ASUS P5LD2-X problem sa zvukom

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pac, Jul 9, 2012.

  1. pac

    pac Komšija

    Problem je u tome sto je zvuk jako tih, isprobani su drugi driveri (stariji i noviji) kupljeni su i novi zvucnici tako da do njih isto nije takoder i novi sys. U podesavanjima realtek-a nisam nista nasao sto bi pojacalo/popravilo zvuk, a gdje god sam imao nesto da podesim sto se tice zvuka podesavao sam i pojacavao do maksimuma ali i dalje je zvuk tih tj. da se covjek bas mora pribliziti zvucniku da ista cuje...

    Da li je moguce da je int. zvucna otisla ili mozda 3,5mm prikljucak?

    Trenutno je instaliran winxp sp3 sa driverima koji su uz maticnu verzija 1.59.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesi probao izlaz na front panelu?
     
  3. pac

    pac Komšija

    Koliko sam ja vidio i isprobao frontpanel nikako neradi on je najverovatnije ranije pregorio kad je i mrezna crkla.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nece ti nesto pomoci ali da li je zvuk normalan, bas i sve ok.. samo je tih ili je ono, bez basa kao tranzistor pa jos kao fali par zvukova..

    Spajanjem pogresno zica, kratak spoj, smanji zvuk totalno i daje neki visokotonski pa nekada se neki instrumenti i ne cuju. Ako je tako da reko negdje nije nastao kratak spoj mada ne vidim kako bi to bilo izvedeno na samoj ploci ako nije prednji panel u pitanju.

    Inace kazes da je prednji panel otisao davno, da li si probao njega ištekati sa ploce.. da on mozda ne pravi konfuziju ?
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Treba možda front panel uštimati u biosu da radi ono ac97 ili kako je već.