All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo samo da objavim ovdje da mi jaran prodaje toyotu auris proizvodnja kraj 2008 a kupljena i prva registracija 2009. On je prvi i jedini vlasnik. 1.6 Benzin 91kw

    104k km presla, jedva da je pokisla koji put. Zimi u garazi, dva seta guma na felgama (alu i celicne) orginal toyota. Gume bridgestone.

    Servisirana u ovlastenom citavo vrijeme.

    11500KM

    Drug je u Njemačkoj a auto ovdje. Ako koga zanima nek kontaktira mene.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne mjere samo zacrnjenje nego i co2 a DPF ne utiče na co2 nego bas na zacrnjenje. Ako katalizator nije izvadjen i ako je egr u funkciji i ako su injektori/turbo ok onda je eko test ok bez obzira ima li dpf ili nema.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mada obicno kad skidaju dpf ukinu i egr, "da prodise auto" :)
    @dino73n Ima li link na olx za Toyotu?
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prijatelju su na Corsi 1.2 benzin tako uvalili gas i drzali dugo. Kad je krenuo kuci osjetio slabiju vucu, radio na 3 cilindra - havarija motora. Morao komplet remont raditi, al hajd ga dokazi da je onaj na tehnickom kriv.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nevjerovatno. Ali nisu nikad prije, ni meni ni drugima. Vrtili su se oko oauta, bio sam ubjedjen da necu proci tehnički. Kao ono kada polažeš vozacki a ne platis komisiju pa te drka.
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Ništa treba istražiti šta oni smiju raditi
    I ne dozvolite ni više ni manje da rade
    Ne kontam što bi na 5000 obrtaja dizao

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam sto je problem benzina držati na 4-5 k rpm... Jebi mu mater, ako je ispravan neće mu ništa biti. Isto kao dizela na 3k rpm.... Meni je smiješno kad neko lafo hoće da stisne auto da ga pročepi ali npr dizela šalta ispod 4k rpm... Zasto ima blokadu, samo u crveno tjeraj. Evo i automatik kad ga stisnes salta kad dođe do crvenog dijela rpm...

    Sent from my Huawei P30
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da...atmosferski benzinac i pocne vuci na 4000 i bez problema do 6000 ako hoces malo ludila, nista mu nece biti

    ne znam kako se ponasaju turbo benzinci ali vjerovatno nece biti nikakvih posljedica

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam da je ok u leru držati na visokim obrtajima duži period.
    Ja ga na auto putu i vozim na 4k, po magistralnim putevima većinom 2,5-3k, gore je ići u petoj 60kmh na 1800rpm pa kad zatreba snage stisnuti gas, to je tek patnja za motor.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa nema to veze da li se auto krece ili stoji u mjestu, obrtaji su bitni a mjenjac prenosi silu

    a sumnjam da ko dugo vozi tako 60 u 5. brzini... mislim moze ali ja recimo to nekada radim ako je otvoreni put pa neko malo uspori pa opet ubrza i twko a sada da cu voziti sat vremena 60 u 5. da bi ustedio dec goriva... to ne praktikujem

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Proguglaj engine lugging. Ja sam to primijetio da ljudi rade, ne obraćaju pažnju i u preniskim obrtajima slože gas, uvijek je bolje šaltati u nižu.
    Na benzinu bez turba to je i jedina mana, uz brdo auto je mrtvo do 3k obrtaja.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Statična regeneracija dpf-a kod dizela drzi motor na 4k rpm (ekvivalent 6.5k rpm kod benzinca) 10 do 15 minuta u mjestu. Znaci po toj prici sa tehnickog svaki auto bi trebao crknut kad se regeneriše.

    Corsa je crkla jer bila crknuta samo to jos niko nije znao to tog trenutka.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sve staticne koje sam dosad vidio/pokretao su bile na 2-2,5k.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ipak sam ih ja vidio više :)

    Nije auto na olx-u. Nema čovjek živce za rakiju, sjeno, drva, ćumur itd.



    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Stevie_Ray likes this.
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fair enough :D
    Mada i meni stane srce kad mi zakuca dizela na 5k na tehnickom :D
     
    dino73n likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma


    Šteta stvarno što sam okasnio tri mjeseca, ja bih je odmah kupio. :/

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni regeneraciju radi na 2,5k rpm...

    Sent from my Huawei P30
     
    Aldiin likes this.
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Nije isto redovna regeneracija i prisilna regeneracija pokrenuta dijagnostičkim alatima koju Dino pokrene

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije problem samoj mašini vec temperatura. Ok, upali se ventilator, ali se sve ostalo jako grije. To je zatvoreni prostor, kao nesto veca garaža.

    Zato svaki dyno ima onaj veliki ventilator.

    [​IMG]
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Daj ba ljudi nije normalno da neko na tehnickom 1.2 benzinca starog 18 godina i 250-300 hiljada km stisne par minuta u blokadu. Nije isto kao 2.0 benzinca starog 5-10 godina.
    Uredu par turaza, ali da stisne do kraja i tako cuva par minuta, to je budala.
    Pa ni vlasnik ga nece tako vozi nikad, to su motorici za grada i lagane voznje. Da ga je neko silovao nebi izdrzao toliko godina.