AMD Athlon 64 3200+ ili Pentium 4 3,2 GHZ

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by agent007, Dec 16, 2004.

  1. jabre

    jabre Novi član

    Au bre deco vi ko da ne znate za hladne zimske dane

    Pa dobro bre ljudi ako je vama polazna varijanta za ocenu procesora koliko se isti greje necete se vi hleba najesti kucajuci po tastaturi :D . Pa da AMD moze da nasvira procesor do preko 3 GHz grejo bi se taj ko ovaj jadni smajli :oops: , al 'ebiga poslednji dobar procesor koji su oni napravili bio je K5 i to sam zato sto je imao 512 kesa na sebi u ono vreme...
    No dobro, ne cudi me vase misljenje, jer ono sto sam video na ovom forumu, kod vas su cene komponenti i uopste kompjutera stvarno ekstremne pa nije ni cudo sto gledate gde da ustedite. Ovde u BG je do nove godine bila varijanta kupovine bez poreza, a sad su uveli PDV al opet je dosta jeftinije nego kod vas, mislim za 600 evra mozes uzmes pristojan komp, posebno ako oces 64ku.
    pozdrav
     
  2. Sleeper

    Sleeper Komšija

    "Pa da AMD moze da nasvira procesor do preko 3 GHz grejo bi se taj"
    -----a sto se onda prosla inkarnacija P4 manje grije+daje bolje rezultate(na istoj frekvi)?
    grijanje P nije uvijetovano MHz-ima nego arhitekturom koja je u P katastrofalna
    (jer arhitektura odreduje optimalne Mhz/GHz a ne obratno).
    "poslednji dobar procesor koji su oni napravili bio je K5 i to sam zato sto je imao 512 kesa na sebi u ono vreme..."
    ------hahahahahahahaha....no comment.
    "No dobro, ne cudi me vase misljenje, jer ono sto sam video na ovom forumu,
    kod vas su cene komponenti i uopste kompjutera stvarno ekstremne pa nije ni cudo sto gledate gde da ustedite."
    ---nema to veze sa ustedama!ja bih stavio prescota u svoje kuciste jedino kad bi mi neko dabe dao komponente
    (maticnu+proc+hladenje)+platio mi da ja to koristim!!!!!!!!!!!!
    dok bi za A64+NForce4+dobar ram dao oba bubrega(ne bukvalno :mrgreen: )
    zasto?zato sto mi se nesvida sto Intel korisnike smatra za kamaru IDIOTA ovakvim ponasanjem:

    MHz su bog i batina,Banias na nizoj frekvi prebije P4 na visoj?AMD-ove klevete garant,MHz su bog i batina,MHz su bog i batina,MHz su bog i batina,uh problemcic nece biti P4 na 4GHz,MHz su bog i batina,MHz su bog i batina,MHz su bog i batina,evo rijesili smo problem padnite na koljena pred P4 3.8GHz koji radi na nevjerovatno niskim temperaturama(ako ga hladite Prometeom II),i onda(zapravo prije toga,ali shvatas na sta mislim) ko na svoju inicijativu uvedu Rejting sistem koji su kod AMD-a godinama pljuvali!!!!i jos imaju muda da tvrde da je P4 dobra arhitektura!!!!sjetimo se samo kako su P3 na nizim frekvama prebijali prvobitne P4 na visim frekvama,kako je neslavno zavrsio rambus,koliko su socketa promijenili zadnjih godina....itd.

    ne sumnjam ja da taj tvoj intel radi odlicno nit hocu da vrijedam ili se svadam ali Intel trenutno nije bolja opcija.
    EDIT.meni bi najdraze bilo da raja kupuju Intelove i AMD-ove proizvode podjednako, jer zbog konkurentnosti moraju paziti sta rade a to je bolje za nas korisnike...
    zato kupujte vise AMD dok nedodje do 50%-50%, a onda podjednako i bit ce nam dobro :smt111
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma znaš šta bi meni bilo najdraže da AMD i Intel naprave zajednički procesor.ONDA bi svi bili sretni (i novčanici i grafičke) :mrgreen:
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Tek bi onda cijene bile extra visoke jer ne bi bilo konkurencije!

    A sad da odgovorim ovome "jabre".
    AMD 64 radi sa naponom od 1,6-1,7v (ako potrefis dobru seriju) na 3Ghz. I ne grije se nista vise od P4 Prescota. Zapravo...grije se manje.
    Ako tvrdis da je Amd Athlon 64 (evo recimo 4000+) losh procesor onda stvarno ne znam gdje si proveo zadnjih nekoliko mjeseci. A navjerojatnije nisi pogledao niti jedan usporedni test...recimo FX55 vs P4EE (ne znam ni sam koji je najbrzi...3.6Ghz?!) pa nisi skuzio da FX dere P4EE na daleko i siroko :roll: . Tuzno je to sto neki jednostavno ne zele priznati da je netko bolji. Istina je da za AMD nema dobrog chipseta i da SVE maticne imaju problema, ali valjda ce se i to popraviti. Kad bi AMD napravio chipset za A64 e to bi bilo nesto (al nemaju para da pokriju i taj dio :() ... ovako...mozemo se samo nadati da ce nVidia, ATI, VIA,...il netko treci napraviti dobar i stabilan chipset oko kojeg ce se moci napraviti stabilna ploca.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    iskusni znači ti se i polako u ekonomiju razumiješ... fino :D

    ja se suzdržavam od bilo kakvih amd-intel rasporava, jer sam otišao na dark-side :roll:

    .... inside.
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    ja se samo razumijem u kompove,sportove i sviranje harmonike i ništa drugo :D
     
  7. jabre

    jabre Novi član

    Au bre ljudi vi stvarno verujete svemu sto citate...

    Prvo da razjasnimo jednu stvar, grejanje Prescot-a iskljucivo je posledica koriscenja visih taktova (frekvencija) struje koju kroz sebe pusta nego AMDova 64ka, i sa dobrim hladjenjem ne prelazi temperaturu od 40C, a slazem se da su 64ke ladne ko spricer (ako ide ko u granap nek donese koju litru belog) i da na nizim frekvencijama stvarno rade savrseno stabilno.
    Sa druge strane imaju veliku manu sto ne znaju da koriste DDR2 sto ce te se sloziti je ogromna prednost Intela, a da ne pricamo o radu u dual modu procesora gde je ipak Intel tata.
    Video sam 3500+ na delu sa nF4 MSI K8N Diamond plocomi stvarno daje respektabilne rezultate na svim testovima kroz koje smo ga pustali (nekih 3-5% jace od mog 3.6GHz 775 na 915 ploci) a Intel jedva da je mizerno brzi na 925x chipset-u. Dok u real time problemima na koje smo stavljali pred jedan i drugi (tipa matematicki proracun 3D prostora kroz procesor... ozbiljnije varijante od igranja NFSU2 :D ) Intel trosi i do 15% manje vremena. Sto slozicete se samnom nije malo...
    A sto se uspavanog tice i price o socketima, ako me secanje nije izdalo Intel je posle dosta vremena presao sa 478 na 775 dok je u isto to vreme AMD pravio 754, Socket A i evo sad i 939 ovo je malo prostija matematika pa prebroj, al nije to nikakav pokazatelj koliko su podnozja menjali, vec sta na njih stavljaju. Moj izbor je (sem za K5 :D ) uvek bio Intel, jer meni komp treba za malo drugacije varijante a i sa oc-ovanjem sam zavrsio pre dosta vremena... i dusu bi prodao za jednu Xeon masinu al sto je mnogo mnogo je kume :D
     
  8. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ma tvoj komp tvoj izbor.nadam se da cemo dokazati da AMD-ovci i Intel-ovci mogu egzistitati na istom forumu(bez flejmova to jest).
    smo mi nisi logican s to grafickom...kraj tog Intel P4 775 3.6Ghz 1MB ti drzis PCIe 9600XT(ako grijesim ispravi me)?
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    zar se jos uvjek ljudi prepiru oko toga ko je bolji, intel ili AMD.
     
  10. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ljudi se prepiru oko svega.
    nVidia vs ATI
    AMD vs Intel itd....
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Oke...ako je tebi INTEL bolji. Ali ne slazem se sto se tice DDR2. DDR2 jos uvijek nije brzi (mislim po performansama ne po MHZ) od DDR1. DDR2 ima dosta velike latencije i zbog toga ne pase AMD-u. Dalje, ne vidim nista loshe u tome sto AMD ne nudi podrsku za DD2 jer je on trenutno osjetno skuplji i sporiji od DDR1. Ako se sjetim one price o Intel socketima.... :roll:

    Btw: nije da povlacim flejm...ali Xeon nema sta traziti pored Opterona.

    http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh ... =2261&p=13
    Pogledaj samo tko je uvijek na prvom mjestu

    http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh ... i=2149&p=7
    Tko li ovdje pobjedjuje?
    :mrgreen:

    http://www.anandtech.com/IT/showdoc.aspx?i=2205&p=5
    Ovdje je 1,2Ghz sporiji Opteron izjednjacen sa Xeonom.

    http://www.anandtech.com/IT/showdoc.aspx?i=2205&p=7
    HM...zamiljivo :mrgreen:

    Eto...ja sam svoje tvrdnje potvrdio dokazima. Namjerno nisam uzimao testove sa Tomshardware jer su poznati da su JAKO naklonjeni INTEL-u (i ASUS-u).
     
