Antec 500W

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by mirseth, Dec 12, 2011.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Pozz,

    zanima me da li je Antec 500W EA500D dovoljno kvalitetna i jaka da podrzi neki quad core nove generacije i 9800 GTX graficku kartu overklokanu ? Koliko po vama vrijedi ova napojna polovna ? Hvala unaprijed...
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da je dovoljna,a koliko vrijedi to je diskutabilno. Polovna je i kad je stara 5 godina i par dana.
     
  3. mirseth

    mirseth Aktivista

    Pa recimo da je stara 3-4 godine jel vrijedi 40 KM ??
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Ovdje ću, pošto imam sličnu dilemu! Naime, da li bi napojna iz potpisa mogla napajati istu konfu samo uz drugu grafičku, konkretno: EVGA GeForce GTX 460 1024MB FPB!

    Čitao sam po raznim forumima o ovoj temi i mišljenja su ugl. različita, neki kažu da nema šanse, drugi da može, treći opet da može ALI da se ni pod razno ne misli na OC ostalih komponenti (proc. konkrektno)! Moj problem je što bi obavezno odradio OC ovog procesora iz potpisa dok bi uzeo novu grafu! :?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @ mirseth Vrijedi 40 km.
    @ Piroman ta konfiguracija iz potpisa sigurno nece trositi 460W ali GTX 460 trosi duplo vise struje od HD 4770. Neznam ni dali ta napojna ima dovoljno ampera za tu graficku. Hocu reci radit ce ali bih uzeo malo jacu napojnu prvom prilikom.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vrijedi 40km definitivno.

    Slobodno ti spoji tu grafu na to napajanje,ako ti ko sta bude srao reci da sam ti je reko' :D

    irhadkul drzi na 400w athlon II x4 koji vise trosi od tog i5 i 5870 koja isto vise trosi od te 460ke tako da ne brini a i jos pride Stevie je probao 460ku na 300WPNF napajanju i radilo je bez beda.
    Zato samo opusteno.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam probao furmark niti igru s njom. To bi ipak zaklalo napajanje. :D

    Ali je tjeralo HD4870 u kombinaciji sa starijim (90nm) Athlonom X2.
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Onda ce tako i da bude, ima da napojnu opteretim I grafom I OC-om procesora, a makar znam kome cu ici "za vrat" ako sve rikne'! :mrgreen:

    Inače, čitam kako ova grafa ima svega 10% slabije performanse od GTX560ti, a gotovo 40% jeftinija od iste tako da je gtx460 još uvijek best-buy! 8)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    10% je slabija od GTX560, ne od GTX560Ti. Ne treba brkati te kartice...