amd athlon 2600+ dilema oko kupovine odgovarajuce ploce

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by rodjak, Mar 2, 2005.

  1. rodjak

    rodjak Novi član

    Jos jednom pozdrav raniji problem sam rijesio i hvala vam na pomoci, medjutim, sada sam u dilemi imam processor AMD Athlon 2600+ i u nedoumici sam tj. neznam koju plocu da kupim za taj processor.

    Pregledao sam nekoliko stranica sa ponudama ploca, ali iskreno da vam kazem engleski ne znam a i ne razumijem se bas najbolje u ovu problematiku pa vas molim za nekoliko savjeta - ako je moguce.

    HVALA UNAPRIJED.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Epox 8RDA+ pro :) ...
     
  3. Esh

    Esh HWB

    cesto postavljano pitanje, no evo:

    * ako mozes kupi athlon 2500+ mobile
    * plocu sa nforce 2 ultra 400 chipset-om (albatron, abit, dfi, epox)
     
  4. rodjak

    rodjak Novi član

    VEC IMAM PROCESSOR
    AMD Athlon 2600+
    dilema mi je oko ploce koj a ide na taj procesor
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Definitivno ABIT NF7 ili NF7-s ako imas para i ako ti trebaju S-Ata, soundstorm... kako god okrenes ABIT NF7 V2.0 ili V2.2 koja je sad aktuelna. Ja je koristim vec duze vremena i pici pravo cak na FSB 243 stabilno ko zmaj :D EpoX je isto dobar ali ja mislim da ABIT ide sa FSB-om vise,uz stabilnost, a tebi je to najvaznija karakteristika jer nemas mogucnost mijenjanja multiplikatora pa ti FSB znaci puno.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ma za Abita i takve clockove treba ti strahovita napojna i memorija .
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    ------------------------------------------------------------------------------------

    http://www.epox.nl/english/products/mot ... a3%2Bp.htm

    ako ne znaš engleski baš nešto uzmi riječnik :)

    BTW. ova ploča ima AGP8X slot sa napajanjem od 0.8 V pa ne znam hoće li ti to predstavljati prepreku
     
  8. rodjak

    rodjak Novi član

    kupio sam plocu

    ASUS A7N8X-X pa me interesuje jesam li pogrijesio na odabiru
     
  9. DC One

    DC One Aktivista

    Ako si mogao kupiti Epox 8RDA+ onda po mom misljenju jesi
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    pa podosta si fulao... nemaš dual channel, oc i općenito performanse nisu neki raj i mogao si kupiti bolju za manje novce... mislim nemoj misliti sad da ti neko zlo želim, ali tako stvari stoje :roll:
     
  11. vnm_

    vnm_ Komšija

    sta jest jest ploca nije neka bomba ali previse covjeka ubijate u pojam...mogao je kupiti i kakvu asrock, pcchips i sl. :roll:

    i kad smo vec tu da ne otvaram novi topic...koja ploca ima za 100KM (ili 400kn :mrgreen:) da je bolja od ove A7N8X-X...ovo najozbiljnije pitam (da nebi sad ispalo da provociram) cisto me interesuje :)
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    imaš navedenog epoxa i nf7 v2.0, ostalo nije vrijedno spomena.
     
  13. rodjak

    rodjak Novi član

    kupio sam i pogrijesio sto se tice ploce nemogu da podesim nikako da mi prizna procesor AMD Athlon 2600+ priznaje mi ga na 1350 MHz, a ja za drugu plocu tj. za ovu koju ste mi predlagali nisam imao para pa sam bio prinudjena da uzmem ovu iako mi je prodavac tvrdio da na ovu plocu bez problema ide navedeni processor.

    I molim vas da mi pomognete da nebih ispao papak kod prodavca, da li ta ploca moze podrzat navedeni procesor (ako moze kako) ili nemoze.

    HVALA JOS JEDNOM
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Maticna je blago receno...sranje...al sta je tu je...nemoj slusat druge i iduci put :lol:

    Ta ploca podrzava 2600+, ali moguce je da si dobio neku plocu sa starijim BIOS-om pa ne prepoznaje procesor.
     
  15. rodjak

    rodjak Novi član

    u redu je to sam ja ne vidim rjesenje mog problema :shock:
     
  16. Esh

    Esh HWB

    trkni na asus-ov web sajt i downloaduj novi bios za tu plocu + uputstva za flash (update) bios-a
     
  17. rodjak

    rodjak Novi član

    "trknuo sam na asusovu web stranicu i povukao update biosa 1010-x.bin i to sam sve odradio, znaci obnovio sam bios ali mi i dalje ne prepoznaje ovaj procesor.
    Prepoznaje ga kao amd athlon 2200+ tj 1866 MHz, a za ovaj svoj sam 100 % siguran da je Amd athlon 2600+ evo i slike navedenog processora.
    http://www.amdmb.com/image.php?IMGURL=h ... n-side.jpg
    U biosu sam postavio CPU clock rate 133 /14.0 i kad ga postavim na 166 nece da ukljuci racunar, pa vas molim ako ste dobre volje da pogledate da li ima negdje neka nadogradnja da mi prizna ovaj procesor, a ako nema da idem u prodavnicu i da pokusam zamjenit plocu (AKO JE HTJEDNE VRATIT). Ovu plocu sam platio 85 SFr (127 KM).
    Mada znam da sam vec pomalo dosadan sa ovim problemom ali on jos uvijek stoji i u dilemi sam sta da uradim.

    HVALA SVAKOM NA MA KAKVOJ POMOCI.
     
  18. amkan

    amkan Novi član

    Ja imam Athlon-a 2600+. Mislim da je kod njega mnozitelj 11.5 a ne 14 koliko ti kazes jer
    11.5 x 166 = 1.9 GHz
    što je i stvarna frekvencija 2600+

    Probaj ti stavit mozitelj 11.5 i FSB 166.
     
  19. rodjak

    rodjak Novi član

    pokusao sam to da odradim i nece da mi startuje Windows (XP je u pitanju) mada mislim da bi cak trebao da ide na 13x166=2158 sto je njegova prava vrijednost.
    Pregledao sam stranicu i tu su mu opisane karakteristike:
    http://www.amdmb.com/article-display.php?ArticleID=202

    hvala.
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    Koju memoriju uopce imas? Ako je DDR266 nije ni cudo sto ti nece radti na 333.