Asus radeon 9550GE huge problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by wacko, Oct 23, 2005.

  1. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    imaš neke modele sa 2.8 ns.mislio sam na 9550 Xt :wink:
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima i sa 2.5ns, ali nema sa 2ns
     
  3. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    ja nigdje ne reče da ima sa 2 ns :roll:
     
  4. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    9550 sucks anyway.dzaba raspravljamo.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tebe Venom nisam ni prozvao za 2 ns
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Bolan skoro svaki 9600pro koji se moze kupiti u prodaji nema manju latenciju od 4ns.

    Pored 9550 serije nikad ne bih uzeo 9600.
     
  7. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Bogami ne sucka ako ti fali para za neku 6600GT,i kao što sulu reče nikad ne bih uzeo 9600 pored 9550 serije,jer je neisplativa investicija
     
  8. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    Ja imam 9600 od ST-Labs-a, dok ga Everest prepoznaje kao HIS Escalibur?!!! Cesto se desi da komp jedno vrijeme radi OK (1-2 mjeseca) a nakon toga se ponovo počne učestano javljati VPU (fucking) Recovery...

    Trenutno radi bez problema, jer sam ga ghost-ovao (WindowsXP SP1), a MB je ASUS A7V8X...

    Memorija je Hynix-ova (na grafičkoj)... SP2 Nisam stavio zato što sam uočio određene probleme u radu na ovoj komfi :) a moje mišljenje je da i Windows (ustvari: Microsoft) ima neke veze s time... recimo da je directx 9.0c isprogramiran tako da uništi konqrenciju.... odnosno da stvori posao nVidia-i. Toliko!!!

    Sretno u otklanjanju problema...
     
  9. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    isključi vpu recovery u catalyst control centru :smt002
     
  10. Guest

    Guest Guest

    često pomaze update biosa(ploce) ili koristenje omega drivera za ati narocito 9600 ;)
     
  11. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    @Venom

    Kako si uspio overclockati 9550 na 510/520 ? Koje hladjene koristis za karticu i za kuciste ? Ja svoju ASUS 9550GE 128 maksimalno mogu na 470/520 sa stock cooling.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Da vidis koliko Sleeper svoju tjera.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hladjenje na 9550 je manje vise dobro na svakoj zato sto se rv350/360 ne griju puno.
    Moja je non stop na 500/800 sa povecanim voltazama i rijetko kad predje 55 stepeni
     
  14. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    išlo bi tako i u mene da nije 5ns mema