Ati ukida stari Control Panel????

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Teoma, Jan 19, 2006.

  1. Teoma

    Teoma Novi član

    evo bio skino Ati Catalyst 5.13 sa hardwarebase download sekcije i počeo instalaciju kada tamo ima samo control center a nema onoga control panela.onda otišo na atijevu stranicu kada tamo isto nema control panela.Šta se to događa???Je li ati to ukino onaj stari control panel????
     
  2. Esh

    Esh HWB

    izgleda da nema nove verzije (6.1) sa starim cp-om.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Uhh na netu se pisu peticje povratku starog CP-a.
     
  4. Teoma

    Teoma Novi član

    ne znam zašto se Ati odlučio za ovaj potez kada ima sigurno još milijuni korisnika koji imaju još grafičke koje podržavaju directx 8.1 :? .ja mislim da je vrijeme da promijenim grafičku, i da uzmem naravno neku nvidijinu. :wink:
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Anarhija. Sad su potpuno zaribali.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hiljade ljudi ce morati da se sad zajebavaju sa .Net Frameworkom. hahahaha. :mrgreen:
     
  7. Predator

    Predator Aktivista

    Omega

    Ljudi moji onaj CCC je totalno smece vuce se ko crknuta macka preporuka svim vlasnicima ATI-ja instalirajte omega drajvere imaju kontrol centar, Atitraytools rade fenomenalno brzo stabilno itd.
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    Sta im je to trebalo, Ccenter je smece, koji je vrag tim papcima

    jooooooooooooooj

    Sto mrzim ova burgijanja, sve im ide fino, sve lijepo, bogati su, prodaju se dobro, al moraju nesto zasrat, neko se napusio pa mu palo na pamet da skloni CP

    Ono, zar ce uklanjanje CP-a tolke promjene uvest u Atijevo poslovanje :p :D
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Razlog zasto su ukinuli CP i izdavati ce CCC je zbog .net frameworka. U njemu je dosta lakse programirati i napraviti nesh...samo sto to ispadne dosta loshije, glomaznije, nezgrapnije i zauzima dosta resursa. Sada su malo sredili stvar sto se tice stabilnosti ali ni to nije nesto spektakularno.

    CCC nema nikave veze sa time sto su sada graficke DX9 a prije su bile DX8 ili DX7.

    Ja nisam koristio ni CP niti cu koristiti CCC. ATT (Ati Tray Tools) je sasvim zadovoljavajuci i pruza sve sto i CP pa i vishe.

    Al nemojte mjesat CCC i drivere za graficku...to je skroz druga prica. Driveri su sada postali stabilniji, a usudim se reci i da imaju manje bug-ova u igrama od nvidijinih.
     
  10. drdamir

    drdamir Aktivista

    Definitivno preporucujem Omegu, radi s apsolutno svim sto na sebi ima ATIjev logo.