Asus Rampage IV Extreme ili Sabertooth X79?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by MUFCFAN, May 28, 2012.

  1. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Zdravo,

    Sklapam novu masinu, i treba mi dobra ploca.
    Iskljucivo uzimam 2011 socket u kombinaciji sa i7 3770K, pa me zanima koju mi plocu preporucujete, ne moraju biti ove dvije ali za koju mislite da je onako ''solidna''?
    Gledao sam po Asusovoj stranici, i svidile su mi se ove Rampage, ali opet svidila mi se i Sabertooth. :/

    Hvala :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad vec hoces da spalis pare onda Rampage IV ext. je way to go :D
     
  3. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Zelim da budem miran nekoliko godina.. Pa mislim da ce ovo biti dovoljno za 4-5 godina.. :) Barem se nadam! :D
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bio bi ti miran i sa slabijom konfom al et, drugaciji nam standard hehe :) Samo sa onoliko PCI-e slotova na Rampage IV grehota je neici na SLI ili CFX.
     
  5. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Daj mi tu slabiju konf? Mislio sam gtx 680 x2 ubacit unutra i neko 1000W napajanje?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma gospodin, necu ti nista ja preporucivati, samo nastavi. 8)
     
  7. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

  8. veki81

    veki81 Aktivista

    Kad to sastavis opali nak koji benchmark da se malo ibretimo :smt003
     
  9. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Ako se ipak na kraju odlucim za ovo sto sam naumio, stavit cu nije problem. Ali sad se i ja premisljam da uzmem nesto slabije.. :?
     
  10. veki81

    veki81 Aktivista

    Ako nije problem u lovi brate ljuljaj na taj sli 680, eh jedino ako ne igras nista zahtjevno onda fkt. nema potrebe da rasipas pare, a dobro bi bilo kad se vec odlucis da napises tacnu konfu koju uzimas jer uvjek ima neko ko ce ti dati neki koristan savjet.
     
  11. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Lova nije problem. Ono sto sam zamislio je sljedece:

    MB: Asus Rampage IV Extreme
    CPU: Core i7 (neki cu uzeti sa K,mozda 3770k a mozda 3930K)
    GPU: GTX 680 (SLI)
    PSU: 1000 W (nisam se jos odlucio za brend)
    RAM: 12 GB DDR3 (razmisljao sam o Corsair)
    HDD: 1 TB WD
    SSD: 120 GB (Vortex OCZ 2)

    To je ono osnovno sto sam razmisljao, ostalo sve manje vise imam.. Ali kad pogledam, ne zbog novca ali onako kad se pogleda previse je para to za gejming.. U iskrenoj sam dilemi.. ali vidicemo sta ce biti :)
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Naumio sam i ja kupiti Lamborghinia, ali kad sam se probudio uzeo golfa :smt005
    I da igra nesto zahtjevno jedna GTX 680 je i vise nego dovoljna, jedino ako ne namjerava ici na vise monitora. Ali eto pitao za maticnu gore i glupost mi je uzeti toliku plocu a neici na multi GPU. Ionako je cijeli setup overkill pa kad je lom nek je brodolom. A treba ti 16 gb rama ako namjeravas popuniti sve slotove sa po 2gb, 12 ne ide na tu plocu.
     
  13. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Lamborghini, za njega nemam para, ali za PC imam, i ne vidim u cemu je problem? Ali ajde glupost sto ista pitam..
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    Naumio sam i ja kupiti Lamborghinia, ali kad sam se probudio uzeo golfa :smt005
    I da igra nesto zahtjevno jedna GTX 680 je i vise nego dovoljna, jedino ako ne namjerava ici na vise monitora. Ali eto pitao za maticnu gore i glupost mi je uzeti toliku plocu a neici na multi GPU. Ionako je cijeli setup overkill pa kad je lom nek je brodolom. A treba ti 16 gb rama ako namjeravas popuniti sve slotove sa po 2gb, 12 ne ide na tu plocu.[/quote]
    Neznam ali ipak kao sto kazes nek je brodolom i kad pogledas tu konfu opet ce tu najbrze gpu biti usko grlo a covjek sastavlja za 4 god da nedira konfu i sto da ne ide na sli ako vec ima lovu. :smt003
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hahaha, ne mogu da vjerujem da nitko nije skontao.
    3770K NE MORE NA X79 chipset. Za to ti treba Z77, Z68, P67 i itd.
    Ako vec hoces X79, onda preporuka ide za MSI Big Bang X2.
    Iako je SB-E bacanje para (ne mogu da vjerujem da ja ovo govorim xDDDDDDD).
     
  16. p4ja

    p4ja Komšija

    haha,kako jak komentar, hahah
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Sena druze, ovo je jos jedna tema "biram najskuplje komponente iz cjenovnika", tako da niko nije ni obracao paznju ni zamarao se citajuci :D