AMD Radeon HD 5800 Series [Evergreen DX11 GPU]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 3, 2009.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma kakvi prevruca, ova moja se haman ne cuje, 60C max temp koji sam vidio cak i furmarku a jos i overklokirana, Asus glacijator verzija :)

    Ima li ko 5870/5850 da se dogovorimo jedan dan da ovu kombinaciju probamo, pa bacimo mini recenziju na forum :?:
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Treba uzeti u obzir i potrosnju i to da grafa ne bi trebala da zauzima 2 slota, mora i neki PCI slot ostati slobodan :). GT240 ima sasvim dovoljno snage za physx zauzima 1 slot malo se grije i trosi u idle 5W u loadu 70W, nema cak ni dodatno napajanje :) Ako vam treba kakav benchmark recite :). Uglavnom bolje mi idu physx igre sa gt240 nego sa gts8800 320MB kolokanom na 650/900.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    a igara sa physx ima masala, ja mislim 5 samo
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

  5. k0ST

    k0ST Aktivista

  6. dzeri

    dzeri Aktivista

    Cuj bug, haha. Meni se cini kao marketing potez da vide koliko ljudi bi bilo spremno kupiti Nv karticu za PhysX load. Predvidjam skoro skidanje "zabrane" i promociju 240-ke.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako rekoh i bilo je moguce upogoniti nv za physx uz ATI, bez obzira na oficijelnu podrsku, tako da nema smisla da je marketing.
     
  8. dzeri

    dzeri Aktivista

    Kako nema? Proleti malo stranim forumima i primijeti inicijalno odusevljenje. Cim se mora uraditi neki 'hack', 3/4 zainteresovanih odustane jer im je pegla rijesavati eventualne probleme na koje su se navikli na PC platformi.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    OK jos cu samo ovo reci da ne idemo vise u off topic i protiv pravila foruma. Da bi izveo taj hack treba dva puta klinuti na jednu ikonu.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidi se da si iskusan na ovom polju :D. Za unreal 3 treba instalirati "Patch" koji u stvari sadrzi nove levele koji podrzavaju physx, znaci svi leveli ne podrzavaju. I probaj instalirati pa pokrenu sa starim ageia driverima pa ces vidjeti slide show-a. Batman s druge strane najvise profitira od physx-a i potpuno novi dozivljaj je sa ukljucenim physx-om.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    NV fan till death...

    Usput rejting tih igara svih zajedno se moze strpati u kos protiv jedne malo popularnije igre...

    To je sve premalo za jednu tehnologiju koju ce svi sve vise izbjegavati zbog nekompatabilnosti
    sjeti se sta bi sa 3dfx Glide..itd..
    Mozda ce biti neke igre koje ce NV sponzorirati ali sve to je malo, developeri ne vole nekompatibilnost

    Nvidia Aegija Physx = propast soon or later
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    To je vec druga prica kako vec rekoh, ko voli nek izvoli. Dobra stvar je sto sa jednom dodatnom, jeftinom, nvidiom mozes imati odlicne physx perfotmanse. Puno bolje nego sa samo jednom high end nvida grafom, a onda ti vise nije ni bitno koju ces grafu imati kao glavnu za video (ATI, Nvidia).
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    tema je ATI Evergreen..
    Usput imas danasnje Core Quad i i7 Phenom itd procesore za te stvari uz jedan Evergreen gpu za sitnu lovu imas masinu
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    pitanje, eventualno, dal bi SilverStone 500W moglo gurati 4870 / 5850 + 8800GS za Physx?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene je chieftec 450W guralo 4870+8800gts320 a svi znamo koliko 8800gts vuce struje, a jos je bila dobro kloknuta. Doduse taj setup sam imao 1-2 mjeseca.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Može.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prvo cestitke :D a onda kritike :(

    Nek je sa srecom koristenje i da se sto vise naigras.

    Sta radi taj stock cooler na tom procesoru,kakve su to zice tako razasute po kucistu?

    I jos nesto....mislim da ce uskoro u bosni biti potrebna komuna za odvikavanje od ovisnosti kupovanja najnovijeg hardwarea..:D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma stock cooler je tu, jer ne mogu naci nista da valja, i da je po normalnoj cijeni. uostalom, cpu radi na default frekvenciji, tako da bar za sada nemam neke prijeke potrebe za boljim coolerom.a sto se tice zica, to cu srediti tek. zafrkano je, kad su kablovi dosta dugi....