Age of Conan - Hyborian Adventures

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, May 24, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Ima li neko namjeru da igra ovaj MMORPG? Ja sam narucio igru pa ako se neko u medjuvremenu odluci da kupi/proba, nek se javi :)
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ja sam mislio da izlazi 2009. godine ... Da li je to kao WoW što se plaća svakog mjeseca ili kao GW ? Gledao sam neke videoe i screenshotove, čini se dobra igra. Ako bude kao GW, kupujem =)
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Koliko je love cd-key
    Procitao sam da ce tek naknadno tamo u septembru izaci full dx10igra, ovo je kao eto pre-release verzija sa dx9, pravo sam se razocarao kad sam cuo ovo :(

    Edit:
    Ova je igra jednim dijelom i SP, znaci moze se igrati u svijetu kakav jeste dok ne nabijes do 10-15levela dok je ostalo za online i za dalje "nabrijavanje" lika
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Da, AoC ima pretplatnicki model slican WoW-u. Cijena igre je nekih 40-tak eura uz ukljucenih mjesec dana "besplatnog igranja" na Funcovim serverima. Mjesecna pretplata je nekih 15-tak eura.

    Sto se tice SP kampanje, i dalje je potrebno biti konektovat na server.

    Par korisnih linkova:

    * http://www.ageofconan.com/
    * http://community.ageofconan.com
    * http://forums-eu.ageofconan.com/
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    nemaju svi para ko' enis :) rado bih ovo igrao,ali socijala sta ces :D i mislim da je mjesecna pretplata 10 eura a da je igra 30 eura,barem tako procitah :roll:
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Narucio sam i ja.. posle 2 godine WoW-a bilo je vrijeme da se predje na novi mmo.
    Enise na kojem serveru si odlucio da pocnes?
     
  7. Amaroking

    Amaroking Aktivista

    Mozete vas dvojica :D ja se ovdje ubijam od dosade i igram Ikariama. Igra sve u svemu izgleda dobro, ali nevjerujem da ce biti neka velika konkurencija WoW-u.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Krenut cu sa PvE, takav mi je obicaj sa MMO igrama pa obicno nakon boljeg upoznavanja sa igrom te u zavisnosti od toga koliko sam zadovoljan likom kojeg sam kreirao, idem na PvP. Nadam se da ce mi igra doci do kraja naredne sedmice, posto je prvi val igara puk'o, no eto "srecom" ima ebay.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Pa i ne mora biti "velika konkurencija" WoW-u. Vazno je da igra bude zabavna onima koji su je kupili i placaju pretplatu, a problem sa eventualnim nedostatkom igraca se moze rijesiti konsolidacijom servera, no eto vidjet cemo kako ce vec teci razvoj.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    nadam se da ce razvoj teci dobro,a da ce enisu dosaditi conan,pa da je meni "uvali za cvaju" :mrgreen:
     
  11. monK

    monK Komšija

    Guild Wars to owna sve...

    Svaki dan budem barem sat vremena u igri i redovito oplačem od smijeha...

    S tim da sam je na vrijeme počeo igrati (3 godine nakon što je izašla), jer razumijem da grindanje nervira likove koji su tu od početka...

    Od ovih drugih mmorpg-ova jedino mi Eve privlači pažnju, s tim da je bilo koja takva igra sa tim sistemom pretplate besmislena...

    Prva stvar guli žestoko po džepu, druga stvar prisiljava me da igram...Jer ako sam platio već moram igrati...inače propade lova...

    a desi se da baš i nemaš vremena igrati uvijek, ne?

    To me odbija od svake takve igre...
    GW2 će imati isti sistem kao i ovaj GW

    uzmeš igru i igraš koliko ti je gušt...kada hoćeš i kako hoćeš...
     
  12. Esh

    Esh HWB

    I ja bih volio da su sve bez pretplate, ali to gledam jednostavno tako sto imas igru koja ti se svidja i zahtjeva pretplatu nasuprot igre koja ti se ne svidja i nema pretplatu. Nema nekog smisla ni igrati nesto "samo da bi se igralo"?
     
  13. monK

    monK Komšija

    Ne mogu reći da nisam čitao reviewe i sl...svake igre...prije nego ću odabrati ovu (ipak se izvaljuje lova)...

    Ne vidim neke razlike između GW-a i WoW recimo u samom RPG sistemu igre, koliko je razlika u tehničkim detaljima...tipa grafički izgled (koji je u GW-u puno bolji), sistem sa odrađivanjem questova u koji ti se ne može niko pokakati, nedostatak čekanja u redu da bi se odradio quest i sl....ograničen level (potpuno odlična stvar) u odnosu na neki high level farming...

    Na kraju se ispostavilo da mi GW ispada bolje od reviewa samog...pogotovo PvP sekcija koja je ubitačna sa prizorima...

    Možda će usrati s tim što za GW2 razmišljaju o tome da nema level cap-a...Ovaj sistem sa kombiniranjem skillova mi je totalna ludnica...i traži više razmišljanja i strategije od nekih RTS-ova...

    A vrag vraga odnio, nakon dugo vremena osjetih da mi igra diže adrenalin, prva stvar, zaglavio sam u njoj 5-6 sati - to se meni jako rijetko dešava, druga stvar, razmišljam o igri dok pijem kafu i hodam ulicom, treća stvar...

    Mislim sve simptomi jedne bolesti, ali tako sam prije doživljavao igre...i nenadano, evo ga opet...

