Avast i VRDB

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by woland, Jun 12, 2005.

  1. woland

    woland Aktivista

    instalirala sam ovaj anti virus, pa me zanima ova opcija kreiranja VRDB...je li mi to potrebno? i, je li to zauzima nepotrebno puno mjesta na hd-u?

    hvala
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    imho slobodno to iskluči i merge-aj sa ikonom avasta da nemaš nepotrebno 2 ružne ikone u tray-u :D
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Meni izbacuje ovo kad hocu instalirati Avast!
    Storage cannot be created for the "Spash" task.
    Configuration is not loaded properly. Error. dbsCreateObject.
    Program cannot save parameters to the storage! (Error: dbsCreateObject)
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    skini najnoviju verziju i probaj onda.
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Ista stvar.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    nisam stvarno nikad naletio na taj problem... do tebe je :D
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma ono mi izbacuje kad instaliram Avast! i sad ukucam onaj brojcek...za aktivaciju...pritisnem run avast i ono mi izbaci :roll: ... mozda imam neki virus pa mi neda install... pojma nemam... :cry:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    odi se registriraj za home verziju avasta i upiši taj broj.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jel ko probao F-Prot? Ja ga evo koristim 2-3 dana, puno manje zauzima resursa, update je aktivan donekle...

    Čovjek mi preporuči, i ja reko what the hell...
    Dosad sve pozitivno.
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    home pro ... bilo koja verzija... ne radi... :cry:
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ne znam šta da ti kažem... malo komp "dotjerat"... ne pada mi ništa drugo na pamet jer sam instalirao avast xx puta na xx mašina i nikad ovako nešto.

    jednom sam ga čak iz ie address bar-a instalirao sa usb stick-a jer je virus napao explore.exe :wink:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i ja sam konacno probao avast - i isti problem kao kod Shenrona. probao razlicite verzije, serijske... izgleda da se vracam kaspersky-ju.
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A F-prot?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vjerujem da je dobar, ali necu da ekperimentisem. dosad mi je kasperski radio predobro.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    SP2 anyone?
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Izvintavam se na dva posta al inace Avast pravi probleme sa divljim Firewallovima, iskljuciti spysweeper ako je aktivan i obratiti paznju jelu pitanju SP2.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jest da imam SP2 ali je onda to do Avasta sto nije optimiziran kako treba. a koristim interni windows-ov firewall.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    samo mi je potreban firewall
    ostalo nije bitno
     
  19. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    @ woland, trebala bi staviti da VRDB radi dok je ScreenSaver aktivan ili dok je racunar u Idel stanju, na osnovu informacija koje prikupi uspjesnije vrsi popravku datoteke za oju se virus zakacio.
    @ Iron Maiden, imao sam variantu SP2 i Avasta, nije bilo takvih problema. Probaj potraziti pomoc na njihovoj stranici. a mozda ti ovo za sada pomogne:
    "Yeah, it's becoming annoying...
    You may try to open the <avast>\data\avast4.ini file and in the [Common] section, change the item Database=ODBC to Database=XML. This could prevent the Microsoft Jet drivers from accessing the database... does it have any (positive) effect?

    See an automated option here: http://forum.avast.com/index.php?topic= ... 224#msg120
    "