asrock m3n78d

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by veki81, Jan 17, 2012.

  1. veki81

    veki81 Aktivista

    zanima me isplati li se staviti phenoma II x4 955-965 na ovu plocu i moze li mi to dati ruke u gamingu + 6850.
    Posto sam vidio da je ovo low end ploca ali trenutno je takva situacija da nemogu bolje pa bih je vremenom promjenio posto vidim da se za 150-180 km mogu naci solidne ploce (bar u odnosu na ovu).
    Posto nisam imao iskustva sa am3 platformama ako ko ima sta reci bujrum.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako ne misliš klokati i držati sve na default bit će sve ok. Ima 4+1 fazu (VRM) pa nije preporučljiva za OC takvih phenoma a podržava do 140W procesore. I ja sam u sl. nedoumici. Planiram ovu svoju ploču prodati pošto nije dobra za oc mog procesora (4+1/125w tdp) i uzeti neku jaču sa 8+2 fazom i cross fire-om.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze se fino ubacit 955/965 pa ga malo undervoltati. Mogu se svi pristojno undervoltati na default taktu. To ce rasteretiti VRM ploce.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Tačno, ja svoj držim na 1,32V stabilan 24/7 def takt 51 stepen u bf3, ali ispod ne može dobijem bsod i ne prolaze testovi. Mada je bilo likova koji su i na 1,25V bez problema držali ovaj proc. a i temp je dosta bolja sa undervoltom.
     
  5. veki81

    veki81 Aktivista

    uzeti ili ne uzeti pitanje je sad :smt003 ?. Jbg. daje mi lik za e8400 p5kpl\1600 2x2gb ddr2. 200km+ tu plocu?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene je Thuban trenutno sa 4 jezgre na 3,5GHz (vise mi ne treba), stabilan na 1.25V, ispod nisam probao. Morao bi i Deneb moci ispod 1.3V, pogotovo ako je C3 stepping.

    Kako god fino rastereti VRM ploce. :D