[b]EPSON C42UX - 99,99 KM mpc[/b]

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by strawa, Sep 13, 2003.

  1. strawa

    strawa Aktivista

    posteno :D
    moj epson stylus color 680 je pogino od strujnog udara, ako je taj priblizno dobar trebo bi ga ja uzet. Naleticu jednom do tebe da to vidim (cim legne plata) :D i btw mal sta za tu ut mapu?
     
  2. kenci

    kenci Aktivista

    epson sux :) big time
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    imam i ja doma jeftinog epsona... serija prije ovih Cxx... 480sxu. taj printer je isto najjeftiniji bio kaj je epson nudio. al stvar je u tome da pri svakoj promjeni tinte zapravo platis vise nego kaj si dao za printer (naravno ako kupiš orginalne tinte). ja sam kupio neku turbo jeftinu, pa mi je otišla glava tj. zastopala se (ajd garancija je to pokrila, jer sam bacio prazan orginal umjesto te zamjenske), pa su mi dali novi printer. drugi put sam kupio zamjensku jeftiniju 2-3€ od orginala, pa nije htio normalno ispisivat... na kraju sam morao čistit glavu (softwerski) skoro do kraja tinte.

    uglavnom prije kupovine treba pogledat kolko je tinta, jer dugorocno gledano bolje ces proc ako das duplo vise za printer (nego kaj si mislio), pa poslije kupujes tintu za manje pare, ili puno duze traje nego na ovim jeftinim modelima. ovaj shit od epsona guta uzasno tintu i jedva cekam da krepa, pa da kupim nekaj posteno :x
     
  4. Pinky

    Pinky Aktivista

    Crna tinta orginal je negdje oko 38 KM,
    dok color je negdje oko 45 KM. :wink:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    tu kod mene ti ovaj c42 kosta 40-45€, crna je oko 15€, boja oko 25€. taj printer je ok ak ti ne treba neka strasna grafika i ak puno ne printas, jer stvarno tinta prebrzo ode. meni crna traje po 1-2 mjeseca, boja malo duze... al printam minimalno.

    frend ima taj c42, crna mu zna trajat po tjedan dana... cca 50-60 stranica texta + slike. pa onda ponovo platit...

    na ovom starom modelu (mojem) nakon sto utility kaze da vise nema boje, tank je nesto malo preko pola potrosen... naravno kazem da ocu mijenjat i ostavim isti pa radim dalje. kod c42 tankovi na sebi imaju neku dodatnu elektroniku u obliku par pinova (velicina je ista ko moja), tamo kad kaze da vise nema boje onda ga ne mozes "prevariti" nego je odbija dok ne kupis novu... pitanje je dal ostane i tamo pola tanka?? :?:
     
  6. abasi

    abasi Aktivista

    Mojem Epson Stylus 660 ( neznam jel tacno taj) osla glava :wink:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    ista "stvar" je i kod mene.. eno 640 skuplja prasinu, a taktika prodaj stari - kupi novi sa tintama vec 2 godine radi "fino": )
     
  8. Vodeni_zeko

    Vodeni_zeko Novi član

  9. Pinky

    Pinky Aktivista

    Ako si mislio na site-u, ispravio sam :oops: tnx

    A sto se tice tih adaptera, tesko da ces ih naci.
     
  10. abasi

    abasi Aktivista

    Ja sam cuo da je cijela serija Epson Stylus ima neku gresku na toj "glavi" sto je potvrđeno praksom ! :?
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja imam Epson Stylus Color 580 i super sam zadovoljan sa njim.
    Nekoristim ga često ali kad počnem onda isprintam najmanje 20-30 stranica zaredom :)
    Dosad sam kupovao samo one "originalne" boje. Glava u redu, sve u redu stampa ko lud :D
    A ima u Ve-Milu ( Hrvatska ) nabavit zamjenske za 30kn ( 7,5KM) i ljudi govore da rade skroz super.
     
  12. Pinky

    Pinky Aktivista

    Sve do jednom :wink:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    eto ti moj post kaj sam gore napiso u vezi zamjenskih tinta... a mozda je to samo moj slucaj :cry: