[Android] Najbolje navigacije za BIH i balkan

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, Jun 5, 2011.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Jeste imali iskustva sa navigacijama na Androidu, te koje su se po vama pokazale najbolje za naše prostore i okolicu?

    Ja sam probao CoPilot Live i nisam nešto zadovoljan, jer recimo za Mostar nemože prikazat ništa osim glavne ceste. A za okolicu, manje gradove da ne govorim.

    Preporuke?
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    iGo myway, detaljan do jaja, svako seoce ima ucrtano ispravno


    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koje mape koristis Alibegovicu?
     
  4. kAcA

    kAcA Aktivista

    Samo iGo My Way. Najbolje mape za nase prostore su od lokalnih proizvodjaca a sve ih mozete naci u paketu TopMap Eastern Europe. BiH i Hr - Navigo, Srb i Cg - Contrast, Slo - Monolit ...

    Sent from my GT540 using Tapatalk
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    X
     
  6. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Re: Re: [Android] Najbolje navigacije za BIH i balkan

    Da to su mape od Naviga koje su i u garminu.
    Mene samo kod igo-a nervira nataša i isjeckan glas. Zanima me je li ovo slučaj i kod vas?

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Re: Re: [Android] Najbolje navigacije za BIH i balkan

    ja sam bas danas namjestio navigaciju i skinuo mape samo za balkan, i nisam primjetio isjeckan glas (mozda sam pola sata koristio pa nisam obratio paznju)

    ali velika stvar koja mi se nesvida je ne mogucnost podesavanja velicine karte (zoom) nakon sto se aktivira "I go" ili ja nisam skontao kako (kad tek proracuna mapu i dok gledas put moguce je podesavati, medutim kad aktiviram "I go" vise toga nema)
     
  8. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Re: Re: Re: [Android] Najbolje navigacije za BIH i balkan

    Ma meni definitivno isjeckan glas, moguće da je ta datotka oštećena.
    Prešaltao sam se na Ivanu i radi bez problema. Mnogo je više sexy bre ;)

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Instalirao sam ovo cudo na jednu Sony navigaciju, BiH je prilicno lose uradjena ali sta se moze.
    Samo veci gradovi imaju oznacene jednosmjerne ulice, ucrtani su neki nepostojeci prolazi, ne razlikuje makadame od asfalta...

    Ako nista vratio sam malo zivota (iGo 9 + 2011 Evropa + TopMap Eastern Europe) u ovaj model iz 2007. jer je Sony prestao sa podrskom.
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    Ova sto sam dobio uz telefon, Don't panic, mi je dosad pravo dobra..jos sam probao Navdroyd koji je takodje detaljan (jos mozes I ti unositi svoje ulice jer koristi free mape), iGo jos nisam probao ali I to cu cim dobijem vremena

    Sent from my HTC Vision using Tapatalk
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    Gdje mogu naći igo najnoviju verziju sa uptodate mapama za desire s?

    I dal postoji garmin verzija za android?
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    garmin ne postoji za android ali kako znam garmin je kupio navigon, samo ne znam kako ide s mapama za navigon i da li se mogu adria route mape koristiti na istom
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A sto ce nekom Garmin, koji je, blago receno smijesan u poredjenju sa iGO.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  14. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Re: Re: [Android] Najbolje navigacije za BIH i balkan

    Meni bi trebao, imam iGo a rado bih ga mjenjao za garmina :)
    Ruku na srce Garmin mi je vise intuitivniji, user friendly... Ne poričem da sam stari korisnik Garmina I bolje baratam njime nego sa iGo.
    U iGo ne znam da zumiram in ili out mapu, osim ponudjena 3 tipa zoom-a ne nalazim više opcija.
    Ne znam kako dodati više tacaka u jednoj ruti, nalazim za rutu samo par predloženih alternativa, ili u toku navigacije ne znam da dodam neku međutačku. Kako spasiti trenutnu poziciju u jednom kliku da je dodam u custom POI, npr radari... Imam još primjedbi... Ali o tom po tom.
    BTW jako mi se sviđa Sygic Android navigacija, Ali mape za bih su nikakve. Gmaps isto predobre, osim za ove naše krajeve, gdje nema opcije routiranja, ni streetview-a.
    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    kako nastimati na ovom iGo ... da prica nasa teta ... i imaju li kakve ljepse mape :D mislim sa vise detala ...
    Primo TopMap 2011.03(Q1) Eastern Europe map/poi+hnr+fda/fpa/ft u pitanju je taj paket mapa
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  17. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Re: Re: [Android] Najbolje navigacije za BIH i balkan

    Traži mape od Navigo za Bih I Hr. Contrast za Srb I Mne
    Monolit za Slo. Također bi ti trebao neki paket sa glasovima

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pošto idem u Pariz na tekmu, imal ko mapice za Fr, da se ne izgubim hahaha Mislim na iGO.
     
  19. avduka

    avduka Aktivista

    TopMap Eastern Europe 2010.10 Maps, poi & hnr -ovo sam nasao na toreentu...ali kako se ubacuje ovo u iGO...jel samo tamo gdje su mape...i mozel objasnjenje sta je poi a sta hnr..i gdje njih ubacujem?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018