
    Bez ljutnje ali morao sam.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Baš...mogao si dosta toga pokusati a nisi nista.
    Izgleda mi samo bezveze ovdje dajemo prijedloge.

    Da dodam...

    Probaj staviti i 192.168.1.2 u IP adresu mrežne kartice.
    Pa u browser kasnije ukucati 192.168.1.2..
    U jednom slucaju sam tako i rjesio problem.
     
  15. pinci

    pinci Novi član

    elvismalezic se ne javlja, izgleda da je resetovo router :lol:
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sta ste nagovarali covjeka..vidite i sami da se ne snalazi.
     
  17. elvismalezic

    elvismalezic Novi član

    Hej ne javljate mi se...?! :(
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Iznesi nam da li si rjesio problem ili ?
     
  19. okiNe

    okiNe Novi član

    Joj ljudi, nije ni cudo sto covjeku nece.
    Pa jel neko probo ovo sto ste pisali?

    Nemoze postavljati svoj ip na 192.168.1.1, to je ip od rutera (moze ako uđe na ruter prije toga i promjeni od rutera ip)
    Nece mu se pojaviti ruterov setup page ako to uradi, jer imaju isti ip.

    Slobodno resetuj ruter sa tipkom sa strane. Nece mu nista biti, osim sto ce sva postavke vratiti na fabričke.


    Nemam lično taj ruter ali sam ga već naštimo kod nekih ljudi i nije teško. Ako ti je XP na Engleskom onda ti ide ovako.


    1. Resetuj ga, pritisni sa iglicom reset sa strane i drzi jedno 10 sekundi.

    2. Fabrički je DHCP ukljucen tako da na oba kompijutera trebas otici u "Control Panel" pa "Network Connections" pa desni click na "Local Area Connection" i klikneš zadnje na listi tj. "properties".

    3. Pojavit ce ti se prozorčić od mrežne kartice. Imat ćes u sredini listu protocola koji su instalirani. Na listi kliknes na "Internet protocol (TCP/IP)" i onda na dugme "Properties".

    4. Opet novi prozorčić se pojavio i sada klikni "Optain an IP address automatically" i klikni na "Optain an DNS Server automatically". Klikni "Ok". Opet klikni "Ok".

    5. E sad, ako ti ispod "Local area connection" piše "connected" sve je uredu. Ako piše "disconnected" desni klik na "Local area connection" i klikni "Enable". Ako bilo šta drugo piše uradi desni klik na "Local area connection" i klikni "Repair". Ako ti i poslije ovog ne piše "connected", onda nemoj džabe čitati dalje jer ti ili nisu dobri kablovi, ili je nešta pokvareno.

    6. Uđi u internet explorer ili firefox. Upiši u adresu "192.168.1.1". Pojavit ce se popup gdje ce pisati u "User" polju "admin", "Password" polje je prazno. u "Password" ukucaj "admin", i ok. (to je fabrička šifra od rutera i ako si uradio reset onda je sve ok)

    7. Pojavit ce ti se setup stranica rutera. Crven je meni. Klikni "setup wizard" na meniju.

    8. Pjavit ce se druga stranica gdje ce traziti da izaberes "Country", izaberi "Bosna&Herzegovina". Ako ti u "ISP" nije sam izabrao "BHTelecom", onda ti izaberi. Klikni dugme "Next".

    9. Sada će te pitati za "User name", tu ukucaš korisničku šifru koju ti je dodjelio bhtelecom. "Input Password" i "confirm password" moraju biti tvoja korisnička šifra. Ako pogrješiš u jednom od tih polja neće setup ići dalje dok ne ukucaš u oba polja isto. Klikni "Save"

    10. Pisat će ti "Save and reboot. Please wait..." i to je to. Kad završi trebalo bi da je sve ok.


    Ako opet nešto neće, onda ti treba neko stručan doći pa vidjeti u čemu je problem.
     
  20. mufa

    mufa Novi član

    svaka cast ljudima na podrsci, a ja lika, ne javlja se vise,! mora de je restartovo, ili ipak nije!