Anno 1404

Discussion in 'Igre i konzole' started by Bumbe, Jul 1, 2009.

  1. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Anno 1404 DAWN OF DISCOVERY

    * Ubisoft
    * RTS...
    * Izlazak: Jun 26, 2009 (EU)

    -GameSpot User score : 8,4

    Gameplay video :



    Minimalni zahtjevi (nesluzbeno)
    CPU: Pentium 4, 3GHz or similar
    GPU: DirectX9 compatible graphics card, Shader2 with at least 128 MB RAM
    Memory: 1 GB
    Operating System: Windows 2000, XP or Vista




    PS.Veselim se skorom igranju ove strategije pa me interesuje da nije neko od vas slucajno probao ovu igru.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    koliko vidim, pravo lici na prethodnika anno 1701 kojeg i dan danas igram xD
    Extra igra, al se mora igrati NAJMANJE pola dana...
     
  3. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Ja nisam igrao nikako pa se nadam se da nece biti "Prvo pa musko" :D
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    I bolje ti je da nisi igro prošli dio za kojeg je trebala doktorska disertacija.
     
  5. perke

    perke Aktivista

    Anno 1701 je prejaka igra, nisam siguran za taj doktorat ... doduse, ako nisi prije igrao strategije onda bi mozda mogla biti malo teza

    Vidio sam na Steamu 1404, fifti dolars :evil: sacekace me jos malo
     
  6. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Ma igrao sam strategije ali davno jer nisam u zadnje vrijeme pratio ovaj zanr ali mi se ovo po gameplayu koji sam vidio mnogo svidja .
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija

    Igro sam Anno 1503, bio je to mikromenadžmentski overkill za mene. A volim strategije, plaho.
     
  8. Falconbn

    Falconbn Guest

    Evo igram Anno 1404 već par dana, ali ne mogu da vjerujem koliko je zahtjevna
    što se tiče konfiguracije, šteka čak i na low detaljima. Ne znam koji je problem.
    Ali je igrica extra.
     
  9. gane

    gane Guest

    zdravo raja
    Pokusavam pokrenuti Anno 1701 i nikako ne ide. neko mi rece da nije zahtjevna igra, medjutim moja konfiguracija
    Pentium 4 3.0GHZ, 1 GB Ram ddr1 , Gforce4 MX 4000 128 mb , izgleda da mu ne odgovara :) Igram CoD 2 na full detaljima i klizi ko ludo. al ova igra za koju kazu da "nije zahtjevna " izgleda da jeste.
    Imal neko neki savjet da rijesim ovo?
    Hvala
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ne znam kakvu masinu imas, ali sto se tice graficke, pod minimum za ovo se trazi neka GTS250 ili ATi 4850 kartica...
    Imas na guru3d osvrt na performanse grafickih kartica u ovoj igri pa se nadji tu...

    http://www.guru3d.com/article/anno-1404 ... ce-review/
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    pod minimin 4850 :shock: :shock: pa nije krajso :lol: :lol: :lol: stavi DX9,smanji AA i AF i letit ce igra :roll:
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma cim ti smanjujes bilo sta onda to nije to, zato i kazem da je minimum 4850 da bi se igra igrala fluidno na maximalnim detaljima. Znam o cemu pricam:

    [​IMG] [​IMG]

    Evo slika sa opcijama i jedan screen, igra izgleda fantasticno...


    Sto se mene tice, igra je super, iako nisam ljubitelj strategija, ovo mi super doslo ko promjena. Zarazna je i sto neko napisa bez pola dana igranja nista :D
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Ako je tko dosao do chapter 7 u campaign, misija "the black pearl" ili savegame odmah poslije odradjenog zadatka, ima bug u tom dijelu misije.
    Ne prikaze se attack ikona na rusevinu da bi mineri iskopali biser, uradim ostala dva ali zadnji ne moze.
    I ostali na nekim forumima imaju problema sa time ali manjina, jedini fix je krenuti ispocetka chapter.
    Tko dogura do ch 7 i do te misije neka upa savegame.
    Savegames se nalaze u my documents/anno1404
     
  14. gane

    gane Guest

    jasno je meni za anno 1404 da trezi dosta grafičke i rama, mislim to i ne pomišljam da igram ikako...ali anno 1701 me iznervira,,traži minimum 64 mb grafičku--a ja imam 128 mb i opet nula bodova..pokretao sam i jače i brže igra od njega,,jel ima kakva caka oko štimanja grafičke..imal veze directx koji je,kod mene je 9.0c..aaaaa anno beng beng
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Pa koji problem tacno imas s igrom? Framerate ili pokretanje, neka greska?
     
  16. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Malo da osvjezim temu....

    Dosao sam do 5 Chapter-a i trenutno mi je prosjek 1h,2h po chapteru :D.Igra je odlicna samo mi jedino fali malo borbe odnosno rata,mada ovo mi je prvi put da igram neku ANNO igru tako da moram da se priviknem :D...Sve u svemu igra je odlicna samo sada imam problema sa Gold-om jer sam stalno u minusu pa moram trgovati svake minute.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    tako ti je to u ANNOu,nije bas igra orijentisana na ratovanje ;)
     
  18. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    da znam sada,hvala :D...a opet mislim da bi bila mnogo bolje primljena da to ubace u igri tipa AOE.