Alienware monitor za igrače

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Riddick, Jan 13, 2008.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    [​IMG] [​IMG]
    Izvor: http://www.benchmark.co.yu
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Vidio sam prije par dana,to je meni preseravanje (izvinite na izrazu) i kakav je ovo uzas od omjera :shock: i trebace 2 9800gx2 da bi islo na ovu rez na nekim normal-high postavkama u crysis.Jos da pocnu pravit monitore u obliku trapeza ,trokuta,petougla ..... pa da kazu ovo je najpogodnije za oci
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pa obicno su alienware konfiguracije takve....
    ;)
     
  4. Sale

    Sale Aktivista


    pricaj sta hoces, ali bi volio ja ovakav monitor :mrgreen:
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Ma i ja bi volio njihovu area 51 konfig :mrgreen: ali ovaj monitor je seljakluk,i naravno kakav Dell ili Eizo na 24" pa da budem glavni faker u kvartu :lol:
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    onda je i 2.35:1 filmski aspekt isto seljakluk, a 4:3 zakon? ultra widescreen je najbolji i najprirodniji za oci. budi ti glavni faker u drugim stvarima, a ovo se lako moze uzeti poslije...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bas ne! Reza nije velika, oko 2,5MPixela a to dodje kao i za 24" 16:10 monitor reze 1920:1200 reze. Znaci nece trebati nikakava posebno bijesna kartica!
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema od ovog nista. Dzaba se palite. I ako ode u proizvodnju bit ce alienware exclusive, i vjerovatno 7-8k dolara.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Niko se ne pali samo kazemo da je dobra stvar (posebno za simulacije voznje :)) i da ne treba bijesna grafa :D
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    pa da nije vece od 900 al to mi nesto malo
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa cuj monitor je namjenjen za igranje! Mislim da ni nema potrebe za vise od 900 pixela po visini (bolje vise visine nego pixela zbog graficke, naravno ne treba pretjerivati :)) za igre!!!
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    monitor je mraka:D
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    ovako nesto ima i NEC... :p
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma isti im je OEM koliko ja znam.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    NEC je bas opovrgnuo da imaju isti takav monitor, mada poznavajuci Alienware (oni nista sami ne prave, jelde) to vjerojatno i je NEC monitor.
     
  16. Riddick

    Riddick Aktivista

    [​IMG] [​IMG]
    Izvor: http://www.benchmark.co.yu
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dobro bi bilo kad bi svaki dio monitora imao jednako osvjetljenje :roll:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa i ima kad si ispred njega. Ovako na fotkama neravnomjerno ispada...
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i ima ali iz perspektive igraca. Ovo nije razlika u osvjetljenju vec razlicita vidljivost pod razlicitim uglovima.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Znaci kad bi htio pogledat neki film na ovom sa rajom (za sto nije namijenjen), oni sa strane bi imali ovakav prikaz. Ne valja :p