auss eee pc itd

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ........, Jan 14, 2009.

  1. ........

    ........ Novi član

    mir vama

    posjedujem asus eee pc 4g surf

    sa obzirom da ima malo ram memroije da li bi bio problem da neke aplikacije pokrecem sa externog HDD-a od recimo 250GB


    ne govorim o super aplikacijama ali eto recimo da bi najzahtjevnije bilo autocad 2006 :D
     
  2. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    e ti ode u krajnost.
    kad bi mogao autocad pa makar 2004 odmah bi se to kupovalo.
    a moras jos onda dati para za externi i tu je tp negdje.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Uhhhh....
    Daj boze. Jesi li presaltao na Win XP ili si jos na Linuxu ?

    EDIT: Ram se kod eee moze nesto malo prosiriti koliko se ja sjecam, ali to smo davno radili pa mi morao provjeriti, (u principu nista puno sa time neces postici to je jos uvijek samo netbook za osnovne potrebe) a sto se tice portable aplikacija kao AutoCAD daj boze da ima ista a da ujedno i stabilno radi. Ja sam imao PS CS3 portable koju sam pokretao sa stika na solidnom racunaru i islo je ko k..., pa ti sada vidi.
    Ej sad se sjeti neces valjda raditi u autocad-u na onom njegovom displayu
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa kako ce ici zivi bili? Ako se hoce vrtiti nesto od ozbiljnih aplikacija, onda traziti starije verzije. PS7, AutoCAD 2002 i slicno iz tog perioda.

    Zahtjevi za CS3

    Windows
    Intel Pentium 4, Intel Centrino, Intel Xeon, or Dual-Core Intel Xeon processor
    Microsoft Windows XP with Service Pack 2 or Windows Vista
    320MB of RAM (512MB recommended)
    64MB of video RAM
    650MB of available hard-disk space
    1,024x768 monitor resolution with 16-bit video card
    DVD-ROM drive
    Internet or phone connection required for product activation
    QuickTime 7 software required for multimedia features


    Zahtjevi za PS7
    Windows 98 or later
    Pentium III or Pentium 4 (or equivalent) processor
    128 MB of physical RAM-just for Photoshop. 192 MB is suggested for smooth operation
    280 MB of hard drive space
    A minimum of 800×600 pixel resolution on your monitor, at 16-bit color.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    I ne daj Boze imati vise od dvije palete na onakvom ekranu.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Niko nije ni naveo da ce ici :D samo da treba probati,
    mene licno ne bi zacudilo kada bi PS CS2 ili mozda cak i CS3 u portable izvedbama se i uspijeli "pokrenuti" (ali vjerovatno ne bi mogli zbog graf) iako nevidim stvarno nikakvu korist od vrtnje aplikacija ovoga tipa na eee, racunar je susta suprotnost od pitanja u prvom postu.
    EDIT: kod eee na XP rezolucija se moze dici na 1024 x nesto ali to nije upotrebljivo za rada.