Algebra vs. Centar za kompjutersku edukaciju ?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Manager19sa, Feb 7, 2011.

  1. Manager19sa

    Manager19sa Novi član

    Dakle, zavrsavam Visoku poslovnu skolu na Ekonomskog fakultetu u Sarajevu, smjer Razvoj poslovnih informacionih sistema. Kako navedenog smjera vjerovatno nece biti na master studiju, namjeravam da upisem Cisco akademiju u nekom od ova dva centra za edukaciju. Da li je istina da se u Alegebri zvanje upisuje u radnu knjizicu ? U koji od ova dva centra za edukaciju da upisem Cisco CCNA ?
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sto ces upisivati CCNA. Sav potreban materijal mozes nabaviti. Znaci od knjiga, do simulatora. Naucis, izvjezbas, i odes uzmes certifikaciju.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Prvi put cujem za to upisivanje u radnu knjizicu, a cak ako je tacno, ne vidim zakonski osnov. Dalje, poslusao bih Zelenog s ovim prijedlogom.
     
  4. GW

    GW Moderator

    I moja preporuka je do poslušaš Zelenog. Bezveze je ići na ta predavanja (dugo traje, skupo) kad možeš sve sam. Samo treba paziti da učiš iz oficijelnih knjiga jer ti dosta pomognu sa konkretnim ispitom.
    Što se tiče Algebre, nemam iskustva sa njima pa neću komentarisati. CCED je sasvim ok, kod njih sam polagao CompTIA A+, sve ok, kulturno, regularno.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ako nemas prijasnjeg iskustva sa mrezama, vjerovatno da bi trebao pogledati kurs. Tada je sve daleko lakse, jer si u grupi sa ljudima koji rade isto sto i ti. Ako vec imas povrsno znanje iz mreza i nesto cisco opreme, bolje ti je strebati sam.

    Evo pogledaj ovu temu. viewtopic.php?f=29&t=25445 (trebalo bi je prebaciti u ovaj forum) Mozda ti bude lakse odluciti.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. Manager19sa

    Manager19sa Novi član

    Zeleni, evo upravo sam procitao ovaj tvoj post sa ove druge teme. Skinuo sam ovu knjigu sto si naveo u postu i djeluje mi kao dobra podloga za CCNA. Teorije se ucilo, knjiga ima dosta, ali meni treba prakticno znanje, a koliko vidim ovaj CCED i Algebra imaju laboratorije sa opremom za prakticni rad.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    CCNA mozes rijesiti i u packet traceru. Simulira sve sto je potrebno za CCNA. Ne treba ti nikakav lab. Tek za CCNP ti treba lab, jer packet tracer ne moze simulirati vpn i kojekakve gefufne.

    Sve sto trebas zapamtiti je da se izmedju routera koriste serijalni interfejsi, ethernet izmedju switcha i routera. To bi bilo to sto mozes nauciti u labu :)

    Sama knjiga je sasvim ok, ali preporucujem ti da je koristis kao dodatak orginalnom materijalu, odnosno cisco exploration 4.0. Bude dosta stvari na ispitu, za koje gospodin Lammle uzima zdravo za gotovo, i ne pise u knjizi, dok stoje u explorationu.
     
  8. Manager19sa

    Manager19sa Novi član

    Svakako da cu koristiti i dodatni materijal i knjige. Skinuo sam i ove pdf. fajlove Cheat Sheets-Packet Life, tako da namjeravam da isprintam i ove postere, kako bih lakse savladao neke stvari.

    Hvala na savjetima i pomoci :smt023