Asus G71GX procjena

Discussion in 'Računari i komponente' started by A1miR, Jun 6, 2012.

  1. A1miR

    A1miR Novi član

    Prije svega, pozdrav ekipi.

    Zamolio bih vas, da mi, prema svom iskustvu, napisete koliko od prilike mogu dobiti novca u slucaju prodaje, u naslovu navedenog laptopa.

    Situacija je sljedeca:

    Asus G71GX (Republic of Gamers)

    Processor 2.53GHz Intel Core 2 Duo P8700
    Memory 6GB, 800MHz DDR2
    Hard drive 500GB 5,400rpm
    Chipset Mobile Intel P43 Express +ICH10
    Graphics 1GB GDDR3 Nvidia GeForce GTX 260M
    Dimensions (WD) 16.2x12 inches
    Screen size (diagonal) 17 inches

    Nemam predstavu koliko ja laptop star. Kupio sam ga preko amazona prije nekih godinu dana, kao polovan.

    Inace, laptop je u potpunosti ispravan, sve radi savrseno, a iz konfiguracije se da zakljuciti da skoro sve igre igram na visokim postavkama i nativnoj 1440 x 900 rezoluciji.

    Moram biti iskren i reci da se fizicki vidi da je laptop koristen. Znaci, sve je u savrsenom redu sto se tice ispravnosti, ali ocigledno je vidljivo (naravno bez fizickih ostecenja - samo tragovi koristenja i ''kilometraze'') da je isti polovan i koristen.

    Koliko bi otprilike mogao cijeniti navedeni racunar i koja je, prema vasem misljenju, granica ispod koje ne bih trebao ici?

    Hvala svima za info.

    Pozz...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Mozda nekih 700 KM?
     
  3. A1miR

    A1miR Novi član

    Hvala mnogo za procjenu. I ja sam mislio, maksimalno 1000 KM. Ali u ovom slucaju (s obzirom da znam da se razumijes jer sam dugo vremena-godina bio clan ovog foruma - ali sam zaboravio i username i password) uvazavam tvoju procjenu, te iskreno, radije cu ostaviti da se tu i tamo ponesto odigra, jer ne isplati mi se dati za ovaj iznos.

    Hvala jos jednom.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nema problema. Stvar je samo u tome sto su nakon te generacije procesora, izasle jos tri generacije, ista stvar i za graficki procesor, rezolucija ekrana za 17" je vec mala, dakle, malo ga vrijeme nagrizilo. Ako ti i dalje mozes igrati omiljene igre, onda svakako ima smisla da ga ostavis.
     
  5. A1miR

    A1miR Novi član

    Da, vecina igara ide na finim postavkama. Skyrim na nativnoj rezoluciji i poprilicno visokim postavkama uz poredjenje sa screenshot-ovima na oficijelnim stranicama (i ne bas primjetnu razliku) ''ide'' veoma dobro. Nekoc sam zavrsio graficki lijep, ali ne i zahtjevan Alan Wake. U biti, sve se moze fino 'vuci'. Medjutim, drugi su prioriteti u pitanju pa sam zato razmisljao o prodaji. Ali, kao sto navedoh, ipak mi se za tu cijenu ne isplati davati, a i sam kazes da je u tom slucaju pametnije ostaviti za bolje prilike sto se tice slobodnog vremena i igranja.

    Jos jednom hvala na konstataciji.

    Pozz...