ata ili sata hdd

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by woland, Mar 27, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. woland

    woland Aktivista

    dakle, hocu da uzmem novi disk od 250gb...trenutno imam ata disk od 80gb, pa mi je to postalo malo :mrgreen:

    elem, sad me zanima je li bolje da uzmem ponovo ata disk ili je bolje sata, tj. da li fakat ima neke razlike u brzini rada? jos me zanima i to je li moguce imati jedan disk ata, a drugi sata istovremeno prikljucene, posto bih da prebacim neke podatke sa starog na novi disk.

    i, jos podpitanje: wd ili hitachi? :mrgreen:

    hvala :smt002

    EDIT: joj, sad te skontah da sam na podforumu podrska :oops: sorry, prebacite temu ako vam nije mrsko na storage...hvala
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    iskreno mislim da ti je najmanja briga na kojem si forumu :D :D
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ako imas ata onda opet ata, jer ti ploca sigurno ne podrzava sata.. a za to podpitanje: ja nesto preferiram wd :D
     
  4. woland

    woland Aktivista

    ploca mi je asus M2V-TVM i pise da podrzava sata (cini mi se da i kablove imam u kutiji), zato sam i u dilemi :roll:
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Podrzava.. Onda svakako SATA.. nema tu dileme :)
     
  6. woland

    woland Aktivista

    a, je li dovoljno sada samo uzeti novi disk i prikopcati ga na sata kabl da radi normalno (mislim da ga ploca prepozna) ili trebam nesto prije toga nastimati?
     
  7. GW

    GW Moderator

    Trebalo bi biti tako. Ako bude problema znaš gdje da pitaš. :D
     
  8. woland

    woland Aktivista

    naravno :smt002 mene se nikad rijestiti :p
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Kako lupaju smajlije kada woland sta priupita.. :mrgreen:
     
  10. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ko lagana pitanja. :mrgreen:

    Da ja pitam kako da instaliram Solaris na SATA disk, kad ima problema sa onboard SATA-RAID kontrolerom na K8V-X. Ne treba mi RAID al je driver za oboje, kojeg nigdje nema, a kako citam inace Solaris ima problem s tim, pa jos nema BIOS opcije da ga prebaci u IDE mod. Niko se ne bi javio. :mrgreen:

    Naravno Woland salim se ja. :mrgreen:
     
  11. woland

    woland Aktivista

    :mrgreen: ma, ljudi vise navikli na moja pitanja, ja odmah dofuram ovamo cim nesto zapne :p uglavnom, hvala svima na savjetima :wink:
     
  12. GW

    GW Moderator

    Ja bih joj uvijek pomogao jer fino zamoli i na kraju zahvali. To što je ona žensko nema ništa sa tim.
    A šta znaš, možda se tamo krije neki debeli 50-godišnji starac. :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.