Android na HTC Desire

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by russ-co, Jul 30, 2012.

  1. russ-co

    russ-co Komšija

    Pozdrav ekipi,
    trebao bih odgovor ili savjet.

    Imam namjeru da nabavim HTC sa androidom. Izbor je pao na ovaj Desire (meni dovoljan, 3.7inch ekran, ostalo nebitno) ali me interesuje da li i na njemu kao na npr samsungu imam multilingua android?

    Kupujem u njemackoj na ebayu pa da ne pitam prodavce tu sitnicu, garant ima vlasnika na forumu koji imaju iskustva i podatke

    hvala
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

    Ako mislis da li ima nas jezik po defaultu, onda je odgovor - ne. Ali slobodno donesi kad krenes ovamo pa cu ti ja to srediti. Samo se pazi da ne dobijes defektan uredjaj koji se grije i restarta, jer sam ih se vec dosta takvih nagledao ;-)

    Sent from my ONDA MID using Xparent ICS Blue Tapatalk 2
     
  3. pac

    pac Komšija

    Taj tel nepodrzava multitouch ili hajde da kazem ima problema s time da znas ;)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako nema multitouch onda ga zaobidji. Ganjaj onda Galaxy S keca.
     
  5. russ-co

    russ-co Komšija

    OK, a ja se "nameracio" na neki HTC...imam Galaxy ace, samo sto mi je mal ekran
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Moja preporuka, HTC Desire HD ali po svemu sudeci nece dobiti ICS podrsku. :(
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa zar nisu rekli i objavili da hoce?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Objavili i predomislili se, steta :

    http://www.landofdroid.com/2012/htc-des ... cs-update/

     
  9. russ-co

    russ-co Komšija

    odustao sam :)

    posto kupujem na ebay.de moze li mi neko reci jesu li samsung galaxy S multilingual android ili i to moram mjenjati

    jos nisam naucio germanski :)
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma sta je multilingual?
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Višejezični..
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    http://blog.htc.com/2012/03/ics/

    Nije mi jasno. Desire S dobija dok HD ne. Pa identični su telefoni.
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Tuga, usrase mi phone.
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Uvijek ostaje opcija Custom ICS ROM-a koji svakako radi bolje nego stock :smile:

    Sent from my GT-I9100G
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nakon 40-50 custom rom-ova za svakakve Android fonove nisam naisao ni na jedan na kome je sve perfektno radilo.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Slazem se. Koristim android od krofne i mogu reci da samo treba koristit nexus fonove, ostalo je porez na budale.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Onda niste dovoljno tražili. Nikad nisam imao problema sa VillainROM i Oxygen što se tiče GB romova. Na ICS je skoro sve isto jer svi AOSP / AOKP isključivo koriste CM9 kao bazu, a Sammy romove ne vrijedi ni spominjati koliko su inferiorni u odnosu na AOSP / AOKP. Trenutno sam na CM9 RC2 i sve radi savršeno. Android nije za korisnike koji nemaju živaca da istražuju i probavaju.

    Sent from my GT - I9100 using Tapatalk
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam samo koristio CM9 i sada ga koristim. Sve radi savrseno. Na zenin GT-i9000 sam stavio SlimICS koji koristi CM9 kao bazu i telefon radi puno bolje nego na gingiju...

    Sent from my GT-I9100G
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čista glupost i furka rekao bih. Meni nijedan rom prije nije radio kako treba, sada sa ovim standardnim sam rahat.