    Ono, iskreno, više bih volio SF tematiku, jer mi je puna jetra i cirozirana sa fantastikom i LOTR temama, ali se ispostavilo da je "run to Droknars forge" bila jedna od najinteresantnijih stvari koje sam doživio u ingame svijetu, nakon dugo vremena...

    Isto tako ima nedostataka, ali je meni sistem i ugođaj sasvim dobar...čak i odličan...Jeste da bih volio vidjeti detaljniji sistem kod atributa i korištenja itema (nešto kao u Morrowindu), i malo šarolikiji izbor armora, ali to su sve šminkeraj stvari...

    u srži, gdje pucaš skillove i spellove treba koristiti mozak, i tu je igra najjača, a to mi se sviđa...

    Čitajući reviewe pomisilio sam da će biti neki tipični hack'n'slash, a s tim se mogu pomiriti...ali nije tako...ispalo je bolje nego što sam čitao u bilo kojem reviewu...a čitao sam ih i poslije...

    Znači postavio si pitanje, i ja ti odgovaram ovako...

    Zato što sam skeptičan da Conan može biti nešto drastično bolji od GW-a (pogotovo što mi ovaj fakat odgovara) i zato što Conan ima pretplatu...Vjerujem da bi me i Conan oduševio i razočarao u istoj mjeri...
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Savim je moguce da bi danas i ja imao drugacije misljenje o Guild Warsu, buduci da je moje iskustvo s igrom bazirano na prvih 2-3 mjeseca nakon izlaska pa je meni, barem tada, prevagnulo na WoW koji se igrao jedno vrijeme, a poslije nisam imao nekog interesovanja da ponovo probam GW bez obzira na ekspanzije i sl. Mogu se sloziti i s onim da treba MMO-u dati vremena da se dotjera, isprave bugovi, srede serveri i community, no eto opet vrlo malo je MMO-ova imalo neki kontinuiran tokom vremena.

    Realno, imas situaciju sa mnogo MMORPG-ova koji se cak smatraju i uspjenim da kroz prvih 20 levela ne vidis "zive dushe" jer svi igraju negdje na nekim serverima posto su vec postali hardcore pa u situacijama gdje neki MMORPG ima potencijala da te zabavi, cak moras i pozuriti dok je igra u naletu pa da ne moras satima traziti ljude za grupu i sl. jer hoces da prodjes nesto sto se tebi svidja. Kad se sjetim samo trazenja ljudi u Star Wars Galaxies. Ima jos mnogo primjera MMORPG-ova koji su smjesteni u mnogo zanimljiviji setting (za mene), ali nikad nisu postali popularni.

    Kad spominjemo vraga, sta ako Diablo III bude MMO? Dobro, cak i ako ne bude, ostaje klasicni mplayer, a Diablo je Diablo pa ga j...
     
  15. monK

    monK Komšija

    Ne znam kako si igrao GW i koliko daleko si dogurao...

    Ako krenem od osnove, a to je Prophecies...Znači prvo naivni Ascalon, gdje do 10 lvl-a doguraš za par sati (da doguram do lvl-a 20, trebalo mi je cijelih 52 dana), i sve je u svijetlim drečavim bojama, i jedina stvar koja jeste interesantna tu se ustvari svodi na komunikaciju sa likovima...onda mi je jasno zašto ti se nije svidjela...

    Mislim da igra, iako je meni dosta toga leglo od samog početka (prije svega grupa starijih likova s kojima sam u klanu), počinje tek tamo nekada nakon 10-11 misije...sve ostalo prije toga mi djeluje kao neki tutorijal...Mada, moram priznati ima još dosta stvari da i sam otkrijem...

    Problema nema za naći party i upustiti se u avanturu...Par stvari je hronično...

    Europski districti su pusti...na international i nisam viđao nešto ljudi u RPG sekciji...na kineske/azijske se i nisam usudio otići...
    Američki serveri i districti, ono što je aktivno nakon 3 godine, su krcati, i to uvijek...Slična stvar je i sa PvP sekcijama...

    Znači naći ekipu da se odradi quest ili misija nije nikakav problem...Naći pak par regularnih likova s kojima ćeš složiti šta i kako da sve bude kako treba, e to je već problem...

    Recimo neki dan 6 puta ponavljamo istu dionicu, jer nisam uspio skupiti 6 ljudi kako treba da odrade i misiju i bonus...Negdje na pola je redovito bio belaj i onda bi 3 otišla rushati da što prije prođu kroz to, 3 bi ostali pokušati završiti bonus, pa ko koga zajebe...Normalno, uvijek bi svi poginuli...

    Sinoć prihvatim u ekipu monka/healera koji nema ressurection signature i uopće nije healer ustvari, i povrh svega je gol i traži 5000 golda da kupi si armor...i ok, kažem vidi luđaka, trčkara ti on s nama gologuz kroz misiju i onda nas zajebe, nije smio ili nije uopće htio bonus raditi, završi ranije...Al' mislim i ne mogu kriviti igru zbog toga...To su idioti koji su tu u svakoj igri, pretpostavljam...moj je problem što uvijek izaberem odvaljenu ekipu...
     
  16. monK

    monK Komšija

    Čitam pomalo o AoC-u...

    Da nisu pretjerali sa hardverskim zahtjevima za online igru?
    25 GB zauzima nakon instalacije?
    :S

    Vidim već su pokupili 400 000...
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Nisam primijetio to za zauzece, fakat ludnica!
     
  18. Esh

    Esh HWB

  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Evo cijelu noc sam igrao AoC... Igra je extra
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Ne rece kojeg si lika uzeo, koji server? Dokle si dogur'o?