ASUS DRW 1608P2

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nehrudin, Nov 6, 2005.

  1. Nehrudin

    Nehrudin Novi član

    Prije par dana kupio sam ga u Genelecu.Doso podesio na secondary master, na sec. slave-u je LG Cd pisac 52x32x52.
    Kupio 2 DVD+R medija od TDK-a 8X (oni svijetlo plavi) i 2 CD-R 52 X medija isto sv.plavi.Umetnu DVD nabaca muzike udari na 8X i 83% burn proces failed.CD-R snimio je na 40X uredno.Drugi DVD na 4X snimio je OK.I danas kupio ja opet 2 DVD-a TDK.Prvi snimi na 6X zafrka ga,drugi na 8X (snimljen sa IDE kablom sto dodje uz brener,LG iskopčan).Snimi ga sve OK kad stavi da ga probam nece da ga ocita.Sta bi moglo bit,nije valjda da su TDK mediji losi sta hoce ovaj ASUS.Ostatak konfe A7N8X-X,2400+ Tbred,512 DDR 400,WD 800 JB.Pomagajte.Preporucite medije.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    i meni je bilo skoro isto sa LG DVD-RW-om, i kada sam pocupao sve kablove, sve fino pokopco' :D i reinstalirao win :D (univerzalni lijek) poceo je da radi normalno :D eto snimio sam do sad nekih 50-ak DVD-eva i ne racunajuci PRVA 3 !! :x shebo mi je mozda jos 3....
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    samo vi slusajte pojedince na forumu i kupujte asus optiku

    NEC Rulezz :!: :smt001 :smt001
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ja nisam uzeo NEC, nije ga tada bilo, a LG mi ispao jeftino :D

    haj sad :D bolje vrabac u ruci.....
     
  5. [tota]

    [tota] Aktivista

    Jos da nije asus poceo proizvoditi za nec optiku... ;)
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Otkud ti to? nisam informiran
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne. Asus proizvodi za Teac a ne za NEC. :evil:
     
  8. Nehrudin

    Nehrudin Novi član

    Formatiro sam disk,spojio ga ATA 66 kablom izbacio LG-a i radi sad ko zmaj.Uzeo eProformance DVD+R medije 8X i przio ih na 8X.Rade ko zmaj.Mora da je bio neki sukob ASUSA i LG-ja na istom kanalu.Sta mislite.Kad sam bootovao win xp sa Asusa kad je bio spojen Lg nije radio,sad bez Lg-ja radi.
     
  9. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    AFAIK svi noviji TEAC pekaci su zapravo preimenovani LiteOn/Sony/4Kus. LiteOn je medju njima jedini proizvodjac. Sony je s zadnjim modelom prekinuo tradiciju preimenovanja LiteOnovih uredjaja tj. presao je na Benqa.
    Asus Pioneerove preimenuje (a mozda u skorije vrijeme od Pioneera preuzme i proizvodnju).

    Nedavno se suskalo oko toga da bi NEC mogao, kao sto to Pioneer radi s Asusom, prepustiti proizvodnju odabranih modela pekaca LiteOnu. Zasad je sve ostalo na glasinama.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Što je taj trend uzeo maha...

    Zanimljivo je što se LiteOn svugdje mota.
     
  11. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    mogao je biti problem iskljucenim DMA, s.ebanim sistemom ili medijima (ovaj put koristio si druge). od ovog svega, najmanje je vjerovatno da ga je lg zezao.
    svakako stavi zadnji(ako ga vec nemas) 1.17 fw::
    http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/ODD/DV ... W117EU.zip
     
  12. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    mah...ne znas ni ko pije ni ko placa... slican trend prelazi i na maticne.. s monitorima, ram-om, napojnim i sl. odavno je haos...

    .rebadge.rebadge.rebadge.
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne uzimaj TDK. Radije uzim DVD-R Verbatim (1.6KM po komadu). U kompjuteru imam dva DVD snimača od kojih je jedan od prošle godine 0804P i ovaj novi od prije tri mjeseca 1608P. Dok sam imao ovaj stari kupovao sam neke Creation medije od kojih nisam mogao sniamti na brzinama većim od dva puta a snimač podržava maksimalno 4x. Kada sam prešao na Verbatim mogao sam snimati u svim brzinama bez greške. Ali isto tak omislim da mi je i Verbati m zadavao probleme sa + medijima. Pređi na minus i vjerujem da nećeš imati problema. Ja sada snimam direktno sa izvora (quick copy) na brzini od 16x sa ovim novim i nisam imao problema ni jednom do sada, doslovno ne mogu živjeti bez 16x. Moja preporuka je svakako da DVD-RW staviš ma master radi brine u čitanju i ostalog :wink:
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ti samire kad uletis ozive postovi stari kao moja nana :D
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma ne gledam ti ja to. Hajde rek oda pomognem čovjeku kada mogu.
     
  16. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Ako hocete dobar DVD writer nemozete zanemariti BenQ DW1640.Trenutno najbolji DVD writer za te pare (oko 50 EUR).
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Svaki je oko 50 eur :wink:

    Jos da ubacim,

    verbatim DVD-r koji sam snimio prije nekih 20 dana je dobio pukotinu.



    :evil:

    Bio je u konzoli od kada je sprzen, eto ti verbatim pokusat cu veceras da skinem image na komp.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    malo super ljepila i trebalo bi da moze. samo ako se nije prosirilo na TOC dio diska.
     
  19. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Znam.O tome i govorim.U toj kategoriji od oko 50 EUR, BenQ DW1640 je za mene najbolji.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pored NEC-a 3540A? hmmmm. i don't think so.