AMD R700 predstavljanje - Beograd @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Aug 19, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/reportaze.p ... taza_id=72
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dobra reportaza :smt004
    Jedino me nanerviralo ovo rezanje nogu grafovima, totalno njubovski.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Heheh, pa to je klasika vec neka i meni je postalo simpaticno kako uvijek te zelene i crvene kolone skacu u nebo u zavisnosti od sobe u kojoj sjedis :]
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To vazda rade, oduvijek. :mrgreen:
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Cudi me da nije komentirao 4850 X2 -- preporucena cijena je 50 dolara ispod preporucene cijene GTX 280, a performanse ce biti bolje. Ipak, u ovom slucaju je nesto teze preporuciti ovu karticu jer su se generacijski single-GPU rjesenja pokazala boljim, posebno u situacijama kada postoji problem s balansiranjem opterecenja na dva graficka procesora.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Negdje na netu sam vec vidio 4870 X2 po cijeni GTX280, tako da bi 4850 X2 mogla biti bitno jeftinija, mozda cak u rangu sa GTX260 karticom. Dodatna prednost 4850 X2 modela je hladjenje - GPUovi rade na nizem taktu nego na 4870 X2 a cooler je isti.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dok 4850X2 dodje, cijena 4870X2 ce spasti, a sa njom i (buduca) cijena 4850X2. Pojeftinit ce prije nego sto se pojavi. :mrgreen:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ko je ovaj lik na zadnjoj slici?
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Sale s carsije, zar ga ne znas?:) Sasa Marinkovic, Senior Product Marketing Manager, pricao je o novim karticama zbog kojih smo potpisali NDA.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, niste nigdje ispod ili iznad slike napisali ko je (a lik se spominje na samom pocetku clanka), trebalo bi mozda i to dodat. Ovako sam pomislio da nisi ti ili Dog :mrgreen:
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Ja bih isto izbjegavao tu karticu iskreno ne volim oslabljene (skartirane) verzije orginala, fanboyi neka se hrane sa gtx280, 4870x2 ili 4870 ako hoce high end, gtx260 i 4850x2 vozdra.
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Hm, fanboyi i ludo bogati neka se hrane sa GTX280 i HD4870X2, a pametni ljudi koji imaju novac i spremni su dati dosta love za graficku (iako paze da ne izvale vise nego sto treba) kupit ce GTX260/HD4850X2. :mrgreen:
    Nazalost, u nas je standard takav da nemamo ni jednih ni drugih. :roll:
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Pametnom dosta i 4850 :wink:
    Naravno za 30" monitore ove su opravdana kupnja.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Hd4850 je dovoljna za rezolucije do 1920x1200...
    A onaj ko ima para za 30" monitor i planira se igrati na njemu onda mu vjerovatno nije teško dati pare i za neku gtx280 ili hd4870x2.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za 30" monitor je GTX280 vec preslaba, pa je 4870X2 nuzna i predstavlja jedini izbor, zasada.
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ima li kakve sanse da u futuru AMD-ovci svrate do Sarajeva, pa da nam odrze kakvo predavanje? :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Lobiram za takvo nesto vec duze vrijeme pa cemo vidjeti :)
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kad bi Meyer krompiruse i bureka u Sarajevu okusio, cijeli AMD-ov PR squad kao i svoj ured bi preselio ovdje i sve bi se glavne preske u Sarajevu odrzavale. :D
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Jeste, ali pod uslovom da raja iz kladionice podje kupovati AMD proizvode:x
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    To je pogresna slika strancima, 90% likova koji dodju kod nas su vegichi. Nek vam prica Daimmyo kako se izofirao kada je odveo neku new age ekipu na burek :lol: