[Anketa] Koristite li RSS?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Stevie_Ray, Apr 15, 2008.

?

Koristite li RSS?

1. Da, intenzivno

7 vote(s)
    14.3%
  2. Da, ponekad

6 vote(s)
    12.2%
  3. Ne, takvo nešto mi ne treba

25 vote(s)
    51.0%
  4. Što je RSS?

11 vote(s)
    22.4%
  1. Stevie_Ray

Stevie_Ray Veteran foruma

Otkako koristim RSS, preporodio sam se. Nema vise nebuloznog otvaranja stranica, manje se utrosi vremena, a i prometa.

Anketica da vidimo koliko je taj servis zastupljen. :) Koliko znam vecina browsera ima integriranu podrsku za RSS, a pored toga postoje i zasebne aplikacije. Nazalost, nema bas svaki sajt svoj RSS, dok neki imaju a ne radi ispravno.

2. ming

ming Veteran foruma

RSS ne koristim, nije mi problem obici stranice koje pratim. To je za luzere na 3g paketu :lol:

3. Vedo

Vedo Moderator

Mozda je n00bovsko pitanje, ali kako dodati (i moze li) se dodati RSS u Vistin sidebar od HWBa?

4. Dog_Father

Dog_Father Moderator

Bio je gadget, ja napravio. Mislio sam na tom ozbiljno raditi, medjutim nije bilo interesa, pa sam to stavio na cekanje. Ona prva verzija koju sam bio stavio skinuta samo jednom.

5. Stihoklepac

Stihoklepac Moderator

a znamo i ko je skinuo
    :D

mah rss bezze ....

6. Stevie_Ray

Zapravo je veca usteda u vremenu, u prometu nema neke velike ustede zbog cacheiranja stranica. Pogotovo je velika usteda u vremenu meni koji pratim cca 50 sajtova. :D

7. syss

syss Veteran foruma

za to vrijeme rađe popravi 5 računala, više ćeš naučiti nego na rss feedu :wink: :D

8. Stevie_Ray

Boga ti, zasto idem na faks, ne da bi popravljao racunala... :D Skreces s teme. :D Mogao si komotno napisati da ne koristis rss. 8)

9. Dog_Father

Dog_Father Moderator

RSS nije kompatibilan sa pentiumom, pa zato syss izbjegava. :mrgreen:

10. artemis

artemis Komšija

Ne koristim.

11. tux_

tux_ Aktivista

Konkretno za hw ne, ali imam nekoliko blogova koje pratim u rss.u,super stvar

12. Shenron

Shenron Komšija

Ovisnik :smt003

Ne koristim RSS, niti ga znam koristiti :smt005

13. zoi

zoi Veteran foruma

mislim da sam samo dva puta nastimao RSS,ali mi nije bilo potrebno i ne koristim vise :)

14. ReNNo

ReNNo Overclocker

Za mene je beskoristno.... 9G paket, 10-tak stranica koje pratim.
    Mislim da zaista nemam potrebe.

15. syss

syss Veteran foruma

jedino da mi vrti 10 x streamova unlimited lesbian prona, onda oke, ali ovako za praćenje vijesti i gluposti me boli briga.

16. Esh

Esh HWB

Ne radi se o bandwidthu, nego o prakticnosti koju RSS pruza. Ovo je samo jos jedan primjer koji potvrdjuje koliko je tesko ljudima promijeniti navike.

17. Stevie_Ray

A bome ima i programa, addonsa koji dodatno olaksavaju stvari. :) Kao Brief 1.1 i Feed Sidebar 2.0. :D

18. [tota]

[tota] Aktivista

Da - FeedReader

Praktičnije, ušteda prometa i vremena... ali ipak neki siteovi usprkos RSS feedu idu na pregled uz lagani scroll ;)
    Jednostavno čitam ono što želim, ne zanima me članak o posljednjem * SLi qrcu, stoga ne želim otvarati site ako mi jedino to nudi u datom trenutku.

Slažem se sa Enisom, znam po sebi kako mi je prvih nekoliko dana bilo sa RSS, dok nije postala rutina.

19. Stevie_Ray

Upravo to, recenzije 9800GX2 i slicno uopce ne citam, dosta vidjet jednu letimice, a dobro se sjecam da je gomila sajtova (valjda 75% njih) imalo to za udarnu (i jedinu) novost. :D Budem probao taj programcic iako sam zadovoljan podrskom u ff-u. ;)

20. monK

monK Komšija

Blogove imam na RSS, a ima ih pedesetak koje aktivno pratim...Uglavnom čitam po naslovima koji me privuku...