Assetto Corsa

Discussion in 'Igre i konzole' started by MadbaLL, Jun 10, 2013.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    U petak putem updatea stize SLS:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Izasla 1.0.0 verzija, evo changeloga:
    1.0.0 RC
    - Assetto Corsa is now feature complete
    - General bugfixing and performance optimizations
    - Visual damages enabled
    - Aero damage implemented for all cars
    - Engine damage implemented for all cars
    - Suspension damage implemented for all cars
    - Tyre Damage System
    - Pit stop implemented for online races
    - Multiplayer improvements
    - New audio engine implemented
    - New post processing effects enabled, heat shimmering, god rays etc
    - New car : Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde model 2013
    - New car : Ferrari 458 GT2
    - New car : Ferrari LaFerrari
    - New car : Lotus 2 Eleven GT4
    - New car : Lotus Evora GTE Carbon
    - New car : Lotus Exige S
    - New car : Lotus Exige V6 CUP
    - New car : Mercedes AMG SLS GT3
    - New car : Shelby Cobra 427SC
    - New track : Silverstone National
    - New track : Spa Francorchamps
    - New track : Trento Bondone hillclimb

    - Audio sample improvements and volume balancing
    - Added track reverb zones
    - Fixed Traction Control always engaged in particular conditions
    - TC and ABS factory settings now work properly
    - Tuned distance filter and attenuation for exterior sounds
    - Balanced performances for GT2/GT3 cars
    - Lotus 49, Lotus 98T, Ferrari 312T have lower default rev limiters. Can go over 100% but damage may occur on higher revs
    - Improvements on digital instruments cockpits for various cars
    - Added track sound reverb
    - Added different sounds for car to car, car to objects and car to track collisions
    - Improvements on automatic gearbox on various cars
    - All the tracks have been improved and updated with collidable objects
    - Overall interior samples volume correction and balance
    - Overall exterior samples volume correction
    - Tuned wind and tyre rolling volumes and curves
    - Tuned kerb pitch and volume according with speed
    - Tuned ambience(crowd) volume
    - Tuned interior and exterior gearshift sounds
    - Steer animations for Ferrari 458 S3
    - Small fix on the front Pagani Zonda R tyres
    - LOD4 implemented to increase framerate performances
    - Drivetrain damage for cars with H shifter gearboxes.
    - Traction control sound now works for all cars
    - Showroom bugfixing and improvements
    - Added tyre blankets under realism tab. The setting is global for all cars and pre heats tyres at 80 C
    - Career now available
    - New 3D driver models
    - BMW Z4 GT3 aero balancing, rear wings stalls more on low values
    - New TCP/UDP server
    - All tyres have graining and blistering enabled
    - All tyres have rim radius
    - Fixed all F1 cameras for all vehicles
    - Fixed all F6 cameras for all vehicles
    - GUI improvements
    - Driver animations improvements
    - Replay now records the current leaderboard
    - Oculus DK2 support
    - Single player Qualify improved
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Instalirah i ovo. Prvo ganjam hood cam i FOV. Kako je FOV samo za kokpit, izbacim kokpit kameru vani kroz komande konzole ali kako sacuvati postavke da svaki put ne moram podešavati ? Ima neka aplikacija kako sam skontao ali je ne nalazim.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja vozim iz cockpit viewa, ali sjediste primaknem skroz naprijed (in game). U sred trke misem idi skroz desno i otvorit ce ti se menu, gdje ces imat te fov opcije. Ucicas i kliknes save. I ostat ce ti sejvano za to auto. Kad odaberes drugo auto moras opet za njeg to ucicat. Al kad ucicas za neko auto i sjevas, postavke ostaju za to auto 4ever.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    To sam i uradio, kada sam nastimao onda sam tako sejvao. Jeste problem sto se mora za svako auto ali nije tolika frka. Evo dva kruga sa SPA:





    Teze kontrolisati ovu malu 1M zujalicu nego 599. Bas se vidi na dvije krivine kako nehoticno trznem i sav se automobil pogubi. Obzirom da igram sa x360, ide bolje nego sto sam mislio. Jeste sporo ali dok se uhodam.

    Nisam puno igrao posto sam se sinoć zabavio oko kontrola i ganjao opcije za kameru pa nisam probao ostala auta ili staze ali nema šta, prava simulacija. Na trenutke me podsjeca na live for speed tako da vala.. mora valjati.

    Optimizacija super. Lijepa grafika i izgleda detaljno, na momente onako u daljini izgleda kao real life . Sto bas nisam mogao reci po klipovima, mislio sam da je tipicna simulacija sa 10 godina starom grafikom. Skoro je sve na max out (gore su na klipovima nesto slabija podešavanja) i ušicao sam da ne pada ispod 60:

    [​IMG]
    klikni na sliku za full

    Zavisno koliko je sati. Ako je sunce niže, imam nesto slabije performanse radi sjene ..i obrnuto.

    Nema šta. Vrijedi volana. Nisam ni sumnjao jer sam vidio na nekim mjestima da su je ljudi ozbiljno svatili pa prateci njih i kroz komunikaciju sam je davno stavio na wishlist samo mi nije sada na ruku da je uzmem, a propustio sam onaj popust nedavno. Doduse nisam ocekivao da ce biti igrivo sa gamepadom pa sam vise cekao pCARS.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaš li Vedo kaako se aplicira DOF na screen shot ? kako god da podesim na onom photo modu, nista se ne desava. Jos koji screen:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne znam, nisam nikad te ss pravio.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajd' nije toliko ni bitno. Inace jedan 60FPS klip ali i dalje prikazuje u 30FPS. Modza bude poslije u 60 ili ako neko zna da li treba ukljuciti negdje 60 FPS podrsku neka javi:



    Evora mi je pravo legla. Super se drži, dobar grip. Sad' sam pogasio sva hendling pomagala i ide k'o podmazana: http://pokit.org/get/img/5a0ed644e8c9fa ... 69b950.jpg

    Jedino se trebam navici bez ABS-a. Jos ganjam postavke za kontrole pa me ima svuda po stazi ali mislim da sam ovo danas nastimao kako valja. Ide ekstra.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Gasi taj auto gearbox, i sa gamepadom se da super saltat, mnogo veca kontrola auta a i zabavnije 5x) a ostavi upaljen auto clutch.
    Kad ugasis abs onda pri vecem kocenju "zakljucas" tockove i onda nema motanja, znaci bit je biti jako osjetljiv sa kocnicom.
    Probaj MP4-13C GT3 kao i Z4 GT3, grip extra a kocioni put minimalan.

    A obavezno skini i Nordschleife, nista bez nje: http://www.racedepartment.com/downloads ... eife.2270/
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vedo meni se rusi igra s tom mapom, ali i sa tvojom mapom. zasto?
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    mozda si probao Challange? Sa Nordschleife provjereno radi practice, race i multiplayer, sa mojom radi samo practice (jos je u ranoj alphi).
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    upravo na practice sam i probao i srusi se odmah. ostale mape rade bez problema, ali te dvije nece
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Jesil ih odzipovao na pravo mjesto? Nema sta drugo biti, rade te staze svakome, prvi put cujem da se rusi.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nisam toliko smotan :smt003 :smt003 :lol: da ih nisam odzipovo (na pravo mjesto, u folder content/track tako nekako, pricam napamet), ne bi ni imao mogucnost da ih odaberem u igri jer ih igra ne bi ni detektovala :p
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    He, znam drug kakao tadi ABS nego sada treba navike oko doziranja i zadržavanja gripa. Za manuelne brzine cu vidjeti poslije. Dok savladam 100% kontrole.

    Rekao si ti meni za tu stazu i ta kola ali si obrisao post na pCars a ja zaboravio kako se zove pa nisam jos probao. Probam pa javim. Takodjer je odlicna i lotusova formula.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajd' postajte neka vremena, neke staze i auta da se ganjamo. Giulietta QV na Monza-i, 2:25:5. I dalje se borim najviše sa prvom krivinom. Ne znam kako najbolje da sijecem a da mogu brzo izletiti iz nje. Capno sam nešto više del vialone, mislim da nije legit ali nevermind, ima prostora da ide ispod 25 i sa "ispravnom" vožnjom.




    Settings: http://pokit.org/get/?bb4cfae904da95d57 ... 917f3d.jpg
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Uleti malo multiplayer da se ganjamo, evo veceras je jaran sa tastaturom vozio i bio je 3. xD

    Ja nikako ne gotovim ta stock auta u AC (E92 M3, SLS, LaFerrari, Alfa itd), nekako mi nerealno dug put kocenja, nikako se navici da treba poceti kilometar prije kociti. Dok sa ovim GT3 varijantama i sa F1 nema problema.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Joj jašta radi, heftu koci. Vec ganjao vrjeme jednog lika sa drugog foruma. Zar mozemo mi nardonjaci igrati MP ?
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako je težak ovaj xbow, ne mozes kruga sastaviti. Osovinski razmak pedalj. Zadnji kraj bježi kao po ledu. Ja ga više ni štapom ne dirao.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017