Aktivacija WinXPa

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Sep 16, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Jaran uzeo laptop nedavno, kupio je i XP SP2 Home original uz njeg. Formatirao disk, instalirao ga i pisalo mu da mora Activate Windows, da ima jos 30 dana fore. Helem, lik ga nije aktivirao, isteklo tih 30 dana i sad valjda ne moze da udje u Win da se nakaci na net i da ga aktivira. sta mu je cinit? (format ne dolazi u obzir, ima nekih fajlova koje ne smije zijaniti).
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Nek nazove 0800 20 230 za aktivaciju.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala Enise, onaj broj sto izbaci Win ne valja, ovaj tvoj je ok. U cudu sam ostao koliko je teta bila ljubazna, kamo screce da su ostali operateri ovakvi..
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Razlika je u tome sto neki prodju trening te sto mogu ostati bez posla ukoliko ga ne obavljaju kvalitetno i savjesno.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ili sto ih nazove 5 ljudi mjesecno :) pa im i nije mrsko biti ljubazan :D
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja cesto mijenjam hardver, pa mi cesto i pada aktivacija. Moram reci da su svaki put bili na nivou, ljubazni, brzi i pro.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Mislim da je ipak jer se razgvor snima :) Kad sam tek okrenuo broj, rekose mi da je moguce da ce razgovor biti snimljen u svrhu edukacije zaposlenih. Jbte, MS BigBrother :D
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ides u Mojave Experiment. :p
     
  9. dejson

    dejson Aktivista

    I ja sam se iznenadio kada mi se javila gospodja prilikom aktivacije WIN-a.

    Osjetio sam se kao da nisam u BiH u tom trenutku.

    Predivan dozivljaj
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zar je tako lijepo, da i ja zovnem? :D
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Hahaha, kakvi su ovo komentari ?
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam neki dan aktivirao, ali preko neta :) nisam cuo tu lijepu tetu :D
     
  13. pac

    pac Komšija

    Qler propustio si priliku ipo :lol: Na kraju ce ljudi navaliti na tetu..... :lol:
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    zvao sam je ja jedno 30 puta i uvijek na nivou, ljubaznost, profesionalnost...e jedino nisam vidio kako se oblaci i mirise :)
     
  15. GW

    GW Moderator

    Lagano u offtopic. Sad ide priča o teti i kako je ona super.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    samo da potvrdim identičnu razinu ljubaznosti i kod nas.
     
  17. Loki

    Loki Komšija

    S obzirom da kod nas Microsoft drži seminare na temu "ljubaznosti i profesionalizma" nije ni čudo da njihovi uposlenici treba da budu najsvjetliji primjer toga što propagiraju.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ovo je za rofl ili za pismenu vjezbu iz bos.jezika "najljepsi dozivljaj u mom zivotu" :D Jesam se fino ismijao na ovo..

    Btw, zasto svi spominju gospodja, mozda je gospodjica? :D
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Nije gospodjica vec je moja tetka, nastelio joj pos'o kad sam bio u Redmondu, inace fina gospodja. Nemojte dalje ici u off-topic da ne bih brisao.
     
  20. dejson

    dejson Aktivista


    Pa ne svidja mi se bas da me trpas u rofl. A namjera i je bila da se ismijes. Samo sto nisam stavio :) na kraju.

    Izvinjavam se ali morao sam odreagovati.

    UPDATE:

    Eh danas mi kolega kaze da su microsoft centar, pa samim tim i ona teta smjesteni u Madjarskoj i da mi u sustini kada ih pozivamo zovemo Madjarsku ( free of charge naravno ).
    I ja ti malo proguglam i nadjem slijedeci link.

    http://www.encyclopedia.com/doc/1G1-147829720.html

    Smjesteni su u Bugarskoj by the way