Asus radeon 9550GE huge problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by wacko, Oct 23, 2005.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    Ev neznam odakle da pocnem, najbolje je od pocetka :D Naim imao sam vam ja nvidiu fx4200 koja ej kao sto svi znamo sranje i skupio ja pare i odem kupim sebi connect 3d radeon 9550 i zamjenim je sa nvidiom. Medjutim sranja se pocnu dogadjati izbacuje mi vpu recovery igra se smrzne itd. Odem ja vratim karticu oni ljudi meni kazu uredu je nema problema sigurno je do kartice ivrate mi pare. Razmislim ja malo i hajd doem u drugu firmu i kupi asusov gamer edition - ISTA SRANJA SE DESAVAJU odnesem ja njim opet graficku medju tim oni provjere i kazu da nije do grafe al et daju mi drugu istu i opet isto sranje. Medjutim procitam ja negdej da je frajer imao dva razlicita mem modula jedan 333 drugi 400 - KAO I JA hajd izvadim ja taj jedan od 333 i radi sve ok. Prodam ja taj Venomu i kupim jedan od 400-- medjuti mopet se sranja dogadjaju. Sve sam pokuso

    Formatiro disk, upgradovo maticnu pokuso sve vrste drivera.

    Konfa mi je P4 norhwood 2.4 , asrock p4vt8+ 2x256ddr400 40 gb disk+80gb disk.
    P.S neki kazu da je to i radi via chipseta pa bi zamolio ako iko od vas ima RJESENJE za OVAJ problem jel stvarno sam izgubio zivce i ocajan sam postao, i da li bi ovaj problem moga rjesiti flasanjem graficke drugim biossom iako sam cuo da se ove asusovke nemogu flasati 8)
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ne igraj se sa BIOS-ima probaj sa jacom napojnom.
     
  3. wacko

    wacko Aktivista

    Probao sam evc uzeo sam od 500 w a imo od 350 nikakva razlika :(
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Susreo sam se pet puta sa VPU recoveryem svaki put je napojna rijesila problem. Nista vidi latencije memorije.
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    probaj sa zarlicitim verzijama catalysta
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Fastwrite opcija jel ti upaljena ili ugasena?
     
  7. wacko

    wacko Aktivista

    Opcija je ugasena. i jos nesto zaboravio sam napomenuti u ati-tool u evrestu i u standardnom propetrisu kaze mi da nije 9550 nego 9600 series(da mozda niej radi 256 rama koje garfa ima), I U ATI-TOOL MI NE PISE DEVICE id 0X4153 ILI 4152 NEGO 4150 :shock:
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Nije do rama vec koristi isti cip iz 9600 serije koji samo downclockan.
     
  9. wacko

    wacko Aktivista

    znam to sve ali koda svakog pise 9550 pa sam mislio........ sam et ba da mi je ovo popraviti imali ikakva solucija :(
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Probaj al da ti nije klokana masina znaci sve na defaultu.
     
  11. wacko

    wacko Aktivista

    A izvini sta da probam jel flesovati?
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Sve stavi na default od sabirnice pa do latencija. I probaj se poigrati.
     
  13. wacko

    wacko Aktivista

    Probo sam ono sto kaezs ali bez uspjeha. i jos nes sam primejtio memorija mi radi na 133mhz a dok asm imo jeda n cip radila je 200. Iako je namjesteno na 200 u biosu radi na 133 :shock: Zaglavi mi HL 2 nako 15 igranja a 3d mark mi uvije zaglavi kad dodej cpu test ako iskljucim cpu test ne zaglavi , ovo mi je smijesno :wink:
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Sta se desava kada stavis na 2.4 i pokrenes testove.
     
  15. wacko

    wacko Aktivista

    Ide sv e glatko i kad dodej do cpu test bilo u 3dmarku 05 ili 03 zaglavi u pola testa a kad iskljucim cpu etst prodje ij jedan i drugi 3dmark
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Skini prime95

    tamo imas test za memoriju, proc i zagrijavanje(potrosnja).

    Pokrenes i vidis koji od ta tri te zeza.
     
  17. wacko

    wacko Aktivista

    Okk ajd skinem provjerim pa javim sutra mozel? I sulu hvala ti puno 8)
     
  18. einlanzer

    einlanzer Aktivista

  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Neke atijeve kartice pogotovo iz serije 9550 imaju problema sa nekim via chipsetima,iz iskustva vam mogu reci da nisam uspio natjerati asus k8v-se sa 9550 karticom da radi stabilno ( zadnje revizije kartica),drndao sam od bios updeta koji to navodno ispravlja preko mjenjanja memorija,napojnih itd itd...na kraju se ispostavilo samo da je nekomptibilno i .
    P.S ploca regularno radi sa 9600 serijom kartica ...
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Koja je razlika izmedju 9550 i 9600 kartice?


    U mene su sve radile K8V i 9550 (64 i 128).