AMD Barton 2500+,ploce za socket A,overclock,saveti,...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Clocker(pocetnik), Feb 19, 2008.

  1. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Moja trenutna konfiguracija je AMD BARTON 2500+,uradjen je overclock,tako da trenutno radi na 2200mhz(3200+),2x256mb kingston,G Force 5200 128mb,64 bit,EPOX 8rda+. Sta da uradim da bih ga malo poboljsao,a da ne kosta puno???
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Sta god stavio na tu plocu sa tim procesorom ove novije igre kao Crysis ce ti stucati.
    Moj savjet ti je da prodas cijelu konfu i sastavis novu konfu, E2160 procesor, barem giga rama, i barem GF 8600GT
    Ako bas nemas love onda uzmi jos 512MB rama i polovnu 7600GT i guraj na toj ploci, mozes cak i Crysis igrati ali na niskim detaljima i nista vise od 1024x768
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Koji crni crysis na 7600GT i 1024x768 vuce se ko crknuta macka, gore smece od igre nisam probao u zivotu treba ti jedno 10 jezgri 20GB rama i 4 graficke da bi igrao normalno, cod 4 zakon.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Problem je sto Crysis ne zna iskoristit ni jednu. :smt003
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Tacno tako nije optimiziran sekunde, volio sam FarCry ali ovo je kriza.
     
  6. GW

    GW Moderator

    "Blessed is the man who, having nothing to say, abstains from giving words in evidence of the fact."
    George Elliot
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Procitajte naslov molim lijepo.
     
  8. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Hvala Ace_. Koliki je maksimum ovog procesora(BARTON 2500+)? A da mi racunar ostane stabilan? Ikakvo mi hladjenje treba,mozes li malo da mi pojasnih ukratko oko tih stvari. Unapred hvala :D
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Najveca je razlika od 1.8 na 2.2GHz sve preko ove frenkvencije je cisto natezanje inace oni mobilni su isli i do 2.5 ali na visokim voltazama i preko 1.75V. Najoptimalniji klok je 11x200, najbolji kuler za taj socket je Zalman 7000BCu.
     
  10. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Kako da znam,da li je mobilni ili ne? Ja sam uradio to,citao sam po netu neka uputstva i sam sam uradio overclock,sad mi pise da mi je AMD BARTON 3200+.Imam onaj program GHOST MONITOR sto ide uz epox ploce i pise mi da mi kuler radi na 2376(rpm),da li je slab kuler?
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Broj obrtaja nista ne govori o kuleru radije ti gledaj temperature, neka ne ide preko 55c u loadu, speed fan ili everest.
    CPU-Z bi ti trebao prikazati oznaku XP-M (M= mobile)
    Druga opcija je da vidis serijski broj procesora i uporedis sa ovih "10 klasa" http://www.hardwarebase.net/recenzi..._id=89&stranice_rec=0-1&prikazi_novu_stranicu
    Iskoristio bih priliku da pohvalim ovu recenziju preko koje sam saam odradio overclock :smt006
     
  12. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Hvala nFare.Ja sam na ovom linku i procitao kako se radi overclock.Ja imam 2x256mb(razliciti proizvodjaci),da li je bolje da zamenim za jednu od 512mb ili da ostavim ovako. Posto sam cuo da ova moja ploca EPOX 8rda+ ima dual chanel,a to mi nije bas jasno.Jsam memorije stavio da budu jedna uz drugu,da li je to u redu ili da jednu stavim u onaj treci(odvjen slot za memoriju)???I hteo sam da pitam da li moze da se radi overclock ploce???Unapred hvala :D
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    koliko se sjecam islo je u I i III slot za DC, a bolje je uvijek 2xkoliko vec rama nego 1x.
    Btw klokanje ide ili preko mnozitelja, FSB-a i eventualno frenkvencije memorije...
     
  14. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Koliko kosta Zalman 7000BCu???
     
  15. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    ja trenutno imam neki BALL BEARIN,da li je neko cuo za taj kuler??? Ali procesor mi je overclockovan i temperatura mi ne prelazi 46 C.Ali niko ne treba da klokuje racunar dok ne kupi jos jedan kuler,zbog strujanja vazduha.
    :D :D :D
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mijesas fanove/ventilatore i cooler.

    Fan/ventilator:
    [​IMG]

    Cooler:
    [​IMG]
     
  17. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    To nisam znao. Ali ni ovi sto rade po prodavnicama kompjuterske opreme nisu boji.Da li Barton moze da se nosi,ako mu se stavi dosta rama i neka jaka graficka, sa novijim igricama??? :?:
     
  18. GW

    GW Moderator

    Zavisi na koje igre misliš.Nisu sve isto zahtjevne. Generalno,jedva. Min detalji kako god okreneš.
     
  19. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    npr: Pro evolution soccer 2008,nfs pro street,nba 2008,virtual tennis 4,... Ja sam planirao da uzmem 7600g i jos 512 rama,da li bi mi te igre radile???
     
  20. GW

    GW Moderator

    Raditi će one. Ali na minimalnim detaljima.