Afrička automobilska industrija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Tir Anasazi, Jul 12, 2006.

  1. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Zna li ko slučajno neki link na kojem bih mogao doći do podataka o automobilskoj industriji Sjeverne Afrike. Interesuju me isključivo automobili iz VW grupacije (Volkswagen, Škoda, Audi, Seat), mada bi mi bilo kakvi podaci i o samom tržištu dobro došli, o dilerima i importerima i sl....

    Cijeli dan evo tražim, ali bezuspješno. :(
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ma znam za Južnu Afriku, to su VW proizvodni pogoni, međutim mene interesuje isključivo Sjeverna regija i nije mi jasno da importeri (Alžir, Maroko, Libija, Tunis) koji su jači od cijele regije Rest Balkan nemaju svoje web site-ove.

    Ali zato sam i naveo da bi mi dobro došli i bilo kakvi drugi rezultati, prodajni i sl., ali nailazim samo na nekakve žurnale, loše stranice pune add-ova i beskorisne informacije od prije godinu-dvije.

    Treba mi taze info .....

    U svakom slučaju Danke Anke
     
  4. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Hmmm, sjeverna afrika se više "loži" na francuska auta, valjda zbog kolonijalizma. a ono malo VW što uvoze, koliko znam, dolazi uglavnom iz Kine ili Mexika jer su tamo VW jeftiniji u odnosu na JAR. Ne sjećam se odakle je informacija, pročitao nekad u njemačkom Auto Motor und sport, pa je valjda mjerodavna