AMD Barton 2500+,ploce za socket A,overclock,saveti,...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Clocker(pocetnik), Feb 19, 2008.

  1. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Ako ima neko da mi kaze jos nesto vezano za BARTON 2500+,EPOX 8RDA+, bio bih mu zahvalan. :D :D :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na nema nista od tog bartona druze,to je odradilo svoje,ja sam pojacavao tu konfiguraciju vidis iz siga dole pa nije neka sreca i evo sad ganjam konfu sa dvojezgrenim procesorom.Eto imam noviju grafu srednje klase pa opet ne mogu da iskorisim njen potencijal.Recimo MOH Airborne mi isto stuca i na 800 600 min detalji i 1024 768 max detalji sto znaci da procesor tu zeza a ne graficka.Imas sad jeftinih solucija novijeg datuma,kao sto ti je @ACE naveo na pocetku jedan E2160 bar giga rama i kakva jeftinija grafa novijeg datuma ce sigurno zadovoljit tvoje gamerske potrebe a i moci ces se upgradeovat lagano kasnije.Pozz
     
  3. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Ok,hvala,videcu sta mogu da uradim.Ali,BARTON moze da se nosi sa dosta novijih naslova. npr:pro evolution 2007,need for speed most wanted,ove zadnje sigurno ne moze,ali...Malopre sam instalirao nba 2008 i radi solidno u rezoluciji 1024x768,neki detalji su na HIGH,a neki na MEDIUM,a imam veoma losu graficku FX 5200 128mb,64-bit, 512 mb rama.Ostavicu jos malo ovaj procesor i plocu malo cu ga nadograditi(graficku,ram,..) pa cu kasnije da uzmem nesto bolje. :D :D :D
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ti ces sa gigom rama i novijom grafom sigurno osjetiti razliku ali ces ubrzo shvatit da to nije rijesenje i traziti ces jos.Te igre sto si naveo ja sam lagano igrao i sa starom grafikom ati 9550 GE 128mb 128bit i doduse gigom rama.Tako da mislim da ti je jedna polovna 6600gt i jos 512 rama sasvim dovoljan upgrade za male pare jer ionako kao sto rekosmo nije ti to konacno rijesenje pa onda bar nek bude sto jeftinije. :wink:
     
  5. GW

    GW Moderator

    U IT-u, hvala Bogu, ne postoji konačno rješenje. U tome i jeste ljepota.
     
  6. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Naravno.Da ne zna neko forum ili neki sajt za sredjivanje unutrasnjosti racunara. Kablovi mi mi prave guzvu,ne mogu da stignem do procesora :( .J sam nesto gledao da su lepili one kablove meni lici na lepljivu traku :) , jer mozete da me posavetujete sta da uradim ili ako ima neki link za to. Izvinite sad ja sam malo skrenuo sa teme :oops:.Asad da se malo vratim na temu. Danas sam kupio FAN sa led diodama,zbog toga sto sam uradio overclock,pa da poboljsam strujanje vazduha(ZRAKA na vesem :D :D :D ),pa sam zbog toga hteo malo te kablove da rascistim.POZZZ
     
  7. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    uzeo sam novu graficku.Sada bih hteo ako mogu jos malo da pojacam procesor :D Meni je uradjen overclock na 3200+(2200mhz)Hteo bih ako moze jos malo da izvucem iz ovog procesora.Bio bih zahvalan ako mi neko kaze sta trebam da uradim sto se tice podesavanja,hladjenja,itd...
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Druze,to je vec skoro pa vrhunac tog proca,za jos megaherca morao bi da imas neko strava mocno napajanje i izuzetno hladjenje,napon proca bi trebao da bude oko 1.75(a to bi ga zagrijalo pravo) viewtopic.php?f=4&t=11167 evo ovdje je malo pricano o tome mislim da ces izvuci neke informacije. Hajde sad reci drugovima koja je to nova grafa sto si uzeo i kakvo napajanje imas(koliko vati i koji prizvodjac)?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    6600,prodao sam svoju 5200 za neku sicu i kupo ovu,nista posebno ali je dosta bolja od od stare.Imam od 400w,ali je najjeftinije platio sam ga 700 dinara,ne znam da li znate u dinara,ali to su ona najgora napajanja :D
     
  10. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Da li ima veze napajanje sa overclock-om???
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Onda druze kao prvo sretno ti sa novom grafom a sa kolkanjem se pozdravi,ne znam ni kako ti radi na 3200+ sa tom cunga lunga napojnom.Nista ti vise tu ne mozes napravit :)
     
  12. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    a kada bih nabavio bolje napajanje,jel bih mogao da ga dizem dalje???
     
  13. GW

    GW Moderator

    Uzmi neku napojnu od min 150 km i moći ćeš ga klokati na 3ghz.
     
  14. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Ja sam cuo da je max 2500mhz
     
  15. GW

    GW Moderator

    ccc
     
  16. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    mozete stvarno da mi kazete koji me maksimum??? :|
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Odradi pretragu foruma. Bilo je toga koliko hoces. Maksimalan takt varira od primjerka do primjerka. Moblini bartoni su isli i preko 3GHz za potrebe testiranja, naravno uz ekstremna hladnjenja poput faznog i suhog leda. Otprilike maksimalan radni takt za mobilca za 24/7 rad bio bi izmedju 2500 i 2700MHz opet u ovisnosti od primjerka do primjerka. "Obicni" barton bi trebao ici izmedju 2200 i 2500MHz za 24/7 rad, naravno uz dobar hladnjak, napajanje i sve sto ide uz to. Dakle, da bude jasnije, nitko ti ne moze reci koliki ti je maksimalan takt. TO ti moras odrediti testiranjem. Na tvom mjestu ja ne bih ni isao dalje.