  12. jabre

    jabre Novi član

    Au bre ljudi zar vam je toliko stalo da citate testove placene od jednih i drugih, pa lepo vam kazem, odes da kupujes komp, stavis jednu masinu pored druge, grunes preko njih par ekstremnih dinamickih proracuna u 3D prostoru, vidis koji procesor brze radi matematiku i tek onda das pare...
    Al aj necu dalje da pricam na ovu temu, nego da odgrovorim Sleeper-u, karta je MSI RX600XT Ati chipset, dual VGA, 256bitna sa 128 (e ovo je maler al ne znam sto ne stavise 3ku) DDR1, OpenGL 2.0 i sem ovog usranog DDRa ima ekstremne performanse, core je u startu 500MHz i moz da ga dizes bez problema...
    Ako uzmes K8N Diamond nF4 za tu tvoju 64ku :D (na njoj ti je PCI-X i to moz da guras dva komada) toplo je preporucujem, da ne dajes pare za 6600GT koja je na papriu bolja a u upotrebi losija ili nedaj boze RX800 koja je stvarno extrem al je i duplo skuplja...
    aj pozdrav
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A jel to kod tebe AlienWare X2 chipset pa mozes da stavis dvije ATI kartice na tu plocu? :mrgreen:
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    drug moj pogledaj plocu poslije instalacije procesora (lga) kriva ko gudalo od uvijanja

    drugo ddr 2 je teska pushiona jer je athlon sa radeon expres chipsetom (malo overclockiran) daje 9.2 GB/sec dok najjoverclockiranija ddr2 sa EE procesorom dasje jedva 7 giga zato mislim da je glupo potezat na ddr2 memoriju a o latencijama da ne govorimo
     
  15. jabre

    jabre Novi član

    ...

    Prvo ima samo jedan PCI-e tako da nema guranja druge u nju (a i cemu), nego kad sam ja ovo kupovao jos uvek nije bilo RX800XT PE karte za PCI-E kod nas (bila samo AGP) pa sam uzeo ovo kao secound best choice (tj vise kao da ne dam puno para za kartu ako vec u startu planiram da je menjam) al mi se nesto cini da necu skoro jer je i ova karta sasvim pristojna...
    Sto se krivljenja ploce tice, nisam imao slicnih problema dok sam nabadao procesor, jer ipak nisam otiso kod autolimara, a nisam ni znao da moze da se pojavi takav problem, al aj da ti verujem na rec da moze i to da se desi...
    A za DDR2 vreme ce pokazati svoje, ipak je to jos relativno nova varijanta, pa zar i DDRu nije bilo potrebno godinu dana da se pomeri sa mesta... polako bice tu jos tuce...
     
  16. Sleeper

    Sleeper Komšija

    jabre nekazem ja da ti je graf losha samo sto je GPU sa 4 pajpe pa koliko god digao frekvu graf sa 16pajpi je ubije u pojam
    (a sad se x800 ne isplati uzimat dok ne predu na 110nm,a o cijeni da i ne govorim)tako da trnutno nemas (bar od ATI-ja)sta
    pametno uzet sve i da goces.
    "256bitna sa 128 (e ovo je maler al ne znam sto ne stavise 3ku) DDR1"-nisam siguran da sam shvatio...pojasni ak ti nije mrsko?
    a za DDR2 normalno da ce bit josh tuce ali DDR1 je (bar trenutno) optimalan za AMD-ove procesore.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pise mu negdje gore dual vga - pa jel dual vga, dual vpu, ili samo dual d-sub15 konektor?
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    garant dual konektor
     
  19. monK

    monK Komšija

    Intel P4 775 3.6Ghz 1MB

    jel'to onaj procesor što se smije paliti samo kad je jeftina
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    hehehehe ova je najjaca od nove godine

    ljudi moram slikat LGA proc kako uvija plocu da vidite sramotu