All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod njega i servisiram auto. Vec ga nisam stigao upitati oko zamjene kablova. On mi je samo rekao da nije tako jednostavno kod starije vectre jer te instalacije popucaju prilikom skidanja. Kad ja poslije kontam, sto ga neupitah da mi i to zamjeni.

    Svakako cu se sutra cuti s njim da mi javi za dijelove pa iduce sedmice vozim ali doslovno tek maloprije skontah da govori o tim kablovima. Znaci ono, posto je staro, ta je elektronika hafifna. Jedino ne znam ima li jos nesto uz te kablove sto je mozda teze naci da se zamjeni.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    huracan evo na parkingu kod omege :D

     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Vjerovatno ima 8 kamera i 16 senzora i opet ne zna da se parkira izmedju linija

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne vjerujem da je ovaj lambo toliko opremljen tim glupostima, otezale bi ga :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidljivost je njemu katastrofa bez obzira na zadnju kameru a širi je od G11 BMW sedmice.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ipak je u pitanju instalacija cijelog auta koja se mora sklonit u stranu. A izolacija popuca prilikom pomjeranja tako da nista od dizni.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    pitaj drugog majstora, mozda ne treba dirati instalaciju
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Pitao sam ovdje :D Mozda nece nista biti. Moj je majstor meni samo rekao sta se moze desiti. Mogu ja na svoju ruku, da uradi pa sta bude. Nije on rekao da nece. A naci cu ja majstora koji ce reci "ma daj, ja cu ti zamjeniti, sta ima veze" ali mi ne treba to.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne diraj ako radi kako treba.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    DA, ne diraj instalacije, promijeni ocisti dizen i to je to.
     
    NAILS likes this.
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sad mi je jasno, ECU vjerovatno smeta prilazu diznama. Uspi aditiv za benzin na pola rezervoar, ne može škoditi. Kablovi i svjećice nisu neki trošak, pogotovo ako nisi dugo mijenjao me bi bilo loše.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ti se kablovi ne mijenjaju. Oni se popravljaju žica po žica. Letuje se. I to je posao za sebe. Aditiva naspem s vremena na vrijeme ali bi dizne trebalo ocistiti jer je injection. Direktno su izložene komori pa je to 100% zacepljeno.
     
    SamiRX-8 likes this.
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To je posao za nekoga ko ima strpljenja i zna šta radi, a to je danas teško naći tj. neće ljudi da troše vrijeme na to. Ja sam mislio da trebaš mijenjati kablove koji idu na bobine :D
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    I ja sam mislio. Reko krivo sam ga skontao. Kad' danas pricamo, ipak je instalacija. Sto kaze jaran, to ti je sada drvo. To se samo raspe. I to je vec cirkus za raditi.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imas one aditive sto idu direktno u usisnu granu, pometu ugljik, nemas u izduvnoj nista za razvaliti tako da te briga ako sta ne izgori.
    I naravno oni sto idu u tank goriva za sam dovod i dizne.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Sipam ponekad liqui moly injection reiniger. A zaboravio sam na te za usisnu. Samo u njoj imaš senzor za temp zraka i imas MAF senzor.
     
    Last edited: May 22, 2021
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Maf je prije.
    Skine se gumeno crijevo na ulazu i tu usprica sadrzaj dok je auto upaljeno i drzi se na 2k obrtaja, ima video uputstvo na jubitu.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha znam to. Ide na crijevo dovoda goriva. To isto treba vidjeti ko je strucniji s tim pa probati.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma zraka, ne goriva.

     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Valjalo bi i to probati. A ova bi metoda mogla biti najbolja osim ultra-zvučnog:



    Kod mene je vjerujem ista metoda skidanja injectora i izgleda poprilicno banalna stvar. Ali su ocito ovi gore kablovi problem: