All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Majstor moze tako da zavrce jer majstor je majstor i zna sta radi i kako radi i majstor ne unistava navoje. Problem je kad šegrt hoće da bude majstor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ko god da je, meni je sranje napravio...
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Što bi Rimac rekao, bolje da si ti kupio Škodu.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vala škoda mi je zadnji izbor. Sava gume i škoda auto :) rekao sam ako budem mogao, nikad ih neću posjedovati.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jebo gumu kad je prodaju pored kase u supermarketu, neki dan vidio.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa nije to bas neko mjerilo. Vidio sam u par navrata i Liqui Moly ulja u supermarketu. Prvi red do kase.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Neraa and Haker like this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma meni su to dva najprecjenjenija brenda :) Škoda je meni iskreno najzadnja opcija. Ne znam, subjektivno, ja to auto ne mogu ni nacrtano. Octavia, vozio sam bukvalno svaki model, i to ne malo... nikad mi se ni jedna nije svidjela. Najbolja mi je bila predzadnja 1,5 TSI sa 150KS DSG... ali samo zbog motora. I njoj sjedista uska, jeftina plastika, ne znam... a nije da nije bila dobra oprema. Onaj najjaci paket, sportska sjedista, koza alcantara, opreme ko u prici... Vozio sam L&K dvije generacije, sve je to super, ali jebo ga skoda kad u Fabia i Superb ide isti volan, (pricamo o modelu iz 2008 godine) onaj gumeni, sto se pocne kao na Yugi da uvrce oko metala u sredini... pa jebem ga ja...
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mene evo petu zimu sluzi, sad osjetim da nije više to to, ali može bez problema još ovu zimu. Ja zadovoljan sa svom.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    2000km po sezoni :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    3

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma shvatam ja ima ljudi, traze takvo auto. Pouzdana je ona, provjerena, ali meni to nije to. Ja volim udobnije auto, mekse, znaci na mondeu je sve ono oko mene bilo ona mekana guma. I tabla, i centralni greben, oni zmigavci kad se pale nekako su mekani... Jednostavno not my cup of tea... Plus tacno bi nekog gadjao necim kad mi poredi Mondea i Octaviu... nisu ista klasa...
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja planirao za ovu citavu zimsku sezonu preci max. 500 (pet stotina) km i onda odradim 3000km u 5 dana o_O
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene je obično tako, neki dan sam 800 u jednom danu I sad provozam jednom sedmično da ne stoji.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zato je EV izmedju ostalog daleko, nekad jednostavno muka natjera na velike kilometre a sa njim je ta fleksibilnost jos neizvodiva.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vec sam to govorio, svi kupici EV vozila su beta testeri jos uvijek...
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja isto mikim Škodu Octaviu, dosta ljudi oko mene je hvali, ali upratio sam BMW E90, u tom cjenovnom rangu i vise ne gledam Škode, zaljubio se u to auto. Nisam vozio niti jedno da se razumijemo, samo gledam, tek iduće godine aBd ide kupovina, ali znaš kad tražiš sebi tene pa vidiš jedne i uspoređivaš ih sve s njima, a sve ostale su ružne

    Pojma nemam o održavanju niti jednog, čuo sam za ovog BMW samo taj lanac da zna biti problematičan ako se ne vodi računa o tom, a kontam sve ostalo je u par deka što se tiče održavanja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    U par dekan nije sigurno hehe Ne može za narodno i luksuzno biti isto. Međutim, ćejf je ćejf, ko smije od žene da ga ispuni :D Meni se recimo F30 baš sviđa ali ne razmišljam o njemu trenutno.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Satnat ćeš sve o odrzavanju :D

    Kada su u pitanju premium brendovi ide premium održavanje. Dosta se može smanjiti trosak sa zamjenskim dijelovima I kod nas je prednost što ruke majstora nisu skupa. Ali suludio je poraditi to sa skodom npr, posebno ti mbw - I, hajde ga nadji da nije prošao kroz ruke nekom boy raceru, I generalno e90 su već auta sa velikim kilometrazama.



    Evo zamjena vodene pumpe na cls, pola auta se rastavi :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma uzmi narodno auto, ustedis koju hiljadu godisnje, sitnije stvari mozes i sam rijesit. Kad ti je do ceifa na stazu, iznajmis auto. Premium nova auta su skupa, a polovna tri puta skuplja.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja odem na karting barem jednom mjesečno:D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk