ASUS - AROT 2010 - [pravila takmičenja i komentari]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Dec 8, 2009.

  1. Spacemaster

    Spacemaster Aktivista

    Moiraću da te ispravim na zalost "minimalne regularnosti nema" jer je sve sto se tiče svakog rezultata regulano, te svaki neregularan rezultat biće definitivno sklonjen, a svaki fejker odstranjen.

    Na zalost ovo nema veze sa ASUS-om, i bolji odgovori mogu doći samo i isključivo ako se "narod" opameti, naravno ako gledamo na ovakve i njima slične situacije. Problem je u tome sto se ne uči na tudjim greskama, te se moras opeći da bi video da "boli". Bilo je ovoga i u drugim zemljama, i to podosta, i sto je najbolje toga sve manje ima, tj. nema u opšte u nekim zemljama. Ja bih rekao da je situacija takva jer su ostali imali dosta ovakvih takmičenja pa su prošli sve te stvari. Generalno, postavka je ista i u drugim zemljama, isti programi se koriste, o hardveru se ne diskutuje u većini slučajeva nego te ospu samo sa informacijom vezanom sa softver, a limiti za HW su obično ograniceni "nema multi CPU socketa" ostalo je sve dozvoljeno itd. Ponoviću ovaj problem organizator ne moze da resi, moze samo ako ga uoči na vreme i da uradi ovo sto je sad uradio, druogog resenja nema. Te se iskreno nadam da u budućnosti neće biti ovakvih ispada i da su neki pojednici naučili lekciju.
     
  2. Milentije

    Milentije Novi član

  3. Esh

    Esh HWB

    Kopirao sam poruku sa linka da bi ljudi mogli odmah da procitaju o cemu se radi. Meni i ostatku ekipe sa HWB-a je iskreno zao sto je doslo do svega ovoga te smo posebno razocarani zbog cinjenice da smo navijali za vas kad ste radili prvu LN2 sesiju te ostvarili dobre rezultate bez prave hardverske platforme, da ne spominjem kako je i dolazak TV ekipe bio simpatican i slicno, a sto smo sve vidjeli kao potencijalni podstrek za neku "overclocking scenu" u BiH bez obzira na to u kojoj zajednici pojedinci ucestvovali.

    S druge strane, kao sto sam ranije i naveo, kompletna situacija se mogla izbjeci da ste me kontaktirali i zatrazili neka pojasnjenja za nedoumice koje ste eventualno imali. Takodjer, mi nismo mogli ovo protumaciti nikako drugacije nego kako je vec navedeno, radilo se o pokusaju utjecaja na ishod na sto smo mi i organizatori uz podrsku HWBota reagovali i sprijecili. Volio bih da si napisao i da shvacas tezinu samog problema koji ne mora biti vezan direktno za ovo takmicenje, bez tog "no harm done" konteksta. Jos jucer tvoj kolega je tvrdio da svo sto sto sam naveo nije istina te usput jos dodao citav niz neutemeljenih optuzbi na moj racun i racun jos nekih kolega s foruma.

    Imajuci u vidu da su se u proteklom periodu desavale i gore situacije na svjetskoj overclocking sceni, ali i u ovim nasim zajednicima sirom regiona, uz istinsko razumijevanje problema i pokajanje zbog ucinjenog, a sve zbog ostalih kako se (nadati se) slicne situacije ne bi desavale i u buducnosti, mozemo ici dalje.
     
  4. Quake

    Quake Novi član

    Situacija je rijesena, oni koji nisu toliko upuceni neka procitaju OVU temu i bit ce im mnogo toga jasnije. Ako itko ima jos kakvih nesuglasica, neka kaze pa ce se i one rijesiti.

    Do tada, lp od HWG zajednice
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    situacija možda je riješena, ali ostaje (evo recimo) moje osobno razočaranje u milentju kao čovjeku koji je nepovratno bacio crnilo na sebe.

    mogao si ugrabit put, smještaj, pa možda i neki hardver... a zbog čega sve to?

    tužno :roll: :|